Kiel Uçak Bileti Ara

Kiel Hakkında

Almanya’nın kuzeyindeki Schleswig-Holstein eyaletinde bulunan Kiel şehri, Kiel kanalının doğu ucundan Baltık Denizi’ndeki Kiel Fiyordu’na kadar uzanan topraklara sahip. Şehirdeki Kiel Christian Albrecht Üniversitesi, dünya ekonomisi üzerine yaptığı çalışmalar ile bilinen önemli bir üniversitedir. Her yıl şehirde Haziran ayında Kieler Woche uluslararası yelken yarışı ve kültür şenliği düzenleniyor.

Şehrin ticari limanı ve yat tesisleri var olmakla birlikte, şehrin doğu ve batı arasında ulaşımını sağlayan feribotları bulunuyor. Gemi ve makine yapımı sanayisinde gelişmiş olan şehirde, ayrıca basımevi, metal işleme tesisi, bira ve tekstil fabrikaları da mevcut. Şehirdeki tren istasyonları, Hamburg, Lübeck, Flensburg ve Danimarka’ya gidilmesini sağlıyor. Şehirde denizcilik de ve deniz ulaşımı da büyük önem taşıyor.

Havalimanından Kiel Şehir Merkezine Ulaşım

Kiel Havalimanı’ndan şehir merkezine olan ulaşımınızda kullanabileceğiniz tek ulaşım aracı Kiel otobüsleri. Birçok farklı firma tarafından işletilen değişik adlara sahip otobüsler mevcut. Shuttle ve transfer hizmetleri veren araçları kiralayabileceğiniz gibi taksi ve araç kiralama şirketlerinden de faydalanmak oldukça kolay.

Otobüs

Kiel Havalimanı’nın önünden kalkan otobüslerin büyük bir çoğunluğu Kiel şehir merkezinden geçiyor. Bilhassa line 91, line 501 ve line 502 hatları, Kiel Havalimanı’ndan şehir merkezine direkt ulaşım hizmeti veriyor. 501 ve 502 hatlarının 15 dakikada bir seferi bulunuyor. Bunun yanı sıra havalimanı bünyesinde çalışan transfer ve shuttle otobüsleri de mevcut.

Havalimanı terminal 1’den kalkan Kielius adı verilen turuncu ve yeşil renkteki otobüsler de bir başka şirket tarafından işletiliyor ve şehir merkezine doğrudan ulaşım sağlıyor. Kielius otobüsleri, şehir merkezinde yer alan ana otobüs terminalinin B bölümüne gidiyor. Saatte bir sefer düzenleyen bu otobüsle yapacağınız yolculuk ortalama 90 dakika sürüyor.

En güncel haliyle otobüs biletlerinin fiyatları; tek kullanımlık bilet 2,60 avro iken 4 biniş hakkı veren biletin ücreti de 9,10 avro. Eğer günlük bileti tercih edecekseniz 7,80 avro ödemeniz gerekiyor. Haftalık biletler ise 20,30 avro fiyatı ile daha uygun olabiliyor.

Taksi

Kiel Havalimanı terminalinin çıkışında bekleyen Kiel taksicileri, havalimanından şehir merkezine uygun fiyatlı ulaşım hizmeti veriyorlar. Taksimetrelerini genelde 2,50 avro ile açıp, daha sonrasında kilometre başına 1,40 avro talep ediyorlar. Kiel Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle gitmek istiyorsanız şayet 17-21 avro gibi bir ücret ödemeniz isteniyor.

Araç Kiralama

Kiel Havalimanı’ndaki bütün yerli ve yabancı araç kiralama şirketleri esasında bir tık ötenizde. Ön rezervasyonunuzu yaptırarak bazı fırsatları elde etmeniz muhtemel. Uluslararası statüye sahip ehliyetiniz ile birlikte aracınızı kiralayarak Kiel Havalimanı’ndan şehir merkezine 10-15 dakikada varabilirsiniz.

27/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kiel Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
9ºC
18ºC
Çar
Per
12ºC
18ºC
Per
Cum
11ºC
16ºC
Cum
Cmt
10ºC
17ºC
Cmt
Paz
11ºC
19ºC
Paz
Uçuş Süreleri
3s 20dk
2s 50dk
2s 50dk
3s 30dk
2s 30dk
2s 40dk
3s 10dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x