Arjantin Otelleri Ara

En uygun Arjantin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Arjantin otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Arjantin Hakkında

Güney Amerika Kıtası’nda yer alan Arjantin yüzölçümü olarak hem kıtanın hem de dünyanın en büyük ülkelerinden biri. And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında konumlanmış olan ülkenin en önemli şehirleri Buenos Aires, Cordoba, Santa Fe ve Santa Cruz. Arjantin yerel halkının çoğunluğu İspanyol ve İtalyan kökenli.Resmi dili ise İspanyolca ancak önemli bir şive farkına sahip.

Arjantin ekonomisinin temelini tarım ve hayvancılığın yanı sıra turizm oluşturuyor. Motorlu araç parçası üretimi ve plastik malzemeler ise başlıca sanayi kolları.

Ülkenin kuzeyinde tropikal iklimin etkileri görülürken güney kesimlerde sıcaklık düşüyor. İç bölgelerde ise karasal iklim hâkim. Ülke geniş topraklara sahip olduğundan iklim bölgesel olarak çeşitlilik gösteriyor. Bu sebeple Buenos Aires’i ziyaret etmek için en uygun dönem eylül ve kasım ayları iken Patagonya gezisi için yaz ayları tavsiye ediliyor.

Kuzey Arjantin’e gidecekler için en ideal zaman ise ilkbahar mevsimi. Arjantin’de ağırlıklı olarak sığır eti yemekleri tüketiliyor. Başta Mate denilen yeşil çay olmak üzere akşamüstü saatlerinde tatlı eşliğinde çay içmek de halk arasında oldukça yaygın. Arjantin’in dünyaca ünlü beyaz ve kırmızı şarapları bulunuyor ve yemekler genelde şarap eşliğinde yeniliyor.

Arjantin’de yıl boyu Bağımsız Film Festivali, Tiyatro Festivali, Dans Karnavalı, Animasyon Festivali ve Tango Festivali gibi sanat merkezli çok sayıda etkinlik düzenleniyor. Bu etkinliklerin çoğu Buenos Aires’te yapılıyor.

Ülke genelinde trafik hemen her zaman yoğun oluyor ve sürücülerin çoğu trafik kurallarına dikkat etmiyor. Bu sebeple ister sürücü isterseniz yaya olun mutlaka trafikte çok dikkatli olmalısınız. Ülkede şiddet içerikli suç oranı çok düşük ancak basit yankesicilik vakaları görülebiliyor.

Steak etlerin ve tango dansının anavatanı olan, futbolseverlerin yakından tanıdığı Arjantin’e gidebilmek için en uygun bilet fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir, alternatifleri karşılaştırabilir ve satın alabilirsiniz.