Aachen Uçak Bileti Ara

Aachen Hakkında

Aachen, Almanya’nın Hollanda ve Belçika sınırında küçük bir şehridir. Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin de aynı zamanda en sınır kenti olan Aachen, üniversitesiyle de ünlüdür. 250 bin nüfuslu şehirde yaklaşık olarak 40 bin üniversite öğrencisi yaşar. Kafeleri genelde kalabalıktır ve çok sayıda genç insan görebilirsiniz. Şehirde 1956 yılında çıkan yangın sonrası pek çok bina hasar görmüş, bu yüzden Old Town yani eski şehir merkezinde bile çok fazla eski eser yok. Kentin en önemli yapısı Roma-Germen İmparatoru Şarlman’ın yaptırdığı Aachen Katedrali. Katedral, UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmış. Burası yaklaşık 800 yıl önce yapılmış Avrupa’nın da en eski katedrallerinden birisi.

Bir başka tarihi kilise de Heiling Kilisesi. Yapımına 14. Yüzyılda başlanmış ve defalarca onarılmış. Eski şehirdeki bir başka tarihi bina da Town Hall – Rathaus yani eski belediye binası… Bina 18. Yüzyılda gotik tarza çevrilmiş. Görkemli Tiyatro Binası ile eğer Aralık ayında giderseniz Noel pazarları gezilebilir. 18 ve 19. Yüzyıl burjuva yaşam tarzını görebileceğiniz Couven Müzesi, şehirdeki bir başka gezilecek yer. Aachen’ın Romalılar döneminden kalma kaplıcaları da meşhurdur. Şehir aynı zamanda sıcak sularıyla da ünlüdür. Aachen’da Okyanus ikliminin biraz ılıtıcı etkisi görülebilir. Ancak kışın günler çabuk kararır. Bu yüzden gezmek için yaz ve bahar aylarını tercih etmek daha iyi olacaktır. Ancak kentte yılın neredeyse 300 gününde yağmur yağar. Ağustos gibi havalar soğumaya başlar. Çok büyük bir şehir olmadığı için yürüyerek bile pek çok yeri keşfedebilirsiniz. Kenti gezmek için 1-2 gün yeterlidir. Maastricht / Aachen Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta bir havaalanıdır. Havaalanından şehir merkezine trenle ulaşım sağlayabilirsiniz. Aachen’a ayrıca Köln, Dusseldorf gibi Alman şehirlerinden ya da Lüksemburg, Belçika gibi ülkelerden de rahatça gidebilirsiniz.

Havalimanından Aachen Şehir Merkezine Ulaşım

Küçük bir şehir olan Aachen’de uluslararası uçuşların gerçekleştirildiği bir havalimanı bulunmuyor. Ancak kent Köln ve Düsseldorf şehirlerine çok yakın olduğundan Aachen’e ulaşmak için her iki şehrin havalimanı da kullanılıyor.

Aachen’e ulaşmak için Köln Bonn Uluslararası Havalimanı’nı ya da Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Daha sonra Aachen’e geçmek için trene binebilir, taksi tutabilir, havalimanı shuttle servislerinden yararlanabilir ya da araç kiralayabilirsiniz. Her iki havalimanından Aachen’e ulaşım ortalama bir saat sürüyor.

Tren

Demiryolu taşımacılığının oldukça yaygın olduğu Almanya’da ister Köln Uluslararası Havalimanı’na inmiş olun, isterseniz Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’ndan geliyor olun yaklaşık 1 saat sürecek bir tren yolculuğu ile Aachen şehir merkezine rahatça ulaşabilirsiniz.

Taksi

Her iki havalimanının gelen yolcu terminalinin çıkışında taksi durakları bulunuyor. Taksi ile Köln Bonn Uluslararası Havalimanı’ndan ya da Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’ndan Aachen şehir merkezine yaklaşık 125 euro ödeyerek ulaşabilirsiniz. Yolculuk trafiğin normal akışında seyrettiği bir günde ortalama 45 dakika sürüyor.

Shuttle Servis

Köln Bonn ve Düsseldorf Uluslararası Havalimanları’nın her ikisi de yakın çevredeki küçük şehirlerin uluslararası uçuş trafiğini gerçekleştirdiği için gelişmiş bir shuttle servis hizmetine sahip. Farklı özel firmalar tarafından işletilen bu servisler küçük araçlardan büyük otobüslere kadar çeşitlilik gösteriyor ve birçok değişik güzergâha yolcu taşıyor. Hangi shuttle firmasının sizin için daha uygun olduğunu ve sefer saatlerini terminal içerisinde yer alan danışma bürosu ile görüşerek öğrenebilirsiniz.

Araç Kiralama

Her iki havalimanında da çok sayıda araç kiralama şirketinin ofisi yer alıyor. Köln Bonn Uluslararası Havalimanı’na iniş yaptıysanız Aachen’e gitmek için A4 otoyolunu takip etmelisiniz. Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’ndan Aachen’e ulaşmak için ise A44 otoyolunu izlemelisiniz. Her iki havalimanından Aachen’e otomobille ulaşmak normal koşullarda ortalama bir saat sürüyor.

28 Kas 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Aachen uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Aachen varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Aachen uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Aachen uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Aachen uçuşları Aachen Merzbrück Havalimanı, Aachen Hauptbahnhof Havalimanı'na düzenleniyor.

Aachen yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Aachen 3 saat 20 dakika, Ankara-Aachen 3 saat, Antalya-Aachen 3 saat, Bodrum-Aachen 2 saat 50 dakika, Gaziantep-Aachen 3 saat 30 dakika, İstanbul-Aachen 2 saat 30 dakika, İzmir-Aachen 2 saat 40 dakika, Trabzon-Aachen 3 saat 30 dakika sürüyor.

Aachen Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
5ºC
18ºC
Çar
Per
6ºC
19ºC
Per
Cum
11ºC
19ºC
Cum
Cmt
10ºC
20ºC
Cmt
Paz
8ºC
18ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Aachen Alternatif Ulaşım
Para birimi