Beldibi Otelleri Ara

En uygun Beldibi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Beldibi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Beldibi Hakkında

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı olan Beldibi, aslında Antalya ile Kemer’in tam arasında konumlanmış. Antalya’ya yaklaşık 22 kilometre, Kemer’e ise yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunan Beldibi arkeolojik bir sit alanıdır. 5 kilometre boyunca uzanan sahil şeridi ve masmavi deniziyle yerli ve yabancı turistleri ağırlar.

Tarih öncesi çağlardan Paleolitik, Metolitik ve Neolotik dönemlerin izlerini taşıyan Beldibi Mağarası görülmeye değerdir. Denizden 25 kilometre yüksekte bulunan bu mağara, Antalya ve Kemer arasındaki sahil yolundaki Çamdağ tünelinin çıkışında konumlanır. Mağaranın içi doğal tahribat nedeniyle zarar görmüş olsa da yapılan çalışmalarda Üst Paleolitik ve Metolitik dönemlere ait çakmaktaşı eşyalara rastlanmıştır. Mağaranın yanında bulunan kaya altı sığınaklarının duvarlarında da insan, dağ keçisi ve geyik gibi figürlerin çizimleri bulunmuştur.

Beldibi tatilinizde, Türkiye’nin en iyi trekking rotalarından biri olan Likya Yolu’nun geçtiği Göynük Kanyonu ve Üçoluk Yaylası’nda doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Günübirlik tekne turları, Kemer’de dalış ve Beydağları Milli Parkı’nda ATV safari turları da Beldibi tatilinize fark bir deneyim katacak diğer aktiviteler arasında.

Beldibi’ne 42 kilometre uzaklıktaki Antalya Havalimanı’na uçarak havalimanından Kemer’e giden servislerle ve transferle ulaşım mümkün. Beldibi’nde bulunan oteller havalimanından transfer hizmeti sağlayabiliyor. Otobüs kullanmak isterseniz Antalya otogarında inebilir ve Kemer’e giden servislerle Beldibi’ne ulaşabilirsiniz.

Antalya’nın sevilen tatil beldesi olan Beldibi’nde her şey dahil konseptte hizmet veren resort oteller bulunuyor. Erken rezervasyon döneminde Kemer otelleri konaklamanızı daha uygun fiyatlarla planlayabilirsiniz. Beldibi’ndeki oteller genellikle denize sıfır ve kum plajlı oluyor. Böylelikle size sadece Akdeniz’in keyfini sürmek kalıyor.

Beldibi Galeri

Beldibi Seyahat Yazıları