Egelsbach Uçak Bileti Ara

Egelsbach Hakkında

Almanya’nın Offenbach bölgesinde yer alan küçük bir yerleşim yeri olan Egelsbach’da yaklaşık 10 bin kişi yaşıyor. Ülkenin güneydoğusunda konumlanan şehir, Frankfurt ve Darmstadt’ın arasında yer alıyor.

Çevrede yer alan diğer yerleşim yerlerinden gelenlerin de etkisi ile yıllar içinde nüfusu gitgide artan Egelsbach’da halk genellikle tarım ve ticaretle geçimini sağlıyor. Şehre ulaşım aynı zamanda Almanya içinde birçok şehir ile birlikte dünyanın farklı bölgelerinde çok sayıda noktaya uçuş gerçekleştirilen Frankfurt Uluslararası Havalimanı üzerinden sağlanıyor.

Egelsbach’den Frankfurt’a toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşmak mümkün. Tarihi evleri ve kiliseleri görebileceğiniz şehirden kısa süren bir yolculuğun sonunda Frankfurt’a kadar gelebilir ve burada çok sayıda tarihi eser, müze ve parkı görebilirsiniz. Şehirde ziyaretçilerin en fazla dikkatini çeken yerlerden bazıları arasında dünyaca ünlü yazara ait eşyaları görebileceğiniz Goethe Evi ve Müzesi, kırmızı rengi ile dikkat çeken St. Paul’s Katedrali, Modern Sanatlar Müzesi, Frankfurt Hayvanat Bahçesi ve Senckenberg Doğal Tarih Müzesi sayılabilir.

Şehirde yıl boyunca hava koşulları ziyaretçileri zorlamıyor ve bu sayede yılın tamamı Egelsbach’i ziyaret etmek için uygun. Bununla birlikte özellikle ilkbahar ve yaz ayları kent ve çevresini rahatlıkla keşfetmek adına çok daha elverişli.

Havalimanından Egelsbach Şehir Merkezine Ulaşım

Haritada Görüntüle
Egelsbach Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x