Paderborn Uçak Bileti Ara

Paderborn Hakkında

Paderborn/Lippstadt, Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinlerinden birisidir. 146 bin kişinin yaşadığı Paderborn’da kışları sert, yazları ise serindir. Buna karşın yazın sıcaklık çoğu zaman 30 santigrat dereceyi aşabiliyor. Paderborn ve Lippstadt kentlerinin ortak kullandığı havalimanı şehre 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Birçok ülkeden direk uçuş olduğu gibi Türkiye’den de direk uçuş mevcuttur. Havalimanından merkeze otobüs hizmeti vardır. Şehir merkezinde bir çok turist bilgilendirme merkezleri bulmak mümkün.

Yakın bir zamanda da demiryolu ile şehir merkezi ile havalimanı birbirine bağlanacak. Oldukça küçük olan Paderborn’da gezilecek yerler için bisiklet kiralanabilir. Bunun dışında günlük bilet ile otobüs ve tramvay tercih edilebilir. HeinzNixdorf Müzesi, Paderborn’daki bilgisayarla ilgili olan en büyük müzedir. Her sene farklı temalarla, ziyaretçilerle buluşuyor. Alman traktör ve araba müzesi de oldukça ilgi çeken müzeler arasında. Paderborn Katedrali, Kraliyet Ailesi Müzesi, Marktkirche gezilecek önemli yerler arasında bulunuyor. Görülmesi gereken önemli turistik yerler arasında ise Dom, Rathaus ve Paderquellgebiet kiliseleri geliyor. Pazar günü brunchları ile meşhur bu kentte, bu geleneğe eşlik etmek ayrı bir keyifli olabilir. Alex ve Feuerstein restoranları brunch için oldukça ünlü mekânlardandır. Frühlingsfest ve Herbstlibori ise bahar aylarında gerçekleştirilen önemli festivaller arasında yer alıyorr.

DieGrubecaddesi ise alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adresi olarak dikkat çekiyor. Libori Galeri ve Suedring ise, yerel alışveriş merkezleri arasında yer alıyor. Ayrıca Paderborn’a yakınlığından dolayı Dortmund ya da Düseldorf’ta alışveriş için tercih edilebilir.

Havalimanından Paderborn Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Detmold bölgesine bağlı bir şehir olan Paderborn, ülkenin önemli ticaret ve turizm merkezlerinden biridir. Paderborn şehrindeki toplu taşıma araçlarının güzergâhları birbiriyle bağlantılı olmakla birlikte, şehirdeki tüm ulaşım ağları, Alman Demiryolları ile de birleşiyor.

Özellikle de Paderborn Lippstadt Uluslararası Havalimanı’nın ana yol bağlantıları çok sayıdadır. Almanya’nın Detmold bölgesinde yer alan Paderborn kenti, ulaşım açısından Almanya’nın diğer şehirleriyle bağlantılı geniş ağlara sahiptir.

Şehir içinde en sık kullanılan toplu ulaşım araçları; otobüs ve trenlerdir. Bütçeye uygun hizmet sunan toplu taşıma araçları, şehri ziyaret eden turistler ve yerli halk tarafından tercih edilir. Paderborn kentindeki otoban ve şehir içi yollar çok bakımlı ve geniştir.

Şehir içindeki otobüslerin bir kısmı ana otoban yollarını; bazıları ise şehir içi ulaşım ağlarını kullanır. Trenler ise günübirlik Almanya’nın diğer şehirlerine gitmek isteyen yolcular için kaçınılmaz bir fırsattır. Hızlı trenleriyle hizmet veren Paderborn kenti, tren istasyonu ile havaalanı arasında otobüsler ve otomobiller için kullanışlı ulaşım yollarına sahiptir.

Otobüs ve trenlerin yanı sıra, şehir içinde en sık tercih edilen bir diğer seçenek ise, araç kiralama hizmetleridir. Benzin fiyatlarının uygun olması ve yol bağlantılarının çok iyi tasarlanmış olmasından dolayı şehri ziyaret eden birçok turist, araç kiralamayı tercih eder.

Otobüs

S60 ve 460 numaralı otobüs hatlarının ana güzergahı, Paderborn demiryolu istasyonu ile Paderborn Lippstadt Havalimanı arasındadır. Gece ekspresleri olan NE 16 numaralı otobüsler, Cuma, Cumartesi günleri ve de her gün gece saatlerinde hizmet verir. NE 16 otobüsü, tek yönlü bir servis otobüsüdür. Merkez otobüs istasyonu, Köngsplotz’da yer alır. S60 ve 460 hattındaki otobüsler, hafta içi 07:30-18:00; hafta sonları ise 10:00-14:00 mesai saatleri arasında çalışır. Otobüslerle ilgili daha ayrıntılı bilgi için 05251/2930400 numaralı destek hattından yardım alabilirsiniz.

Tren

Paderborn'a gitmenin en kolay yolu, Paderborn tren istasyonundan aktarma yapmaktır. Intercity (IC) ve InterCityExpress (ICE) trenleri, Paderborn şehir merkeziyle direkt bağlantılıdır. Ana istasyon olan Hauptbahnhof (HBF), Paderborn ile bağlantılı olan bir diğer yerel demiryolu ağına sahiptir. Bu istasyondan Bielefeld, Altenbeken, Hanover, Detmold, Warburg, Kassel, Soest, Hamm ve Münster ilçelerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Taksi

Paderborn Lippstadt Havalimanı’nın terminal çıkışında çok sayıda taksi bulunur. Paderborn’a olan uçuşunuzdan önce ön rezervasyon yapmak isterseniz eğer, Taxi Portobella/Jonda Taxi, Taxi Seibel, Taxi 2122, BP-Taxi, Taxi Kunka, Hermesmeyer, Taxi Kness şirketlerinden biriyle iletişime geçebilirsiniz. Havalimanından 7/24 hizmet veren taksilerden birine binip, 40-50 avro gibi bir ücret ödeyerek, Paderborn şehrinin herhangi bir noktasına gitmeniz mümkün. Trafiğe bağlı olarak varış süreniz değişebilir ama ortalama olarak 16 dakikada şehir merkezine gidilebilir.

Araç Kiralama

Paderborn Lippstadt Havalimanı’nın çok katlı otoparkı içerisinde Avis (02955-748023), Europcar (02955-421) ve Sixt Rent a Car (02955-77417) olmak üzere toplamda 3 tane araç kiralama şirketi bulunur. Aracınızı Paderborn’a varmadan önce online booking yöntemiyle daha uygun fiyata kiralayabilir ya da havalimanına vardığınızda bu şirketlerden birinden aracınızı alabilirsiniz. Büren kentinde bulunan Paderborn Lippstadt Havalimanı’ndan şehir merkezine kiraladığınız araçla gitmek yaklaşık 16 dakikanızı alır. 16 dakikalık bir araba yolculuğunun ise benzin fiyatı 9-13 TL arasıdır.

19/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Paderborn uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Paderborn varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Paderborn uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Paderborn uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Paderborn uçuşları Paderborn Havalimanı'na düzenleniyor.

Paderborn yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Paderborn 3 saat 10 dakika, Ankara-Paderborn 2 saat 50 dakika, Antalya-Paderborn 2 saat 50 dakika, Bodrum-Paderborn 2 saat 40 dakika, Gaziantep-Paderborn 3 saat 20 dakika, İstanbul-Paderborn 2 saat 20 dakika, İzmir-Paderborn 2 saat 30 dakika, Trabzon-Paderborn 3 saat 10 dakika sürüyor.

Paderborn Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
-3ºC
2ºC
Per
Cum
-4ºC
0ºC
Cum
Cmt
-6ºC
0ºC
Cmt
Paz
0ºC
1ºC
Paz
Pzt
1ºC
3ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
3s 10dk
2s 50dk
2s 50dk
2s 40dk
3s 20dk
2s 20dk
2s 30dk
3s 10dk
Haritada Görüntüle
Paderborn Hakkında Daha Fazla
Paderborn Alternatif Ulaşım
Para birimi
x