Ordu Otelleri Ara

En uygun Ordu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ordu otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ordu Hakkında

Ordu Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve Karadeniz’e kıyısı olan bir kenttir. 1920 senesinde bağlı bulunduğu Trabzon’dan ayrılarak il olan Ordu, 730 binden fazla nüfusa sahiptir. Son derece tarihi bir kent olan Ordu, M.Ö. 400 yılından önce şehir merkezinin 5 km kadar dışında kalan ve halk arasında Bozukkale olarak bilinen “Kotyora” adıyla kurulmuştur. Kent, Boztepe, Teleferik ve Ulugöl gibi yerlerin dışında gezilip görülecek birçok doğal varlığa, kaleye, müzeye ve tarihi yapıya sahiptir.

Orta Karadeniz’de konumlanan Ordu’nun, kuzeyini Kuzey Anadolu Dağları’nın kıyı sıraları kaplamaktadır. Kentin en yüksek tepesi Aşut Obası’ndaki Gönderiç Tepesi’dir. Ordu’nun ekonomisi ise büyük oranda tarıma dayanmaktadır. Kent Türkiye fındık üretiminin %51’ini sağlamaktadır. Sanayisi fazla gelişmemiş olmasına karşın dalında tek sayılabilen laminant parke fabrikası ile çikolata ve fındık fabrikası, bu şehirde yer almaktadır. Kent ayrıca zengin bir turizm potansiyeline sahiptir. Ordu’da kıyı turizmi, yayla turizmi, yamaç paraşütü ve trekking gibi etkinliklere olanak sağlayacak unsurlar vardır.

Şehrin, yemyeşil tepelerin ve Karadeniz’in muhteşem manzaralarına sahip olan Boztepe, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle sonbaharda yaprakların sararması neticesinde harika bir renk armonisinin meydana geldiği Ulugöl ise kentin mutlaka gezilip görülmesi gereken bir diğer yeridir. Şehirde ayrıca Ohtamış Şelalesi, Perşembe Yaylası, Ünye Kalesi, Gölköy Kalesi, Paşaoğlu Konağı ve Efirli Plajı gibi gezilecek yerler de vardır. Ordu hava ulaşımı Ordu-Giresun Havalimanı ile sağlanabilmektedir. Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 17 km gibi yakın bir mesafede yer almaktadır. İstanbul – Ordu arası uçuşlar ise aktarmasız uçuşlarda yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Ordu Galeri

Ordu Semtleri

Ordu Seyahat Yazıları