Bremen Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bremen Hakkında

Bremen, Almanya’nın kuzeyinde ülkenin ikinci büyük limanının bulunduğu Bremen eyaletinin başkentidir. Kuzey denizinden yaklaşık 80 km içeride olmasına rağmen büyük bir limanı vardır aynı zamanda da sanayisi gelişmiştir. Bremen mızıkacıları masalıyla ünlenmiş bu şehirde Rönesans döneminden kalma masalsı yapılar da vardır.

800 senelik St. Peter Katedrali, Rathaus Belediye Binası, sivri çatılı 500 yıllık tuğla evler şehrin tarihi geçmişini gözler önüne serer. Bremen’de bu saydıklarımızın yanı sıra Bremen Mızıkacıları Heykeli, Bremerhaven Limanı, Böttcherstrasse, Übersee Müzesi, Bilim Merkezi, Botanik Bahçesi, Dutch Windmill, Gerhard Marcks Haus Galerisi gibi yerler gezilebilir. Bremen’de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer. Kışın sıcaklıklar 0-8 derece ortalamasındadır, yazın ise 22 derece ortalama sıcaklık görülür. Yazı çok sıcak olmayacağı için kenti gezmek için en uygun zamanlar yaz aylarıdır.

Dar ama Arnavut kaldırımı taşlarla kaplı etrafında tarihi Bremen evlerinin olduğu sokaklarda dolaşması keyifli bir kenttir. Ayrıca gezmek için en iyi seçenek bisiklet kiralamaktır. Bisiklet kiralayarak kent merkezini rahatça gezebilirsiniz. Şehirde toplu ulaşım araçları ya da taksi de kullanabilirsiniz. Yemek içme konusunda Schlachte ve Viertel bölgeleri güzel kafe ve restoranlar barındırır. Barlar ve eğlence mekanları da genelde bu bölgede bulunur. Ringa balığı, gümüş ve yılan balığı ile Kluten adı verilen çikolatalar kente özgü lezzetlerin başında gelir. Bremen havalimanından şehir merkezine toplu ulaşım bulunur.

Havalimanından Bremen Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın Hamburg’dan sonra en önemli liman kenti olan Bremen, ülkenin ayrıca en önemli sanayi şehirlerinden de biri olma özelline sahip. Daimler Chrysler Mercedes, Airbus, Becks ve Kellogg’s gibi markaların üretim birimlerine ya da merkezlerine de ev sahipliği yapan Bremen’in ziyaretçileri, merkezine 3.5 kilometre uzaklıkta bulunan Bremen Havalimanı’ndan şehre giriş yapıyor. Havalimanı, şehre yakınlığıyla ulaşımı en rahat havalimanları arasında yer alıyor.

Tramvay

Yıllık 5 milyonu bulan yolcu sayısıyla sadece Almanya’nın kuzeyine değil Hollanda’nın bazı bölgelerine de hizmet veren Bremen Havalimanı’ndan kalkan tramvaylar çevre şehirlere ulaşımda da hizmet ediyor. Ayrıca şehir merkezine ulaşmak isteyenler için terminallerin önünden geçen bir tramvay hattı var. 6 numaralı tramvay hattıyla yolcular 11 dakikada şehir merkezindeki tren garına (Hauptbahnhof) ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bremen Am Brill durağında inerek yaklaşık 5 dakikalık bir yürüyüşün ardından Avrupa’daki her tarihi şehirde bulunan tarihi şehir merkezine ve St. Peter Katedrali’ne ulaşabilirsiniz. Her ne kadar liman şehri olarak anılsa da bir su kanalı dışına denize kıyısı olmayan Bremen’in deniz kenarı kesimi Bremerhaven’e de tren garına ulaştıktan sonra yapacağınız aktarmayla 1 saat 20 dakikada erişebilirsiniz.

Taksi

Şehrin 3.5 kilometre güneyinde yer alan Bremen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için değerlendirebileceğiniz en hızlı araçlardan biri de taksiler. Üstelik mesafenin kısalığı nedeniyle de ekonomik olan taksileri bulacağınız yerler ise terminal çıkışları.

Araç Kiralama

Hemen her havalimanında olduğu gibi Bremen’de de araç kiralama ofisleri bulunuyor. 5 farklı firmanın araç kiraladığı havalimanındaki şirketler size şehir kuzeyde olduğu için kış lastiği imkanı da sunuyor. Bunun dışında navigasyon ve bebek koltuğu imkanları da sunan şirketlerin dışında bisiklet kiralamak da mümkün. Mesafe az olduğu için böyle bir imkana sahip havalimanının Terminal 2 binasında ücretsiz bisiklet parkı da yer alıyor. Kiralayacağınız araçla şehre ulaşmak için ise havalimanı çıkışındaki Neuenlander Caddesi'ni sol yönde takip edip Lengemarckstraße isimli yola çıkacaksınız. Bu yol doğrudan şehrin içinden geçip ikiye ayrılan Weser Nehri'nin üzerinden geçer ve sizi şehir merkezine, tren garına, köprüden sonraki Hutfilterstraße isimli sokak ise sizi tarihi şehir merkezine ulaştırır.

12 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bremen uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bremen varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bremen uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bremen uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Bremen uçuşları Bremen Havalimanı'na düzenleniyor.

Bremen yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Bremen 3 saat 20 dakika, Ankara-Bremen 2 saat 50 dakika, Antalya-Bremen 3 saat, Bodrum-Bremen 2 saat 50 dakika, Gaziantep-Bremen 3 saat 30 dakika, İstanbul-Bremen 2 saat 30 dakika, İzmir-Bremen 2 saat 40 dakika, Trabzon-Bremen 3 saat 20 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Bremen uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Bremen uçuşları düzenliyor. SunExpress İzmir şehirlerinden direkt Bremen uçuşları düzenliyor.

Bremen Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
18ºC
27ºC
Sal
Çar
18ºC
30ºC
Çar
Per
15ºC
30ºC
Per
Cum
9ºC
21ºC
Cum
Cmt
10ºC
22ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
3s 20dk
2s 50dk
2s 50dk
3s 30dk
2s 30dk
2s 40dk
3s 20dk
Haritada Görüntüle
Bremen Alternatif Ulaşım
Para birimi