Akyarlar Otelleri Ara

En uygun Akyarlar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Akyarlar otellerini listele.

Akyarlar Hakkında

Akyarlar Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı tatil beldelerinden biri ve Bodrum merkeze uzaklığı 24 km. Bodrum’un güneybatı ucunda yer alan belde, rüzgar sörfüne olanak sağlayan plajlarıyla son zamanların en popüler tatil yerlerinden biri olma özelliği gösteriyor. Her mevsim turkuaz renge sahip serin suları ve geç soğuyan havası, Bodrum beldeleri arasında Akyarlar’ı hatırı sayılır bir konuma taşıyor. Akyarlar ülkenin en ince kumuna sahip plajlarıyla bir dönem Forbes dergisinin ‘dünyanın en lüks 15 kumsalı’ arasında gösterilmiş ve halen de bu özelliğinden dolayı hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Antik dönemdeki adı Arhialla, Rumca ismi ise Kefaluka olan belde Kos Adası’nın karşısında ve 5 km ötesinde konumlanıyor. Eskiden bir Rum köyü olan beldenin eski sakinleri olan Rumlar şimdilerde 5 km uzağındaki İstanköy adasında yaşıyorlar. Geçim kaynağı en çok turizm olmasına rağmen bölgede hala balıkçılık yapılıyor. Bodrum’un gece hayatını, konaklamanın ise sakinini tercih edenler için oldukça geniş seçenekler sunan sahil boyunca sıralanmış oteller ilçeye yakın konumundan dolayı oldukça tercih ediliyor. Bu otellerin çoğu resort şeklinde hizmet veriyor olsa da, bölgede ekonomik butik oteller ve pansiyonlar da bulunuyor. Akyarlar’a 2 km uzaklıktaki Karaincir Plajı denize girmek için, tekne ile gidilebilen Kargı Adası ise dalış yapmak için ideal yerlerden.

Muğla’ya 130 km mesafede bulunan Akyarlar’a gelmek için önce Bodrum’a ulaşmanız gerekiyor. Havayolu ile geldiğinizde Bodrum Milas Havaalanı’na iniyorsunuz ve Bodrum’a havayolu şirketlerinin servisleriyle yarım saatte gelebiliyorsunuz. Bodrum Merkez’den Akyarlar’a Turgutreis tabelalarını takip ederek ulaşabiliyorsunuz.

Akyarlar Galeri

x