Cuxhaven Uçak Bileti Ara

Cuxhaven Hakkında

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti’ndeki Cuxhaven, ülkenin Kuzey Denizi kıyılarında yer alıyor. Elbe Nehri’nin denize döküldüğü yerde bulunan şehir, ülkenin önemli bir turizm beldesi konumunda. Bölgedeki üçüncü büyük kent olan Cuxhaven; Bremen, Oldenburg ve Hamburg şehirlerinin oluşturduğu büyük metropol bölgesi sınırları içinde varlık gösteriyor. Turizmin yanı sıra liman işletmeciliği ve balıkçılık faaliyetleri, kentin ana geçim kaynaklarını oluşturuyor. Şehri ekonomik açıdan daha da güçlü hale getirmek için yapılan yüksek bütçeli yatırımlar başarısız olunca, kent işgücü anlamında büyük oranda göç verdi. Böylece endüstrinin tam anlamıyla gelişmediği Cuxhaven, sadece turizm odağında büyüyen, aslen de emeklilerin yerleşim gösterdiği tipik bir sayfiye kasabası görünümünde kaldı. Fakat kent yine de, barındırdığı turistik tesis ve konaklama kapasitesi ile Almanya’nın büyük ve önemli turizm merkezleri arasında sayılıyor.

Alte Liebe, Semaphor, Balıkçılık Müzesi, Hamburger Denizfeneri, Batık Müzesi, Ritzebuettel Kalesi, Hapag-Hallen, Cuxhaven Martin Kilisesi, St. Mary Kilisesi, Fort Kugelbake, Hayvanat Bahçesi ve plajlar kentin görülmeye değer popüler turistik noktalarını oluşturuyor. Sıcak ve ılıman iklim etkilerinin hakim olduğu şehir, yıl boyunca belirgin ölçüde yağış alıyor. Cuxhaven Nordholz Havaalanı kent merkezine 19,2 km. uzaklıkta bulunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Cuxhaven uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Cuxhaven varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Cuxhaven uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Cuxhaven uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Cuxhaven uçuşları Nordholz Havalimanı'na düzenleniyor.

Cuxhaven yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Cuxhaven 3 saat 20 dakika, Ankara-Cuxhaven 2 saat 50 dakika, Antalya-Cuxhaven 3 saat 10 dakika, Bodrum-Cuxhaven 2 saat 50 dakika, Gaziantep-Cuxhaven 3 saat 30 dakika, İstanbul-Cuxhaven 2 saat 30 dakika, İzmir-Cuxhaven 2 saat 40 dakika, Trabzon-Cuxhaven 3 saat 20 dakika sürüyor.

Cuxhaven uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Cuxhaven uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Cuxhaven Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
5ºC
12ºC
Cmt
Paz
6ºC
14ºC
Paz
Pzt
6ºC
15ºC
Pzt
Sal
6ºC
15ºC
Sal
Çar
5ºC
11ºC
Çar
Uçuş Süreleri
3s 20dk
2s 50dk
3s 10dk
2s 50dk
3s 30dk
2s 30dk
2s 40dk
3s 20dk
Haritada Görüntüle
Cuxhaven Hakkında Daha Fazla
Cuxhaven Alternatif Ulaşım
Para birimi