Magdeburg (Magdeburg-Cochstedt) Uçak Bileti Ara

Magdeburg (Magdeburg-Cochstedt) Hakkında

Almanya’nın Saksonya-Anhalt Eyaleti’nin başkenti ve en büyük şehri olan Magdeburg, Elbe Nehri kıyılarında yer alıyor. Kuruluşu 1200 yıl öncesine dayanan ve Ortaçağ Avrupası’nın en önemli şehirlerinden biri olan kent, bağlı bulunduğu eyaletin; bilim, kültür, sanat, ulaştırma ve ticaret merkezi konumunda bulunuyor. Magdeburg, makine mühendisliği alanında oldukça gelişmiş kuruluşlara ev sahipliği yapıyor. Eyalet çapında büyük bir alışveriş cenneti olarak tanımlanan şehir, aynı zamanda ülkenin en eski fuar merkezini barındırıyor.

Kimya, çelik ve tekstil kentin gelişmiş sektörleri arasında. Ekoteknolojik araştırmalar, çalışmalar ve bu alana yönelik üretimler kentin dikkat çekici faaliyetleri arasında yer alıyor. Ayrıca önemli bir Alman otomobil şirketinin, kent yakınlarında geniş alana yayılan bir fabrika yerleşim merkezi bulunuyor. Magdeburg, dünyanın sayılı mühendislik harikalarından biri olma özelliği taşıyan Magdeburg Su Köprüsü’ne ev sahipliği yapıyor. Elbe Nehri üzerine inşa edilen köprünün yapımına 1997 yılında başlandı; 2003 yılında da hizmete açıldı. Mühendislik teknololjisinin çevre koruma faktörleri doğrultusunda hayata geçirildiği yapı, 918 metrelik uzunluğu ile dünyanın en uzun ve gezilebilir su kemeri niteliğinde. Kanal, 34 metre genişlik ve 4,25 metre derinlik değerleri ile, üzerinden kargo ve yük gemilerinin geçişine imkan tanıyor.

Alman topraklarında inşa edilen ilk Gotik katedral Magdeburg Katedrali ve Magdeburg Su Köprüsü başta olmak üzere; Magdeburg Yeşil Kale, Elbauenpark, ‘Our Lady’ Manastırı Sanat Müzesi, Kültür Tarihi Müzesi, Otto von Guericke Müzesi, Furstenwall ve Hasselbachplatz, kentin popüler turistik gezi mekanları arasında yer alıyor. Sıcak ve ılıman iklim etkilerinin hakim olduğu şehir, yıl boyunca belirgin ölçüde yağış alıyor. Magdeburg-Cochstedt Havaalanı şehrin 34 km. güneybatısında bulunuyor.

Havalimanından Magdeburg (Magdeburg-Cochstedt) Şehir Merkezine Ulaşım

Magdeburg şehir merkezinden yaklaşık 40-45 dakika uzaklıktaki Magdeburg-Cochstedt Havalimanı, 2016 yılı itibariyle kapalı olduğu için şehre en yakın havalimanı olan Leipzig-Halle Havalimanı’nı kullanmanız gerekiyor. Havalimanı terminal binasındaki turist ofislerinden seyahatinizle ilgili bilgi almak çok kolay. Havalimanından kalkan banliyö trenleri ve otobüsler, şehir merkezine giden toplu ulaşım araçları arasında yer alıyor. Bunun dışında taksi ve araç kiralama şirketlerini de tercih edebilirsiniz.

Tren

Magdeburg kenti de dahil olmak üzere; Almanya’nın geneline yayılmış olan geniş bir demiryolu ağı var. S-Bahn adındaki şehirlerarası ve şehir içi banliyö trenleri ulaşım sağlıyor. Leipzig-Halle Havalimanı çıkışına yakın bir bölgede bulunan tren istasyonundan Magdeburg şehir merkezine direkt giden banliyö trenleri kalkıyor. 2016 itibariyle tek kullanımlık biletlerin ücreti 24-35 avro arasında değişiyor. 1 saat 3 dakika içerisinde Magdeburg şehir merkezine aktarmasız bir şekilde ulaşmış oluyorsunuz.

Otobüs

Havalimanından Magdeburg şehir merkezine otobüsle ulaşmak, aktarmalı olduğu için biraz zor olsa da ekonomik bir toplu ulaşım aracı sayılabilir. İlk olarak Leipzig-Halle Havalimanı terminali dışındaki tren istasyonundan kalkan S-Bahn trenlerinden birine binerek Halle’ye ulaşmanız gerekiyor. Sonrasında 205 veya 267 numaralı otobüslerden birine binerek, 1 saat 8 dakikada Magdeburg şehir merkezine varabilirsiniz. Magdeburg ana otobüs terminali, şehir merkezine birkaç dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehir otobüslerinin yanı sıra özel transfer hizmeti veren shuttle otobüsler de Leipzig-Halle Havalimanı'ndan şehir merkezine gidiyor.

Taksi

Magdeburg taksilerinin büyük bir çoğunluğu, geniş, konforlu fakat bir o kadar da pahalı. Havalimanından çıktığınız zaman kolaylıkla görebileceğiniz Magdeburg taksicilerine gideceğiniz yerin adresini vererek pazarlık yapmanızda fayda var. 35-40 dakikada havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşmanız olası.

Araç Kiralama

Avis, Budget, Enterprise, Europcar, InterRent, Hertz, Sixt gibi dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri, Leipzig-Halle Havalimanı terminalinde mevcut. Magdeburg’a olan seyahatinizden önce ön rezervasyonunuzu yaptırabilir; daha uygun fiyatlara aracınızı kiralayabilirsiniz. Leipzig-Halle Havalimanı'ndan şehir merkezine kiralayacağınız araçla gitmekse ortalama 1 saat 15 dakika sürüyor.

28/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Magdeburg (Magdeburg-Cochstedt) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
3ºC
7ºC
Cum
Cmt
3ºC
12ºC
Cmt
Paz
5ºC
10ºC
Paz
Pzt
3ºC
10ºC
Pzt
Sal
2ºC
8ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Magdeburg (Magdeburg-Cochstedt) Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x