Siirt Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

Sizin için Seçtiğimiz Siirt Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Siirt Havalimanı Hakkında

Siirt Havalimanı, Mezopotamya ve Anadolu medeniyetlerinin buluştuğu alanda hayat bulan Siirt'te yer alıyor. Çağdaş bir havalimanı olabilmek ve günün koşullarına entegre olabilmek adına çalışmaların sürüldüğü Siirt Havalimanı, 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Sivil kategorideki havalimanında, iç hat uçuşları gerçekleştiriliyor. Havalimanında dış hat terminali yer almıyor.

Siirt Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Siirt’te, modern bir havalimanı kriterlerine ulaşması için çalışmalarına devam edilen ve 1998 yılından beri iç hatlarda hizmetini sürdüren bir havalimanı mevcut. Siirt’in orta doğusundaki Pınarca Mevkii’nde bulunan havalimanından şehir merkezine rahatlıkla gidilebildiği gibi şehir merkezinden havalimanına gidişler için seçenekler de bulunuyor.

Pınarca ilçesinde bulunan Siirt Havalimanı’ndan şehrin merkezine belediye otobüsleri, belediye servisleri ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Siirt Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. En ekonomik alternatif olan belediye otobüsleri ile yaklaşık 14 kilometrelik mesafede bulunan şehir merkezine konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Bir diğer seçenek olarak ise terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Siirt Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Acarlar ve Hayat firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

Servis

Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç belediye servisleri. Siirt Belediyesi’nin sizin için hazırladığı servisler ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

28/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Siirt Havalimanı'na Ulaşım

Pınarca Mevkii’nde bulunan Siirt Havalimanı’na şehrin merkezinden belediye otobüsleri, araç kiralama ve belediye servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Siirt Havalimanı’na şehrin merkezinden ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Belediye otobüsleri ile yaklaşık 14 kilometrelik uzaklıkta bulunan Siirt Havalimanı’na konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca otobüslerin uçak hareket saatinden 2 saat önce şehir merkezinden hareket ettiğini de unutmamak gerekiyor.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Acarlar ve Hayat firmalarının merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Servis

Siirt Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç belediyenin sizler için sunduğu servisler. Belediyenin servislerini kullanarak Siirt Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Siirt Havalimanı yalnızca İç Hat uçuşlarına açık olup 1994 yılından beri hizmetini sürdürmekle birlikte modern bir görünüme ve koşullara ulaşması için her yıl çalışmaların sürdürüldüğü bir havalimanı özelliğinde. Terminal içerisinde, araç kiralama ofisleri, büfe, çay ocağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler mevcut. Siirt Havalimanı’ndan Borajet firması seferleri ile Ankara ve İstanbul havalimanlarına uçuşlar yapabilirsiniz.

28/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Siirt Seyahat Rehberi
Siirt Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
1ºC
-1ºC
1ºC
-8ºC
-7ºC
11ºC
11ºC
10ºC
5ºC
5ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 10 dk
Ankara
1 saat 40 dk
Antalya
1 saat 10 dk
Bodrum
1 saat 30 dk
Gaziantep
1 saat 20 dk
İstanbul
1 saat 20 dk
İzmir
1 saat 30 dk
Trabzon
1 saat 10 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x