Siirt Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Siirt Hakkında

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kurulan Siirt, yedi ayrı ilçeden meydana gelen tarihi bir şehir. Şırnak, Van, Bitlis, Mardin ve Batman gibi şehirlerle komşu olan Siirt’te nüfus 320 binin üzerinde. Kurtalan, Şirvan, Baykan ve Pervari ilçelerinden oluşan şehir turistik anlamda da hayli önemli bir yer.

Siirt’te gezinize şehri tepeden seyreden ve 1975 yılından bu yana kentin adeta sembolü olan Saat Kulesi’nden başlayabilirsiniz. 1900’lü yılların başlarında inşa edilen eski kulenin yerine yaptırılan Siirt Saat Kulesi altı kattan meydana geliyor. Şehir merkezinden yaklaşık 40 kilometre kadar mesafede inşa edilen İncekaya Kalesi ise üç yüzün üzerinde odasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca Siirt’te Selçuklular döneminde inşa edilen Ulucami, Botan Çayı’nın suladığı topraklarda yer alan Botan Mağaraları ve Veysel Karani Türbesi diğer önemli ziyaret noktalarından. Özellikle kas ve sinir rahatsızlıklarından şikâyetçisiniz, ağrıları dindirme özelliği ile bilinen Sağlarca Kaplıcasının yolunu tutabilirsiniz. Sülfat, kalsiyum ve sodyum bakımından zengin kaplıca suları daha sonra dökülerek Botan Çayı ile birleşiyor.

Güneydoğu Anadolu’nun enfes yemekleriyle isminden söz ettiren şehri Siirt görüntüsüyle bile iştah açan perde pilavı ile meşhur. Şehirde ayrıca içli köfteyi andıran meşhur Siirt köftesini tadabilirsiniz. Çeşitli baharatlar ve yoğurt ile yapılan zerfet ise bu konuda hayli ilginç diğer bir seçenek. Siirt’te alışverişe çıktığınızda özellikle saç dökülmesi ve sivilce gibi problemlere karşı kullanılan sabunlardan satın alabilirsiniz. Ayrıca Siirt battaniyesi, çanta veya yelek gibi aksesuarlar şehirde hayli popüler. Eğer hediye olarak daha çok yöresel tatları tercih ediyorsanız, pekmez helvası, bal veya Siirt fıstığı gibi seçeneklerin bulunduğunu da anımsatalım. Şehre hava yolu üzerinden ulaşım genellikle Diyarbakır ve Muş gibi çevre illerden sağlanıyor. Yolculukta trenleri veya otobüsü tercih edenler ise herhangi bir aktarmaya ihtiyaç duymaksızın pek çok ilden doğrudan Siirt’e gelebilirler. Türkiye’nin Marmara ve Ege gibi kuzeyi ile batısındaki bölgelerden şehre yolculuk aradaki mesafe nedeniyle biraz uzun sürebiliyor. Ancak sefer sayısının fazla olması ve uygun fiyatlı bilet gibi avantajları sayesinde otobüsler pek çok yolcunun tercihi olarak öne çıkıyor. 

Siirt Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezi dışında Kurtalan Yolu Caddesi üzerinde yolculara hizmet veren Siirt Terminali’nde yolculara ulaşım için belediye otobüsleri, firmaların yolcu servisleri ve minibüsler hizmet veriyor. Toplu taşıma araçları geç saatlere kadar çalışmadığı için taksiler de şehir merkezine ulaşımda sıkça kullanılıyor.

Yolcu Servisleri

Terminalden Siirt’in Güreş Caddesi, Şeyh Aziz Caddesi ve Süreyya Öner Caddesi gibi merkezi caddelerine gitmek için yolcu servislerinden faydalanabilirsiniz. Ücretsiz olan bu servisler her mahalleye uğramasa da gece saat 24:00’a kadar hizmet verdikleri için tercih edilebilir. 

Belediye Otobüsleri

L1, L2 ve L3 hat numaralı Afetevleri-Veysel Karani otobüs hattı ile sabah saat 07:30’dan gece saat 18:45’e kadar şehir merkezine kısa bir sürede gidebilirsiniz.

Minibüsler

Siirt merkezine, terminal içinde durakları olan minibüslerle gitmek de mümkün. Siirt Organize Sanayi Bölgesi, Siirt Havalimanı, Siirt İl Devlet Hastanesi ve Siirt Üniversitesi gibi yoğun yerlere ve hemen her mahalleye terminalden ulaşım için minibüsleri kullanabilirsiniz. İlçeler arası hizmet veren minibüslerle de her saat Bağtepe, İnkapı ve Kurtalan gibi ilçe ve köylere de otobüs terminalinden gidebilirsiniz.

Taksi

Siirt Terminali’nde istediğiniz her saat taksi bulabilirsiniz. Gece 18:45’den sonra terminalden şehir merkezine ulaşım çoğunlukla taksilerle sağlanıyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Siirt Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Siirt otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Siirt otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Siirt otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Siirt yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Siirt 21 saat 30 dakika , İzmir - Siirt 23 saat , Ankara - Siirt 17 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Siirt seferleri bulunuyor?
expand_more
Siirt Has Bağtaş Turizm, Siirt Petrol, Siirt Kurtalan Ekspres Türkiye’nin birçok şehrinden Siirt seferleri düzenliyor.
Siirt Ortalama Sıcaklık
 • Cuma
  13 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  14 /Hava Durumu
 • Pazar
  14 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  13 /Hava Durumu
 • Salı
  8 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  21 saat schedule
 • İzmir
  23 saat schedule
 • Ankara
  16 saat schedule
 • Adana
  10 saat schedule
 • Bursa
  22 saat schedule
 • Antalya
  20 saat schedule
 • Trabzon
  13 saat schedule
map placeholder
expand_less