Erfurt Uçak Bileti Ara

En Ucuz Erfurt Uçak Biletleri

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Erfurt Hakkında

Almanya’nın coğrafik merkezine en yakın şehri olan Erfurt, Thüringen eyaletinin başkentidir. Şehir Thüringen Havzası’nın güneyinde, Unstrut Irmağı’nın bir kolu olan Gera Irmağı’nın geniş vadisi içinde konumlanmıştır. Erfurt’un komşuları; Leipzig, Kassel, Nürnberg ve Hannover’dir. Şehrin nüfusu 210 bin civarında olup Thüringen eyaletinin din, kültür ve politika merkezidir. Almanya’nın en iyi korunmuş ortaçağ şehir merkezlerinden birine sahip olan Erfurt, karışık sokakları, görkemli aristokrat evleri, ahşap kafkas evleri, Marien Katedrali ve Severi Kilisesi ile her yıl çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Martin Luther, Adam Ries, Johann Wolfgang von Goethe, Friedrich Schiller, Wilhelm Humboldt, Johann Sebastian Bach, Çar I. Alexander veya Napoleon gibi önemli kişileri kendine çeken şehirde turistlerin ilgisini çekecek birçok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan biri Martin Luther’in İncil’i Almancaya çevirdiği ve dünya kültür mirası olan Eisenbach’daki Wartburg Kalesi’dir.

Eyalet dairelerinin yanı sıra Federal Çalışma Mahkemesi, Erfurt Üniversitesi ve Erfurt Meslek Yüksekokulu, aynı zamanda Katolik Piskoposluk Erfurt’un en önemli kurumlarıdır. Tarihi yapıların dışında Erfurt, Thüringen’in fuar ve kongre şehirlerinden biridir. Şehrin kenarında, “Thüringen’in en büyük bahçesi olan ‘ega’nın hemen yakınında, büyük kültür etkinlikleri ve kongreleri ile ünlü Erfurt Fuarı bulunuyor. Görülebilecek bir diğer yapı ise Saygın Erfurt Katedraline yakın olan Alplerin kuzeyindeki Kramer Köprüsü’dür. 12. Yüzyıldan kalma 120 metre uzunluğundaki köprünün üzerinde çoğu sanatsal eşyalar ve antikalar satan dükkanlardan oluşan 32 renkli bina vardır. 23 bin metrekare alana kurulu olan Anger Eins, Thüringen’in en büyük alışveriş merkezidir. İçinde sayısız mağaza, butik, aynı zamanda cadde kafeleri, ve restoranlar, çok sayıda yeni sanat öğeleri bulunmaktadır.

Havalimanından Erfurt Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın Erfurt şehrinde bulunan havalimanı kent merkezinin sadece 5 km. dışında yer alıyor. Havalimanından gerçekleşen uçuşlar özellikle yaz sezonunda yoğunlaşıyor ve başta Antalya, Mallorca, Korfu, Tenerife ve Rodos gibi yaz turizmi ile ön plana çıkan merkezler olmak üzere Dresden, Varna, Split şehirlerine de uçuşlar gerçekleşiyor. Havalimanından kent merkezine ulaşmanın en kolay yolu terminal önünden her 10 dakikada bir hareket eden tramvayları kullanmak. Havalimanı ile Erfurt şehir merkezinin birbirine çok yakın olması nedeniyle özel aracınızla veya taksiyle de kısa sürede zorlanmadan şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Tramvay

Havalimanı terminal binasının hemen önünden kalkan tramvay şehrin ziyaretçilerini çok kısa bir sürede Erfurt şehir merkezine taşıyor. Tramvayla Erfurt’un merkezinde bulunan istasyona gelerek buradan trenlere de binebilir ve şehrin çevresinde farklı kent ve merkezlere de kolayca yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Taksi

Erfurt Havalimanı’ndan son derece yakın olan kent merkezine yolcularını doğrudan taşıyan taksilere bu yolculuğun sonunda ödemeniz gereken ücret de genellikle düşük. Havalimanı taksileri gece geç saatlerde veya hafta sonları yolcularından bir miktar daha fazla ücret talep edebiliyor ancak bu durumda da toplam tutar çok fazla yükselmiyor.

Araç Kiralama

Erfurt Havalimanı’nda Sixt, Hertz ve AVIS gibi dünyanın önde gelen araç kiralama firmalarının ofisleri ile henüz terminalden çıkmadan görüşebilir ve araç seçeneklerine göz atarak kiraladığınız araçla Erfurt şehir merkezine gelebilirsiniz. Erfurt Havalimanı’nda araç kiralama için ofisi bulunan AVIS ile +49 (361) 656 24 25 numaralı telefonla, aracınızı Hertz’den kiralamak isterseniz +49 (361) 656 24 69 numaralı telefonla görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Tren

Havalimanından hareket eden ve yolcularını direkt olarak Erfurt şehir merkezinde bulunan tren istasyonuna ulaştıran tramvaydan indikten sonra trenlerle Erfurt’un çevresinde bulunan diğer yerleşim yerlerine de hiç zorlanmadan ulaşma şansınız var. Trenler, şehirde aktarmalı ancak son derece rahat ve hızlı birer ulaşım aracı olarak şehrin ulaşım ağında önemli bir yer tutuyor.

Otobüs

Erfurt Havalimanı’ndan şehrin merkezine dilerseniz otobüsle de yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Bunun için terminal önünden hareket eden 891, 894, 895 numaralı otobüslere binmeniz yeterli. Havalimanından merkeze ulaştıran otobüsler aynı zamanda Erfurt’ta bu güzergâh üzerinde yolcu taşıyan araçlar arasında en ekonomik olanlardan biri. Otobüs için biletinizi hemen orada edinebilirsiniz. Merkeze otobüslerle ulaşım ve inmeniz gereken durakla ilgili bilgi konusunda havalimanı danışmalarından destek alabilirsiniz.

Özel Araç

Havalimanından Erfurt’un merkezine özel aracınızla yolculuk yapmak da en az tramvay ve diğer toplu taşıma araçlarını kullanmak kadar kolay. A71 yoluna çıkarak buradan Erfurt şehir merkezi yönlendirmelerini takip etmeniz sizi yaklaşık 15-20 dakika içinde kentin merkezine ulaştıracak. Bu rotada özel araçlarla yolculuk yapmayı seçenler için havalimanında aracınızı bekletebileceğiniz özel duraklama ve park alanlarının da bulunduğunu unutmayın.

Özel Servisler

Erfurt Havalimanı’ndan şehrin merkezine yapacağınız kısa süreli yolculukta tercih edebileceğiniz bir diğer rahat araç seçeneğini ise özel servisler oluşturuyor. Birlikte seyahat ettiğiniz yolcu sayısına göre farklı kapasiteye sahip bu araçlardan yararlanmak için şehre inmeden en az birkaç gün önce uygun bir aracı rezerve ettirmeyi unutmayın.

22 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Erfurt uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Erfurt varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Erfurt uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Erfurt uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Erfurt uçuşları Erfurt-Weimar Havalimanı ve Erfurt Hauptbahnhof Havalimanı'na düzenleniyor.

Erfurt yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Erfurt 3 saat, Ankara-Erfurt 2 saat 30 dakika, Antalya-Erfurt 2 saat 40 dakika, Bodrum-Erfurt 2 saat 30 dakika, Gaziantep-Erfurt 3 saat 10 dakika, İstanbul-Erfurt 2 saat 10 dakika, İzmir-Erfurt 2 saat 20 dakika, Trabzon-Erfurt 3 saat sürüyor.

Erfurt uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Erfurt uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Erfurt Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
12ºC
20ºC
Per
Cum
11ºC
20ºC
Cum
Cmt
10ºC
20ºC
Cmt
Paz
7ºC
16ºC
Paz
Pzt
9ºC
18ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Erfurt Alternatif Ulaşım
Para birimi