Altenburg Uçak Bileti Ara

Altenburg Hakkında

Almanya'nın sınırları içerisindeki Thuringia Eyaleti’nde yer alan Altenburg şehri, tekstil ve metal üretim alanlarında faaliyetler gösterir. Düz ve verimli bir araziye kurulan Altenburg şehrinin bazı bölümlerinde tarım arazileri yoğun bir şekilde bulunur. Altenburg şehri üzerinde sıcak ve ılıman bir iklimin etkisi görülür. Kent merkezinde belirgin bir yağış rejimi vardır. Kimi zaman hava çok sıcakken bile birden bire yağmur yağışıyla karşılaşılabilir. Şehir genelinde yıllık ortalama sıcaklık 10,1 derece olurken, yıllık ortalama yağış miktarı ise 798 mm olarak hesaplanır.

Şehir, yıllardır bünyesinde barındırdığı önemli tarihi ve kültürel yapılarıyla insanların etkisini çeker. Şehir merkezinde bulunan; Lindenau Museum, Altenburg Botanical Garden, Residenzschloss Altenburg, Papiermuseum Fockendorf, Flugwelt Altenburg Nobitz ve Labyrinthehaus Altenburg geçmişten günümüze aktarılan ve uzun bir süredir koruma altında tutulan tarihi dokular arasındadır. Bu alanları ziyaret ederek geniş bir tarihi bilgiye ulaşabilir ve Altenburg şehrinin bilinmeyen yönlerini keşfedebilirsiniz. Altenburg şehri farklı yöresel ve modern yapıda ki yemek çeşitlerini bir araya getirir. Özellikle Arjantin, Japon, Çin ve Alman mutfağının yoğun etkilerinin hissedildiği şehir hayatında, ev yapımı lezzetler de geniş bir şekilde yer alır. Hava karardıktan sonra farklı bir eğlence anlayışına şahit olabileceğiniz Altenburg şehrinde, sabahın ilk saatlerine kadar enerjiyi devam ettiren gece kulüplerine ya da canlı müzik yapan çeşitli mekânlara uğrayarak doyasıya eğlenebilirsiniz. Altenburg Nobitz Havalimanı şehrin en önemli ulaşım alanlarından birisidir.

Havalimanından Altenburg Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın doğusunda yer alan Altenburg’da bulunan havalimanı 2011 yılından bugüne tarifeli uçuşlara kapalı. Şehre ulaşmak için ağırlıklı olarak Altenburg’a yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta bulunan Leipzig Halle Havalimanı kullanılıyor. Şehre ulaşım için bir diğer seçenekse kent merkezine yaklaşık 120 kilometre uzaklıktaki Dresden Havalimanı. Dresden’i tercih ederseniz, havalimanına indikten sonra Altenburg’a gelmek için araç kiralayabilir veya özel servislerden biri için rezervasyon yaptırabilir ve taksi kullanabilirsiniz. Leipzig Halle Havalimanı’ndan ise Altenburg’a ulaşım hem daha kolay hem de Dresden’e kıyasla çok daha ekonomik.

Leipzig Halle Havalimanı’ndan Altenburg’a Ulaşım

Altenburg şehir merkezine yaklaşık olarak 80 kilometre kadar uzaklıkta yer alan Leipzig Halle Havalimanı’ndan Altenburg kent merkezine yolculuk 1 saatten biraz fazla sürüyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için geçen süre seçilen araca ve trafiğin yoğunluk durumuna göre de değişebiliyor. Havalimanı ile Altenburg arasında yolculuğunuzu gerçekleştirmek için doğrudan ulaşım sağlayabileceğiniz araç kiralama alternatifini değerlendirebilirsiniz. Shuttle servisler ise özellikle kalabalık gruplar için ekonomik ve hızlı seçenekler arasında. Taksi ise bu güzergâhta ancak paylaşımlı araç olarak kullanıldığında uygun fiyatlı alternatifler arasında yer alıyor. Almanya’nın birçok şehrinde olduğu gibi Altenburg’a ulaşımda da trenler hem hızlı hem de ekonomik bir araç olarak öne çıkıyor.

Tren

Ülkenin gelişmiş demiryolu ağı sayesinde birçok şehre olduğu gibi Altenburg’a da trenle ulaşabilirsiniz. Leipzig Tren İstasyonu’ndan hareket eden trenler yaklaşık 55 dakikada yolcularını Altenburg Tren İstasyonu’na kadar getiriyor. Bu yolculuk için ödemeniz gereken ücretse ortalama 11 euro civarında. Ülkede trenler oldukça rahat. Üstelik yol boyunca çok sayıda tarihi ve doğal güzelliği de tren yolculuğunuz sırasında keşfedebilirsiniz.

Taksi

Taksi Leipzig Halle Havalimanı’ndan Altenburg’a gelmek için oldukça pahalı bir seçenek. Havalimanından Alternburg şehir merkezine kadar yolculuğun 1 saate yakın sürmesi ve trafiğin durumuna göre bu sürenin daha fazla uzayabilmesi taksiyi ulaşım araçları arasında pahalı bir alternatif haline getiriyor.

Servis Araçları

Günün neredeyse tamamında havalimanı önünden yolcularını alan servis araçları ise Leipzig şehir merkezine sürekli seferler gerçekleştiriyor. Eğer Leipzig üzerinden Altenburg’a gelmek isterseniz bu araçları kullanabilirsiniz.

Transfer Araçları

Bu güzergâhta doğrudan ulaşım için bir diğer seçenekse transfer araçlarını kullanmak. Havalimanı önünden direkt binebileceğiniz transfer araçlarını kullanmak istiyorsanız havalimanına iniş saatinizi bildirerek önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Klasik servislerin yanında lüks bir araç da tercih edebilirsiniz ancak bu durumda maliyetin de artacağını unutmamalısınız. Transfer araçlarıyla Altenburg’da gideceğiniz yerin kapısına kadar yolculuk yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Leipzig Halle Havalimanı terminaline indiğinizde karşınıza çıkacak araç kiralama ofisleri havalimanından Altenburg’a kiralık araçlarla gelmeyi kolaylaştırıyor. Eğer bu yolculuk için farklı model seçenekleri bulunan araçlardan birini kiralamayı düşünüyorsanız özellikle yoğun geçen sezonlarda mutlaka rezervasyonunuzu önceden yaptırmanız tavsiye ediliyor. Bu sayede zorlanmadan araç bulabilir ve dilediğiniz zaman kiralayarak yola çıkabilirsiniz.

Özel Araç

Özel aracı olan ziyaretçiler de Leipzig Halle Havalimanı’ndan Altenburg’a zorlanmadan yolculuk yapabilirler. Aracınızda bir navigasyon bulunuyorsa yolunuzu rehbere ihtiyaç duymadan bulabilir veya henüz yola çıkmadan bir tane alabilirsiniz. Aracınızla Altenburg yönüne doğru hareket ettiğinizde bir saate yaklaşan bir zaman dilimi içinde şehre giriş yapmanız mümkün. Leipzig Halle Havalimanı’nda özel aracıyla seyahati seçen yolcular için kısa ve uzun süreli bekleme alanları ile otopark da bulunuyor.

29 Kas 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Altenburg uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Altenburg varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Altenburg uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Altenburg uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Altenburg uçuşları Leipzig-Altenburg Havalimanı'na düzenleniyor.

Altenburg uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Altenburg uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Altenburg Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
16ºC
26ºC
Cum
Cmt
13ºC
24ºC
Cmt
Paz
12ºC
23ºC
Paz
Pzt
13ºC
24ºC
Pzt
Sal
15ºC
26ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Altenburg Alternatif Ulaşım
Para birimi