Braunschweig/wolfsburg Uçak Bileti Ara

Braunschweig/Wolfsburg Hakkında

Braunschweig, Almanya’nın Aşağı Saksonya bölgesinin ikinci büyük şehridir. Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu’nda Braunschweig-Wolfenbüttel olarak kurulan devlet, 1815 yılında Viyana Kongresi ile orta çağdan beri bağlı olduğu Braunschweig-Lüneburg Dükalığı’ndan ayrılarak bağımsız bir dükalık yapılmıştır ve 250 bin nüfusa sahiptir. Şehrin nüfusun yarısını Almanlar, diğer yarısını Türkler, Polonyalılar, Bulgarlar, Hintliler ve araplar oluşturmaktadır. Şehre bağlı birçok eyalet bulunmaktadır.

Teknoloji, araştırma-geliştirme şehrin modern yüzünü oluşturur. Renkli televizyon ve hızlı tren Transrapid’in temelleri bu şehirde atılmıştır. Braunschweig şehrinin tarihi 1000 yıl öncesine kadar uzanır. En tarihi yapılarından biri; şehir merkezi Burgplatz’ı (Kale Meydanı) çevreleyen, güçlü Sakson Dükü ünlü Aslan Henry’nin mezarının bulunduğu 12. yüzyıla ait Braunschweiger Katedralidir.Bir diğeri ise Avrupa’nın en eski sanat müzesi olan Herzog Anton-Ulrich’tir. Şehir, her yıl düzenlenen ve Kuzey Almanya’nın en büyük karnavalı olan Brunswiek Helau’ye ev sahipliği yapmaktadır. Braunschweiger Dom , Happy Rizz House, Prinz-Albrecht Park görülmesi gereken diğer yerlerdendir. Braunscweig, 2010 Avrupa Kültür Başkenti adayı olmuştur.

Havalimanından Braunschweig/Wolfsburg Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın kuzey bölgesinde yer alan Braunschweig Wolfsburg Havalimanı sadece özel jetler tarafından kullanılıyor ve havalimanından düzenli uçuşlar gerçekleşmiyor. Şehre ulaşmak için seyahat edebileceğiniz en yakın havalimanı ise Hannover’da bulunuyor.

Hannover Havalimanı’ndan Braunschweig/Wolfsburg Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın kuzeyinde bulunan en büyük ve aynı zamanda en yoğun havalimanlarından biri olan Hannover Havalimanı’ndan hem Braunscweig’e hem de Wolfsburg şehrinin merkezine ulaşmak için ziyaretçilere farklı alternatifler sunuluyor. Havalimanından yola çıkarak her iki şehre de gelmek için doğrudan taksiye binebilir, araç kiralayabilir veya trenleri kullanabilirsiniz.

Havalimanı ile Wolfsburg şehrinin arasında toplamda 95 kilometreye yaklaşan mesafe bulunuyor. Bu güzergâh üzerinde yolculuk şehre indiğinizde seçeceğiniz ulaşım aracına bağlı olarak değişse de yaklaşık olarak 1 saat sürüyor.

Hannover Havalimanı’ndan Braunscweig’e kadar ise 70 kilometreden biraz fazla bir yolculuktan sonra şehir merkezine ulaşmış olabilirsiniz. Her iki şehre ulaşım için kullanabileceğiniz alternatif araçlar arasında genellikle Hannover’dan seyahat eden kalabalık grupların da tercihi olan servis araçları, transfer araçları ve limuzinler var.

Tren

Hannover Havalimanı’nın C terminalinde yer alan istasyondan trenlere binerek şehir merkezinde bulunan merkezi tren istasyonuna gelmek yaklaşık olarak 18 dakika alıyor. Biletinizi de yine burada bulunan istasyondan kolayca alma şansınız var.

Trenle Hannover’da bulunan merkezi tren istasyonuna kadar ulaştığınızda buradan Braunscweig veya Wolfsburg yönünde hareket eden trenlerden birine binebilir ve her iki şehre de yaklaşık 1,5 saat içinde tren yolculuğu yaparak ulaşabilirsiniz. Havalimanı terminalinden trenlere doğrudan aktarma fırsatının bulunması şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma araçları arasında trenin hem kolay ulaşılabilir hem de ekonomik seçeneklerden biri olmasını sağlıyor.

Otobüs

Havalimanından binebileceğiniz otobüsleri dilerseniz merkezi tren istasyonuna ulaşım için kullanabilir veya otogara gelerek bu araçlardan Braunscweig veya Wolfsburg yönünde yolcu taşıyan otobüslerden birine binmek için yararlanabilirsiniz. Otobüslere aktarma yaparak trenlere alternatif olabilecek bir toplu taşıma aracını kullanabilirsiniz ancak trenlerin hem maliyet hem de hız açısından otobüslerden daha avantajlı olduğunu aklınızda tutmanızda yarar var.

Araç Kiralama

Hannover Havalimanı’ndan ister Wolfsburg’a isterseniz de Braunscweig’e ulaşmak için araç kiralama seçeneği aynı zamanda bu rotalar için en hızlı ve rahat seçenek olarak biliniyor. Havalimanında bulunan gelen yolcu katında görebileceğiniz A-B terminalleri arasında yer alan araç kiralama firmalarından bazıları; AVIS, Hertz, Sixt, Europcar, Enterprise ve Volkswagen Financial Service. Aracınızı kiraladıktan sonra özellikle navigasyon cihazı bulunan bir aracı tercih ederseniz yolunuzu zorlanmadan bulabilirsiniz. Eğer bu rotada ilk seyahatiniz olacaksa henüz şehre inmeden önce internet üzerinden alternatif yollara göz atmanızda yarar var.

Havalimanı Servisleri

Hannover Havalimanı önünde yolcuları karşılayan havalimanı servisleri genellikle şehrin merkezi noktalarına yolcu taşıyor. Bununla birlikte özellikle öncesinde rezervasyonunuzu yaptırarak özel havalimanı servislerinden birini Braunscweig veya Wolfsburg’a kadar gelmek için kullanabilirsiniz.

Havalimanı servisinin tren ve otobüslerle karşılaştırıldığında en önemli avantajı her iki şehirde de dilediğiniz yere kadar hızlıca ulaşım fırsatı sunması. Bu sayede herhangi bir araca aktarma yapmadan gideceğiniz yere doğrudan ulaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Transfer Araçları

Servislerden farklı olarak çok daha küçük gruplar veya ailelerin de Hannover Havalimanı’ndan çevrede yer alan merkezlere ulaşımını kolaylaştıran transfer araçlarından biri için uçağınıza binmeden önce internetten rezervasyon yaptırabilirsiniz. Böylece şehre indiğinizde terminal çıkışında bekleyen aracınıza binerek yolculuğunuza keyifle devam edebilirsiniz. Transfer araçlarının genellikle şoförleri ile birlikte hizmet verdiğini ve gidiş dönüş rezervasyon yaptırırsanız daha uygun fiyatlardan yararlanabileceğinizi unutmayın.

Otel Servisleri

Havalimanı çevresinde yer alan oteller müşteriler için ücretsiz havalimanı servisi sunuyor. Bu servisler genellikle havalimanına yakın otellere ulaşım için kullanılsa da otelinizle görüşerek Braunscweig veya Wolfsburg ve çevresine varsa servis olanakları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Limuzin Kiralama

Limuzinler de Hannover Havalimanı’ndan çevrede yer alan bölgelere seyahat etmek için değerlendirilebilecek araçlardan biri. Havalimanı terminal kapısından yolcularını alan limuzin tipi lüks araçlardan birine binerek Wolfsburg’a ve Braunscweig’e yaklaşık 1 saatte son derece rahat ve ayrıcalıklı bir araçla seyahat edebilirsiniz. Öncesinde internet veya telefon üzerinden limuzinler için rezervasyonunuzu yaptırmadıysanız havalimanı danışmasından konuyla ilgili bilgi alma şansınız var.

08/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Braunschweig/Wolfsburg uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Braunschweig/Wolfsburg varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Braunschweig/Wolfsburg uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Braunschweig/Wolfsburg uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Braunschweig/Wolfsburg uçuşları Braunschweig Havalimanı'na düzenleniyor.

Braunschweig/Wolfsburg yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Braunschweig/Wolfsburg 3 saat 10 dakika, Ankara-Braunschweig/Wolfsburg 2 saat 40 dakika, Antalya-Braunschweig/Wolfsburg 2 saat 50 dakika, Bodrum-Braunschweig/Wolfsburg 2 saat 40 dakika, Gaziantep-Braunschweig/Wolfsburg 3 saat 20 dakika, İstanbul-Braunschweig/Wolfsburg 2 saat 20 dakika, İzmir-Braunschweig/Wolfsburg 2 saat 30 dakika, Trabzon-Braunschweig/Wolfsburg 3 saat 10 dakika sürüyor.

Braunschweig/Wolfsburg Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
12ºC
14ºC
Cum
Cmt
10ºC
17ºC
Cmt
Paz
14ºC
15ºC
Paz
Pzt
8ºC
19ºC
Pzt
Sal
6ºC
12ºC
Sal
Uçuş Süreleri
3s 10dk
2s 40dk
2s 50dk
2s 40dk
3s 20dk
2s 20dk
2s 30dk
3s 10dk
Haritada Görüntüle
Braunschweig/Wolfsburg Hakkında Daha Fazla
Braunschweig/Wolfsburg Alternatif Ulaşım
Para birimi
x