Adana - Leipzig/halle Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.439 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Leipzig/Halle) 16°C / 4°C

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Leipzig/Halle Şehir Merkezine Ulaşım

Leipzig, Almanya’nın Saksonya eyaletinde yer alan en büyük şehir; aynı zamanda, bölgenin endüstriyel alanda en gelişmiş noktası. Saksonya'nın bir diğer bölgesinde yer alan, Leipzig’e kıyasla çok daha küçük bir şehir olan Halle ise, Leipzig şehri ile ortak bir havalimanını paylaşıyor. Bu şehirleri ziyaret etmek isteyenlere, Leipzig-Halle Havalimanı kapılarını açıyor.

Leipzig, birçok Alman şehrinde olduğu gibi, bisiklet ile dolaşmaya elverişli bir şehir. Nehirler ve kanallarla çevrili olan kentin hemen hemen her bölgesinde bisiklet sürücülerine özel parkurlar kurulu. Şehir içinde çeşitli toplu taşıma alternatifleri mevcut. Leipzig’in, neredeyse her bölgesine tramvay ile erişim sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra, birçok bölgeye tren ve otobüs seferleri de düzenleniyor. Şehir içinde toplu taşıma seferlerini LVB adlı firma yönetiyor.

Toplu taşıma biletlerinizi, bu firmanın özel ofislerinden temin edebiliyorsunuz. Bir adet bilet, bir saat süre ile, şehir içi olarak kabul edilen 110. bölge (zone 110) boyunca, istediğiniz kadar aktarma imkanı sunuyor. Biletleri, aynı zamanda, çoğu istasyonda yer alan bilet makinelerinden, tramvayların içinde bulunan, demir para ile çalışan makinelerden, gazete bayilerinden, tekel dükkanlarından ve kırtasiyelerden satın alabilirsiniz. Eğer isterseniz, LVB ofisleri ve turist bilgilendirme ofislerinde yer alan Leipzig Kart’tan da yararlanabilirsiniz. Bu kartı, toplu taşıma araçlarını sık kullanmanız durumunda tercih etmeniz faydalı olacaktır. Günlük, üç günlük ve birden fazla kişiye özel, üç günlük grup kartları seçenekleri bulunan Leipzig Kart, aynı zamanda, şehir içinde, turistler için düzenlenen çeşitli aktivitelerde indirim imkanı da sunuyor. Toplu taşıma araçlarının haricinde, şehir içinde, taksi ile ulaşım sağlayabilir veya araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Şehir içinde kullanılan tramvay sistemi, şehir içi toplu taşımada en çok tercih edilen seçenek. Şehir merkezinde bulunan Halle (Saale) Hauptbahnhof, merkezi tren istasyonu olarak biliniyor ve hem şehir içi, hem de şehirlerarası ulaşım hizmeti sunuyor.

Toplu taşıma araçlarını kullanabilmek için, hemen hemen her istasyonda denk geleceğiniz kırmızı makinelerden bilet satın alabilirsiniz. Dilerseniz, tek kullanımlık biletlerden, dilerseniz birer saat süreyle geçerliliğini koruyan dört kullanımlık biletlerden veya dilerseniz haftalık geçerliliği olan biletlerden satın alabilirsiniz.

Havalimanından Leipzig'e Ulaşım

Havalimanından Leipzig şehir merkezine ulaşmak için birçok seçeneğiniz var. Havalimanının sağladığı özel servis hattından faydalanabilir, toplu taşıma alternatiflerini düşünüyorsanız trene veya otobüse binebilir, taksi tutabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Servis

Leipzig-Halle Havalimanı’nın düzenlediği özel servisler, uçuşunuzdan sonra gideceğiniz noktaya erişmenizde en konforlu seçeneklerden biri. En fazla sekiz adet yolcu kapasitesine sahip olan bu servisler, size kapınıza kadar ulaşım hizmeti sunuyor. Eğer bu servisleri tercih ederseniz, uçuşunuzdan sonra uzun süre beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Bu servislerden faydalanabilmek için, uçuşunuzdan en az bir hafta önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Tren (S-Bahn)

Havalimanının hemen yanındaki istasyondan hareket eden trenler, sizi merkezi tren istasyonuna (Leipzig Hauptbahnhof) ulaştırıyor. Havalimanından şehir içine seyahat eden iki değişik tren hattı mevcut. Intercity (IC) olarak bilinen şehirlerarası tren hattı, yaklaşık yirmi ila otuz dakikalık aralıklarla havalimanından merkezi tren istasyonuna varıyor. Şehir içi tren seferleri arasında yer alan S5 ve S5x adlı hatlar ise, yarımşar saatte bir, Leipzig Messe istasyonuna uğrayarak, on sekiz dakika içinde merkezi tren istasyonuna ulaşıyor.

Şehir içi tren hattına binerseniz, IC hattına kıyasla daha hesaplı seyahat ediyorsunuz. Almanya’da S-Bahn olarak da bilinen trenler, Leipzig’te, şehir merkezinden geçerek, kuzey-güney yönünde merkezi tren istasyonu, Bayesicher tren istasyonu, Markt ve Wilhelm-Leuschner Platz bölgelerindeki yeraltından geçen istasyonları ziyaret ediyor.

Aynı zamanda tren ile, şehrin Connewitz, Stötteritz, Thekla ve Miltitzer Allee gibi sınır bölgelerine seyahat etmek de mümkün.

Otobüs

Leipzig-Halle Havalimanı’ndan hareket erden otobüsler, otuzar dakikalık saat aralıklarıyla sefer yapıyor ve yaklaşık yarım saat içerisinde şehir merkezine ulaşıyor. Bu otobüs hattının ücreti, trenlere kıyasla çok daha yüksek. Bunun haricinde, şehir içinde hizmet veren otuz adet otobüs hattı mevcut. Otobüsler, genellikle sabah 05:30’da hizmet vermeye başlıyor ve gece yarısına kadar sefer yapmaya devam ediyor.

Gece yarısından sonra ise Nachtbus adı verilen gece otobüsleri, ulaşım hizmeti vermeye devam ediyor. Şehir içinde, N1’den N10’a kadar numaralandırılan, toplam on adet gece otobüsü var. Bu otobüslerin tümü, şehir merkezi yakınından kalkarak şehrin çeşitli bölgelerine seyahat ediyor. Gece otobüslerinin çoğu, tramvay hatlarının merkezi istasyonlarına kadar ulaşım sağlıyor.

Tramvay

Tramvay, havalimanından şehir içine doğrudan bir erişim imkanı sunmasa da, şehir içi ulaşımda büyük bir öneme sahip ve birçok merkezi bölgeden aktarma olanağı sağlıyor. Gün içinde tramvayların çoğu, en az on dakikada bir sefer yapıyor. Geceleri ise çoğu sefer, saatte bir gerçekleşiyor. Tramvay ücretleri, aynı zamanda, trenlere kıyasla çok daha uygun.

Tramvaylara, saat sekizden sonra, yalnızca ön kapıdan biniş gerçekleşiyor ve şoföre bileti göstermeniz gerekiyor. Şehir içerisinde hizmet veren, toplam on üç adet tramvay hattı mevcut.

Tramvaylar, şehrin çeşitli sınır bölgelerinden merkeze doğru hareket ediyor ve yukarıdan bakıldığında tüm hatlar, çok kenarlı bir yıldız formunu oluşturuyor.

Araç Kiralama

Havalimanının yakınında bulunan Rent a Car ofislerinden aracınızı kiralayabilir, veya uçuşunuzdan önce aracınızı internetten rezerve edebilirsiniz. Ancak Leipzig, sıklıkla trafik sıkışıklığı görülen bir şehir ve şehir merkezine araç ile ulaşım oldukça kısıtlı. Bu sebeple araç kiralama, şehir içi ulaşımda çok kullanışlı bir seçenek olmayabilir.

Taksi

Havalimanından taksi ile seyahat etme seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Ancak gideceğiniz yere, trene kıyasla hemen hemen aynı süre içerisinde varıyorsunuz. Fiyatlarının çok yüksek olması dolayısıyla taksi, havalimanından şehir içine ulaşımda çok tercih edilen bir alternatif değil.

Havalimanından Halle'ye Ulaşım

Havalimanından Halle içine ulaşımda en pratik seçeneklerden biri tren. Bir diğer pratik seçenek ise havalimanının düzenlediği özel servisler. Alternatif olarak taksi tutmanız veya araç kiralamanız da mümkün.

Servis

Tıpkı Leipzig’te olduğu gibi, havalimanına özel servislerle, gitmek istediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Servisler, toplam sekiz kişilik bir kapasiteye sahip ve sizi gitmek istediğiniz noktaya kadar götürüyor. Bu servislerden faydalanabilmek için, uçuşunuzdan bir hafta kadar önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Tren (S-Bahn)

Havalimanında indikten sonra “Havalimanı Merkezi Tren İstasyonu” tabelalarını takip ederek trene erişebilirsiniz. Tren seferleri, Pazar günleri, her saat başına dört dakika kala, Pazartesi’den itibaren ise, her saat başına altı dakika kala gerçekleşiyor ve yolculuk süresi on bir dakika sürüyor. İstasyondaki gişelerden bilet satın alabiliyorsunuz.

Şehir içinde sefer yapan, S7 numaralı, S-Bahn olarak bilinen tren hattı, Halle-Nietleben, Halle-Neustadt, Halle Zscherbener Straße, Halle Südstadt,Halle-Silberhöhe, Halle Rosengarten, Halle (Saale) Hauptbahnhof istasyonları arasında seyahat ediyor.

Otobüs

Şehir içinde otobüs hatları da aktif olarak kullanılıyor. Bunun yanı sıra, Halle’den, Leipzig dahil olmak üzere, birçok komşu şehre de otobüs seferleri düzenleniyor. Eğer Halle yakınlarındaki bir şehre gitmeyi planlıyorsanız, bu otobüslerden faydalanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında bulunan ofislerden araç kiralayarak da Halle şehrine ulaşım sağlayabilirsiniz. Aracınızı uçuşunuzdan önce, internetten ayırtmanız da mümkün.

Taksi

Havalimanında bulunan duraklarından bulacağınız taksilerle, şehir içine daha konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adana-Leipzig/Halle uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adana-Leipzig/Halle uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adana-Leipzig/Halle uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Leipzig/Halle uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adana-Leipzig/Halle uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Şakirpaşa Havalimanı, varış için Leipzig - Halle Havalimanı, Leipzig Tren İstasyonu kullanabilirsiniz.

Adana-Leipzig/Halle arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adana-Leipzig/Halle arası uçuş mesafesi toplam 2438 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat sürüyor.

Adana-Leipzig/Halle uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adana-Leipzig/Halle uçuşları için en uygun gün: Çarşamba.

Leipzig/Halle Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
4ºC
16ºC
Per
Cum
7ºC
17ºC
Cum
Cmt
10ºC
14ºC
Cmt
Paz
10ºC
17ºC
Paz
Pzt
8ºC
15ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adana - Leipzig/Halle Alternatif Ulaşım
Para birimi