Heide/buesum Uçak Bileti Ara

Heide/Buesum Hakkında

Almanya’nın kuzeyinde yer alan Schleswig – Holstein eyaletinde yer alan Heide ve Büsum, aralarında yaklaşık 18 kilometre bulunan iki küçük kent. Heide, Almanca’da ‘’çalılık’’ anlamına geliyor. Şehrin uzun yıllar önce bir çalılığın ortasına kurulması ve burada bir kilise inşa edilmesi ile bu adı aldığı tahmin ediliyor.

Şehrin nüfusu yapılan son sayımlara göre 21 binden biraz fazla. Heide’de halk genellikle geçimini turizmden ve ticaretten sağlıyor. Kentin tarihi merkezinde yer alan sevimli evler ve çevresinde bulunan yeşil alanlar görülmeye değer. Almanya’nın diğer bölümlerine göre daha ılıman ve sıcak bir iklim yaşanan Heide ziyareti için yılın neredeyse tüm bölümleri elverişli. Ancak eğer daha sıcak bir atmosferde kenti ve civarda yer alan diğer tarihi alanları gezmek isterseniz ilkbaharın son günlerinde veya yaz aylarında buraya gelmeniz çok daha yerinde olacaktır.

Heide’de karşınıza çıkacak görülmeye değer tarihi ve turistik yerler arasında şehrin kilisesi olan St. Jürgen Kirche’nin dışında yemyeşil ağaçların arasında ziyaretçilere göz kırpan Heinrich von Züpthen Anıtı ve 1900’lü yılların başında inşa edilen Su Kulesi bulunuyor.

Büsum ise yine bu bölgede konumlanan küçük bir balıkçı kenti. Kuzey Denizi kıyısında yer alan şehir Heide’nin 18 kilometre kadar güneybatısında ziyaretçilerini karşılıyor. Tarih boyunca Bivsne, Busin, Busen ve Buzen gibi farklı adlarla anılan kentte yaşayan halk balıkçılık ve tarımla geçimini sağlıyor. Büsum ayrıca sahip olduğu şifalı sular sayesinde bölgenin önemli spa merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Kentte High Street ve çevresi tarihi yapıların yanında kurulan tezgâhları ve alışveriş yapılabilecek alanlarıyla kente gelen ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Ağustos ayında düzenlenen yarışlar şehirde yaşayan balıkçıların heyecan verici mücadelesine sahne oluyor. Bu dönemde kenti ziyaret ederseniz kentin tarihi ve huzurlu atmosferinin yanında coşkulu kalabalığın heyecanına da ortak olabilirsiniz.

Havalimanından Heide/Buesum Şehir Merkezine Ulaşım

Haritada Görüntüle
Para birimi
x