Bremerhaven Uçak Bileti Ara

Bremerhaven Hakkında

Almanya’nın Bremen Eyaleti’nde yer alan bir liman şehridir. Wesser Nehri’nin Kuzey Denizi’ne döküldüğü yerde bulunmaktadır. Hamburg’dan sonra konteyner ticareti ve balıkçılık açısından ülkenin en önemli limanına ev sahipliği yapmaktadır. Bremen ile birlikte iki şehirlik Bremen Eyaletini oluşturarak ilginç bir idari ve coğrafi tablo ortaya çıkarmaktadır. Kentin çok çeşitlilik ihtiva eden denizcilik endüstrisinin başlıca aktörleri; liman, tersane ve balıkçılıktır. Ama son yıllarda turizm yatırımlarına da ağırlık verilmektedir. Bremerhaven denizle iç içe ve denize dair ne varsa bünyesinde barındıran şehirlerden birisidir. Limanının yanı sıra sahip olduğu tersanede, dünyanın en lüks yolcu gemileri inşa edilmektedir. Beş yılda bir düzenlenen ve büyük yelkenli teknelerin katıldığı Sail Bremerhaven Tekne Yarışları’na ev sahipliği yapmaktadır ve bu organizasyon, dünyanın dört bir yanından tekne meraklılarını Bremerhaven’e çekmektedir.

1827 yılında Bremen’e bağlı küçük bir liman şehri olarak kurulan Bremerhaven, bugün deniz odaklı ve kendine özgü gelişimini devam ettirmektedir. Eski limanın açık hava müzesine dönüştürüldüğü Deniz Müzesi; ‘göç’ konusunda Avrupa’nın en büyük tema müzesi olan Alman Göç Müzesi; mimari yapısı tekneyi andıran sergi merkezi Klimahaus kentin ilgi çekici gezi noktalarıdır. Genel olarak yağışlı bir havaya sahip olan Bremerhaven, sıcak ve ılıman iklim etkisindedir. Oldukça küçük çaplı ve tamamıyla bölgesel uçuşların yapıldığı Bremerhaven Havaalanı kentin 7.6 km. güneybatısında bulunmaktadır.

Havalimanından Bremerhaven Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın kuzeyinde yer alan Bremerhaven şehrinin yaklaşık 5 kilometre dışında bulunan Bremerhaven Havalimanı’ndan son yıllarda düzenli uçuşlar gerçekleşmiyor. Şehre ulaşmak için kullanılabilecek en yakın havalimanı Bremerhaven’in güneyinde yer alan Bremen’de.

Bremen Havalimanı’ndan Bremerhaven’e Ulaşım

Bremen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Bremerhaven’e ulaşmak için düzenli olarak gerçekleşen tren seferlerinden yararlanabilir, havalimanından şehre doğrudan ulaşabileceğiniz bir araç kiralayabilir veya şehirde hizmet veren özel servislerden birine rezervasyon yaptırabilirsiniz. Havalimanı önünde zorlanmadan bulabileceğiniz taksilerle günün 24 saati şehre yolculuksa bir diğer seçenek. Daha ayrıcalıklı ve rahat bir seyahat deneyimini tercih ederseniz Bremen’den Bremerhaven’e kadar yapacağınız yolculukta limuzin kiralama alternatifini de düşünebilirsiniz.

Tren

Trenler Bremen Havalimanı’ndan Bremerhaven’e ulaşmak için aktarmalı da olsa en rahat ve ekonomik araçlar arasında. Bremerhaven trenlerinden birine binmek için öncelikle Bremen Havalimanı’ndan şehrin merkezinde bulunan merkezi tren istasyonuna gelmelisiniz. Havalimanından doğrudan binebileceğiniz her 10 dakikada bir hareket eden tramvaylarla Bremen Tren İstasyonu’na ulaşmak son derece kolay. İstasyona gelmek için 6 numaralı tramvay hattını kullanmalısınız. Sonrasında ise Bremerhaven trenine aktarma yapabilir ve doğrudan şehre seyahat edebilirsiniz.

Otobüs

Otobüs de tıpkı tramvay gibi Bremerhaven’e ulaşmak için aktarmalı olarak kullanılabilecek araçlardan biri. Havalimanından bineceğiniz otobüslerle tren istasyonuna gelebileceğiniz gibi otogara kadar giderek buradan Bremerhaven yönüne hareket eden otobüslerden biriyle yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz.

Otobüs aktarması tren ve tramvaya kıyasla biraz daha zahmetli ve uzun zaman alabiliyor. Bununla birlikte başta taksi ve özel servis araçları olmak üzere direkt ulaşım sağlayan araçlardan daha ekonomik bir seçenek olduğunu göz önünde bulundurmanızda yarar var. Havalimanından hareket eden otobüsler her 30 dakikada bir yolcularını Bremen şehir merkezine taşıyor ve buradan Bremerhaven’e ulaşmak için alternatif araçlardan birine aktarma yapmanız gerekiyor.

Taksi

Bremen Havalimanı ile Bremerhaven şehir merkezinde arasında bulunan mesafe yaklaşık 65 kilometre. Bu da taksiyi havalimanı ile kent merkezi arasında yolculuk için en ekonomik araç olmasa da seçenekler arasına alınabilecek bir alternatif haline getiriyor. Bremen Havalimanı önünde yolcuları için günün 24 saati hazır bekleyen taksilerle yaklaşık 1 saat içinde Bremerhaven’e ulaşma şansınız var. Yolculuk süresi yol ve trafik durumuna göre değişebiliyor. Eğer ailenizle veya tanıdıklarınızla birlikte seyahat ediyorsanız Bremerhaven’e kadar ödemeniz gereken taksi ücretini paylaşabilir ve bu sayede taksiyi tren ve otobüsler kadar olmasa da ekonomik bir araç olarak kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Almanya’nın ve Avrupa’nın en gelişmiş havalimanlarından biri olan Bremen Havalimanı’nda araç kiralama konusunda da çok sayıda alternatifiniz var. Havalimanında Terminal 3’te ofislerini görebileceğiniz araç kiralama ofislerinden dilediğinizi seçerek aracınızı çok kısa sürede kiralayabilir ve Bremerhaven şehrine doğru yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Bremen Havalimanı’nda yer alan araç kiralama firmalarından bazıları AVIS, Europcar, Hertz, Dollar, National, Alamo ve Sixt olarak sıralanabilir. Bu firmalardan telefonla rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi internet üzerinden online olarak da araç rezervasyonunuzu tamamlayabilir, şehre iner inmez aracınızı hazır bulabilirsiniz.

Özel Araç

Kendi aracıyla seyahati tercih eden yolcular için de Bremen’den Bremerhaven yönüne yolculuk son derece rahat ve konforlu denebilir. Bunun için öncelikle aracınızda bir navigasyon cihazı bulundurmanız özellikle şehre yapacağınız ilk yolculuk olacaksa fazlasıyla hayatınızı kolaylaştıracaktır. Bremen Havalimanı’ndan aracınızla yola çıktığınızda Bremerhaven’e ulaşmanız yaklaşık 45 dakikanızı alacak. Eğer havalimanı çıkışında veya şehir merkezinde trafik varsa bu süre 1 saate kadar uzayabilir.

Servis Araçları

Bremen Havalimanı’nda yolcularını şehrin merkezine veya çevresinde yer alan çeşitli noktalara ulaştıran servis araçları da hizmet veriyor. Üstelik bu servislerin ücretleri taksiye veya araç kiralamaya kıyasla daha uygun. Bununla birlikte servis araçlarının hareket saatleri uçağınızın iniş saatine uygun olmayabilir. Öncesinde internet üzerinden bu konuyla ilgili araştırmanızı yaparak uçuş saatinize uygun bir servis aracı olup olmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz. Servislerle Bremerhaven’e kadar yolculuğun süresi de genellikle 1 saati fazla aşmıyor.

Transfer Araçları

Servis araçlarından farklı olarak daha az sayıda yolcuya da hizmet veren lüks transfer araçlarını Bremen Havalimanı’na indiğinizde rahatlıkla bulabilir veya şehre gelmeden önce rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Genellikle kapıdan kapıya hizmet veren bu araçlar şoförleri ile kısa sürede yolcularını havalimanından diledikleri noktaya ulaştırıyor.

Şehri iş amacıyla ziyaret eden gezginlerin dışında rahat ve pratik bir transfer aracıyla Bremerhaven’e gelmek isteyenlerin tercihi olan bu araçlardan yararlanmak isterseniz özellikle yoğun geçen sezonlarda en azından birkaç hafta öncesinden rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. Böylece havalimanına indiğinizde size özel transfer aracınızı terminal çıkışında hazır bulabilir ve Bremerhaven şehir merkezine olan yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Limuzin

Özellikle yeni evliler veya sevdiklerine özel bir sürpriz yapmak isteyen yolcular tarafından tercih edilen limuzin tipi araçlar da Bremen Havalimanı’ndan Bremerhaven’e yolculuğunuzu kolaylaştırmaya hazır. Bremen’de limuzinler diğer birçok şehirde olduğu gibi oldukça pahalı araçlar. Buna karşın özel şoförleri ile birlikte yolcuları karşılayan limuzinlerle herhangi bir aktarmaya ihtiyaç duymadan havalimanından şehrin merkezine kadar gelebilir ve dilediğiniz yerin kapısına kadar son derece ayrıcalıklı bir yolculuğun sonunda ulaşabilirsiniz. Limuzin kiralama konusunda destek alabileceğiniz alternatiflere internet üzerinden hızla ulaşabilirsiniz. Bu konuda diğer bir seçenekse havalimanında bulunan kiralama ofislerinden lüks araç kiralama desteği almak olabilir.

13/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bremerhaven uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bremerhaven varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bremerhaven uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bremerhaven uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Bremerhaven uçuşları Bremerhaven Havalimanı'na düzenleniyor.

Bremerhaven yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Bremerhaven 3 saat 20 dakika, Ankara-Bremerhaven 2 saat 50 dakika, Antalya-Bremerhaven 3 saat, Bodrum-Bremerhaven 2 saat 50 dakika, Gaziantep-Bremerhaven 3 saat 30 dakika, İstanbul-Bremerhaven 2 saat 30 dakika, İzmir-Bremerhaven 2 saat 40 dakika, Trabzon-Bremerhaven 3 saat 20 dakika sürüyor.

Bremerhaven Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
3ºC
5ºC
Sal
Çar
-1ºC
4ºC
Çar
Per
-2ºC
2ºC
Per
Cum
-3ºC
1ºC
Cum
Cmt
-4ºC
0ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
3s 20dk
2s 50dk
2s 50dk
3s 30dk
2s 30dk
2s 40dk
3s 20dk
Haritada Görüntüle
Bremerhaven Alternatif Ulaşım
Para birimi
x