Belek Otelleri

En uygun Belek otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Belek otellerini listele.

Belek Hakkında

Antalya’nın Serik ilçesinde yer alan Belek, şehrin en çok ziyaretçi alan turistik beldelerinden biri. Antalya merkezden 40 km uzaklıkta konumlanan Belek, Kadriye ve Belek adında iki küçük köyden meydana geliyor. Yaklaşık 8 km’lik sahil uzunluğu ile yaz aylarının en popüler tatil destinasyonlarından olan Belek’te her bütçeye uygun konaklama alternatifi var. Türkiye’nin golf merkezi olarak da bilinen Belek’te tatil yaparken farklı ve keyifli aktivitelere katılabilirsiniz. Tarihi Milattan Önce 4. yüzyıla kadar uzandığı düşünülen Belek’te çok sayıda antik mağara, ören yeri vb. tarihi alanlar bulunuyor. Belek’te gezilecek başlıca yerler: Aspendos Tiyatrosu, Perge, Kurşunlu Şelalesi, Dinler Bahçesi vb. Ayrıca Düden Şelalesi, Köprülü Kanyon, Manavgat Şelalesi, Side Antik Tiyatrosu, Uçansu Şelaleleri, Zeytintaşı Mağarası gibi yerleri görmek için günübirlik düzenlenen turlara katılabilirsiniz.

Tipik Akdeniz ikliminin görüldüğü Belek’te yaz ayları inanılmaz sıcak geçtiği için gidilecek en uygun dönem, eylül, ekim, nisan ve haziran ayları. Balık ve narenciye ürünlerine sıklıkla rastlayacağınız Belek restoranlarında genellikle deniz mahsulleri ve Akdeniz mezeleri servis ediliyor. Belek’e giderseniz, mutlaka Antalya Piyazı, Hibeş ve Kulak Çorbası’nı mutlaka tatmalısınız. Belek’in en popüler restoranları, Roman Bar, Sİmply Caddie Beach Restoran ve Basilica.

Türkiye’nin dört bir yanından Antalya’ya direkt ulaşımı sağlayan şehirlerarası otobüs seferleri mevcut. Hava yolunu tercih edecekseniz eğer Antalya Havalimanı varışlı uçuşlara göz atabilirsiniz. Antalya Havalimanı geliş terminaline vardıktan sonra 30 km uzaklıkta bulunan Belek’e otobüsle 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Belek Galeri

Belek Semtleri

Belek Seyahat Yazıları

x