Altınordu Otelleri Ara

En uygun Altınordu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Altınordu otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Altınordu Hakkında

Ordu merkez ilçesinin yerine kurulan Altınordu, ilçe olarak çok eski sayılmaz. Kuruluşu 2013 yılına rastlayan ilçe, Karadeniz’in hemen kıyısında yer alıyor ve şehrin görülmeye değer pek çok muazzam yerine ev sahipliği yapıyor. Ordu’nun 19 ilçesi arasında bulunan Altınordu, ayrıca şehirdeki en kalabalık yerleşim bölgesi olarak biliniyor. Tam merkezde yer alması nedeniyle de pek çok kamu kurumu, tarihi ev, müze ve alışveriş merkezine ev sahipliği yapıyor. Milattan öncesinde dahi yerleşimcileri ağırlayan bölgede bir müddet Pontus Rumları ve Selçukluların hüküm sürdüler. Daha sonra ise Osmanlılar bugün Altınordu’nun yer aldığı topraklara egemen oldular.

Türkiye’nin en fazla yağış alan yerleri arasında başı çeken Altınordu ve civarında tarımsal faaliyetler hayli önemli. Özellikle Ordu denince hiç şüphesiz en başta akla gelen ürünlerden fındık, şehrin ekonomisinin kalkınmasına destek oluyor. Çay, fasulye, mısır ve patates üretimi ise merkez ilçede olmasa dahi çevredeki diğer yerleşimlerde hayli yaygın. İlçenin civarını saran ormanlar sayesinde Altınordu’da hava kalitesi oldukça yüksek seviyede. Yaz aylarında burayı ziyaret ettiğinizde şehir merkezinin sıcağından kaçabilir, Çambaşı, Turnalık ve Perşembe gibi yaylaların serinliğine sığınabilirsiniz. Üstelik Çambaşı yakınlarında yer alan kış sporları ve kayak merkezinde kayak yaparak da keyifli saatler yaşayabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı’na uçtuğunuzda yalnızca dakikalar içerisinde merkez ilçe Altınordu’ya ulaşma şansınız var. Bölgeye seyahat için en ideal dönemler ise kısmen yaz ayları denebilir. İç kesimlerde kışın kar yağışı etkisini gösterebiliyor ancak Altınordu gibi sahildeki yerlerde yağışlar daha çok yağmur olarak düşüyor. Eğer ziyaretinizi bahar ve yaz ayları için planlıyorsanız, Ordu Uçurtma Şenliği, Mayıs Yedisi Şenliği ve Perşembe Yaylası Festivali gibi birbirinden keyifli aktivitelere katılabileceğinizi anımsatalım. Merkez ilçede konaklayabileceğiniz lüks Ordu otelleri, Karadeniz manzaralı. Üstelik geceyi geçirmek için Altınordu’yu tercih ettiğinizde şehir içindeki diğer turistik yerlere ulaşımda da güçlük yaşamayacaksınız.