Leipzig/halle Uçak Bileti Ara

En Ucuz Leipzig/Halle Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Leipzig/Halle Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Leipzig/Halle Hakkında

Leipzig, Almanya'nin Saksonya eyaletine bağlı 500 bin nüfusa sahip iki büyük şehirden biridir. Berlin’den sonra Almanya’nın en büyük havalimanı Leipzig'de bulunuyor. Bu kente neredeyse tüm havayolu şirketleri direkt veya aktarmalı olarak seferler düzenliyor. Leipzing Uluslararası Havalimanı’ndan otobüs ile şehir merkezine ulaşmak mümkün. Leipzig’de kıtasal karasal iklim görülüyor. Yazları ise sıcaklık 30 santigrat dereceye ulaşıyor. Kışları ise sıcaklık çok kere sıfırın altına düşüyor. Johann Sebastian Bach ve Felix Mendelssohn’un kenti Leipzig, Almanya’nın en önemli turistik adreslerinden biri. Tarih ve kültür tutkunları için tam bir ‘cennet’ olan Leipzig’te, Almanya’nın en büyük anıtı unvanını elinde bulunduran Voelkerschlachtdenkmal bulunuyor. Yenilenmiş gotik mimarideki Thomaskirche Kilisesi, 800 yılı bulan tarihi ile kentteki en büyüleyici yerlerden biri. Bir zamanlar bu kilisede vaaz veren isimler arasında kuşkusuz Martin Luther ayrı bir öneme sahip. Ünlü bestecinin yaşamı ve eserlerine adanmış Bach Müzesi görülmesi gerekenler arasında yer alıyor. Der Bildenden Kuenste Müzesi ise birçok ünlü ressamın eserini görmek isteyenler için harika bir sanat durağı. Rus Ortodoks Kilisesi St. Alexej hem mimarisi hem de iç mekanı ile görülmeye değer. ‘Uluslar Savaşı’ anısına dikilmiş bir diğer yapı olması, bu kiliseye yapılan ziyaretlere ayrı bir anlam katıyor. Leipzig yemekler ve bunları sunan restoranlar bakımından oldukça geniş seçenekler sunuyor. Başta şnitzel olmak üzere bütün geleneksel Saksonya yemekleri hemen her yerde karşınıza çıkabilir. Alışveriş konusunda ise oldukça lüks mağazalar ve butikler görmek istiyorsanız, Königshaus ve Messehofspassage’a uzanan Mädler Passage’a gidebilirisiniz. Bu kesimde ayrıca eski kent bölgesinin kitapçıları ve hediyelik eşya satıcıları bulunabilir.

Halle, Almanya Saksonya-Anhalt eyaletinde bulunan en büyük nüfuslu şehirdir. Halle’ye Leipzig’den otobüs ve tren ile yolculuk edilebiliyor. Halle’de yazları sıcak geçiyor. Sıcaklık 30 santigrat dereceyi aşıyor. Kışları ise çok kere sıfır derecenin altına iniyor. Almanya’nın batı tarafına özgü hediyelikler satın almak, iyi yemekler yemek, sanat, kültür ve yaşamın tadını çıkarmak için Halle tercih edilmesi gereken yerler arasında. Halle'de orijinal olarak korunmuş birçok tarihi mekân bulunuyor. Görülebilecek yerlerin başında, şehir merkezinin kuzeyinde bulunan Giebichenstein Şatosu geliyor. Ayrıca Moritzburg Şatosu da önde gelen yapıların başında. Moritzburg Şatosu, Otuz Yıl Savaşları sırasında yıkılıp yüzyıllarca harabe halinde kalmış. Şato’nun, 1901-1913 döneminde kısmen restore edildiği biliniyor. Günümüzde ‘Güzel Sanatlar Galerisi’ olarak kullanılıyor. Çarşı Kilisesi ise yapımı 1529-1554 yıllarında gerçekleşmiş bir yapıdır. Kilisenin 4 çan kulesi bulunuyor. Kilise içinde Protestan mezhebi kurucularından olan Martin Luther'in orijinal ölü yüz maskesi bulunur. Beatles Müzesi ve Çikolata Müzesi de şehrin turistler tarafından en çok gezilen yerleri arasında. Kırmızı Kule, kentin sembolü haline gelmiş yerleri arasında görülüyor. Kenti, önemli turizm rotalarından biri haline getiren nokta ise Glockenspiel yani çan. Çan toplamda 45 tondan daha ağırdır. Ayrıca Georg Friedrich Händel'in bir anıtı da bu kente bulunuyor. Halle'nin sembolü haline gelmiş olan ‘Beş Kule’nin Gölgeleri’ Alman ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği yerler arasında.

Havalimanından Leipzig/Halle Şehir Merkezine Ulaşım

Leipzig Havalimanı

Leipzig, Almanya’nın Saksonya eyaletinde yer alan en büyük şehir; aynı zamanda, bölgenin endüstriyel alanda en gelişmiş noktası. Saksonya'nın bir diğer bölgesinde yer alan, Leipzig’e kıyasla çok daha küçük bir şehir olan Halle ise, Leipzig şehri ile ortak bir havalimanını paylaşıyor. Bu şehirleri ziyaret etmek isteyenlere, Leipzig-Halle Havalimanı kapılarını açıyor.

Leipzig, birçok Alman şehrinde olduğu gibi, bisiklet ile dolaşmaya elverişli bir şehir. Nehirler ve kanallarla çevrili olan kentin hemen hemen her bölgesinde bisiklet sürücülerine özel parkurlar kurulu. Şehir içinde çeşitli toplu taşıma alternatifleri mevcut. Leipzig’in, neredeyse her bölgesine tramvay ile erişim sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra, birçok bölgeye tren ve otobüs seferleri de düzenleniyor. Şehir içinde toplu taşıma seferlerini LVB adlı firma yönetiyor.

Toplu taşıma biletlerinizi, bu firmanın özel ofislerinden temin edebiliyorsunuz. Bir adet bilet, bir saat süre ile, şehir içi olarak kabul edilen 110. bölge (zone 110) boyunca, istediğiniz kadar aktarma imkanı sunuyor. Biletleri, aynı zamanda, çoğu istasyonda yer alan bilet makinelerinden, tramvayların içinde bulunan, demir para ile çalışan makinelerden, gazete bayilerinden, tekel dükkanlarından ve kırtasiyelerden satın alabilirsiniz. Eğer isterseniz, LVB ofisleri ve turist bilgilendirme ofislerinde yer alan Leipzig Kart’tan da yararlanabilirsiniz. Bu kartı, toplu taşıma araçlarını sık kullanmanız durumunda tercih etmeniz faydalı olacaktır. Günlük, üç günlük ve birden fazla kişiye özel, üç günlük grup kartları seçenekleri bulunan Leipzig Kart, aynı zamanda, şehir içinde, turistler için düzenlenen çeşitli aktivitelerde indirim imkanı da sunuyor. Toplu taşıma araçlarının haricinde, şehir içinde, taksi ile ulaşım sağlayabilir veya araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Şehir içinde kullanılan tramvay sistemi, şehir içi toplu taşımada en çok tercih edilen seçenek. Şehir merkezinde bulunan Halle (Saale) Hauptbahnhof, merkezi tren istasyonu olarak biliniyor ve hem şehir içi, hem de şehirlerarası ulaşım hizmeti sunuyor.

Toplu taşıma araçlarını kullanabilmek için, hemen hemen her istasyonda denk geleceğiniz kırmızı makinelerden bilet satın alabilirsiniz. Dilerseniz, tek kullanımlık biletlerden, dilerseniz birer saat süreyle geçerliliğini koruyan dört kullanımlık biletlerden veya dilerseniz haftalık geçerliliği olan biletlerden satın alabilirsiniz.

Havalimanından Leipzig'e Ulaşım

Havalimanından Leipzig şehir merkezine ulaşmak için birçok seçeneğiniz var. Havalimanının sağladığı özel servis hattından faydalanabilir, toplu taşıma alternatiflerini düşünüyorsanız trene veya otobüse binebilir, taksi tutabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Servis

Leipzig-Halle Havalimanı’nın düzenlediği özel servisler, uçuşunuzdan sonra gideceğiniz noktaya erişmenizde en konforlu seçeneklerden biri. En fazla sekiz adet yolcu kapasitesine sahip olan bu servisler, size kapınıza kadar ulaşım hizmeti sunuyor. Eğer bu servisleri tercih ederseniz, uçuşunuzdan sonra uzun süre beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Bu servislerden faydalanabilmek için, uçuşunuzdan en az bir hafta önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Tren (S-Bahn)

Havalimanının hemen yanındaki istasyondan hareket eden trenler, sizi merkezi tren istasyonuna (Leipzig Hauptbahnhof) ulaştırıyor. Havalimanından şehir içine seyahat eden iki değişik tren hattı mevcut. Intercity (IC) olarak bilinen şehirlerarası tren hattı, yaklaşık yirmi ila otuz dakikalık aralıklarla havalimanından merkezi tren istasyonuna varıyor. Şehir içi tren seferleri arasında yer alan S5 ve S5x adlı hatlar ise, yarımşar saatte bir, Leipzig Messe istasyonuna uğrayarak, on sekiz dakika içinde merkezi tren istasyonuna ulaşıyor.

Şehir içi tren hattına binerseniz, IC hattına kıyasla daha hesaplı seyahat ediyorsunuz. Almanya’da S-Bahn olarak da bilinen trenler, Leipzig’te, şehir merkezinden geçerek, kuzey-güney yönünde merkezi tren istasyonu, Bayesicher tren istasyonu, Markt ve Wilhelm-Leuschner Platz bölgelerindeki yeraltından geçen istasyonları ziyaret ediyor.

Aynı zamanda tren ile, şehrin Connewitz, Stötteritz, Thekla ve Miltitzer Allee gibi sınır bölgelerine seyahat etmek de mümkün.

Otobüs

Leipzig-Halle Havalimanı’ndan hareket erden otobüsler, otuzar dakikalık saat aralıklarıyla sefer yapıyor ve yaklaşık yarım saat içerisinde şehir merkezine ulaşıyor. Bu otobüs hattının ücreti, trenlere kıyasla çok daha yüksek. Bunun haricinde, şehir içinde hizmet veren otuz adet otobüs hattı mevcut. Otobüsler, genellikle sabah 05:30’da hizmet vermeye başlıyor ve gece yarısına kadar sefer yapmaya devam ediyor.

Gece yarısından sonra ise Nachtbus adı verilen gece otobüsleri, ulaşım hizmeti vermeye devam ediyor. Şehir içinde, N1’den N10’a kadar numaralandırılan, toplam on adet gece otobüsü var. Bu otobüslerin tümü, şehir merkezi yakınından kalkarak şehrin çeşitli bölgelerine seyahat ediyor. Gece otobüslerinin çoğu, tramvay hatlarının merkezi istasyonlarına kadar ulaşım sağlıyor.

Tramvay

Tramvay, havalimanından şehir içine doğrudan bir erişim imkanı sunmasa da, şehir içi ulaşımda büyük bir öneme sahip ve birçok merkezi bölgeden aktarma olanağı sağlıyor. Gün içinde tramvayların çoğu, en az on dakikada bir sefer yapıyor. Geceleri ise çoğu sefer, saatte bir gerçekleşiyor. Tramvay ücretleri, aynı zamanda, trenlere kıyasla çok daha uygun.

Tramvaylara, saat sekizden sonra, yalnızca ön kapıdan biniş gerçekleşiyor ve şoföre bileti göstermeniz gerekiyor. Şehir içerisinde hizmet veren, toplam on üç adet tramvay hattı mevcut.

Tramvaylar, şehrin çeşitli sınır bölgelerinden merkeze doğru hareket ediyor ve yukarıdan bakıldığında tüm hatlar, çok kenarlı bir yıldız formunu oluşturuyor.

Araç Kiralama

Havalimanının yakınında bulunan Rent a Car ofislerinden aracınızı kiralayabilir, veya uçuşunuzdan önce aracınızı internetten rezerve edebilirsiniz. Ancak Leipzig, sıklıkla trafik sıkışıklığı görülen bir şehir ve şehir merkezine araç ile ulaşım oldukça kısıtlı. Bu sebeple araç kiralama, şehir içi ulaşımda çok kullanışlı bir seçenek olmayabilir.

Taksi

Havalimanından taksi ile seyahat etme seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Ancak gideceğiniz yere, trene kıyasla hemen hemen aynı süre içerisinde varıyorsunuz. Fiyatlarının çok yüksek olması dolayısıyla taksi, havalimanından şehir içine ulaşımda çok tercih edilen bir alternatif değil.

Havalimanından Halle'ye Ulaşım

Havalimanından Halle içine ulaşımda en pratik seçeneklerden biri tren. Bir diğer pratik seçenek ise havalimanının düzenlediği özel servisler. Alternatif olarak taksi tutmanız veya araç kiralamanız da mümkün.

Servis

Tıpkı Leipzig’te olduğu gibi, havalimanına özel servislerle, gitmek istediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Servisler, toplam sekiz kişilik bir kapasiteye sahip ve sizi gitmek istediğiniz noktaya kadar götürüyor. Bu servislerden faydalanabilmek için, uçuşunuzdan bir hafta kadar önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Tren (S-Bahn)

Havalimanında indikten sonra “Havalimanı Merkezi Tren İstasyonu” tabelalarını takip ederek trene erişebilirsiniz. Tren seferleri, Pazar günleri, her saat başına dört dakika kala, Pazartesi’den itibaren ise, her saat başına altı dakika kala gerçekleşiyor ve yolculuk süresi on bir dakika sürüyor. İstasyondaki gişelerden bilet satın alabiliyorsunuz.

Şehir içinde sefer yapan, S7 numaralı, S-Bahn olarak bilinen tren hattı, Halle-Nietleben, Halle-Neustadt, Halle Zscherbener Straße, Halle Südstadt,Halle-Silberhöhe, Halle Rosengarten, Halle (Saale) Hauptbahnhof istasyonları arasında seyahat ediyor.

Otobüs

Şehir içinde otobüs hatları da aktif olarak kullanılıyor. Bunun yanı sıra, Halle’den, Leipzig dahil olmak üzere, birçok komşu şehre de otobüs seferleri düzenleniyor. Eğer Halle yakınlarındaki bir şehre gitmeyi planlıyorsanız, bu otobüslerden faydalanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan ofislerden araç kiralayarak da Halle şehrine ulaşım sağlayabilirsiniz. Aracınızı uçuşunuzdan önce, internetten ayırtmanız da mümkün.

Taksi

Havalimanında bulunan duraklarından bulacağınız taksilerle, şehir içine daha konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

24/10/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Leipzig/Halle uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Leipzig/Halle varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Leipzig/Halle uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Leipzig/Halle uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Leipzig/Halle uçuşları Leipzig Havalimanı ve Leipzig Hauptbahnhof Havalimanı'na düzenleniyor.

Leipzig/Halle yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Leipzig/Halle 3 saat, Ankara-Leipzig/Halle 2 saat 30 dakika, Antalya-Leipzig/Halle 2 saat 40 dakika, Bodrum-Leipzig/Halle 2 saat 30 dakika, Gaziantep-Leipzig/Halle 3 saat 10 dakika, İstanbul-Leipzig/Halle 2 saat 10 dakika, İzmir-Leipzig/Halle 2 saat 20 dakika, Trabzon-Leipzig/Halle 3 saat sürüyor.

Leipzig/Halle Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
-1ºC
12ºC
Sal
Çar
4ºC
15ºC
Çar
Per
0ºC
11ºC
Per
Cum
-1ºC
5ºC
Cum
Cmt
-3ºC
8ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Leipzig/Halle Alternatif Ulaşım
Para birimi