Ingolstadt (Manching) Uçak Bileti Ara

Ingolstadt (Manching) Hakkında

Almanya’nın güneyindeki Bavyera eyaletinde ve Tuna ile Scutther Irmakları kıyısında yer alan Ingolstadt şehrinde, 2011 verilerine göre yaklaşık 126 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Şehirde 1472’de Bavyera Üniversitesi kurulmuş ve üniversite hümanizm ve karşı-reform hareketlerinin ilerleyişinde büyük önemli bir yere sahip. 2. Dünya Savaşı’nda ağır bir yıkıma uğrayan şehir, 1828-1848 yılları arasında onarım aşamasından geçmiş.

Yeniden inşa çalışmaları ile birlikte hızla gelişmeye devam ediyor. Şehrin eski antik bölümü Haç Kapısı’nın bulunduğu surlar ile çevrili durumda ve şehrin bu bölgesinde çok sayıda Ortaçağ'dan kalma ev ve kilise bulunuyor. Bunlar arasında Meryem Ana Katedrali, içinde müze bulunan Düklük Şatosu ve eski Bavyera Üniversitesi binaları olarak sayılabilir. Bu eski şehir merkezi, sanayi bölgesinden korunuyor. Şehirde, ağır sanayi, demiryolu ve petrol işleme merkezi olmakla birlikte, petrol boru hatları ile Cenova ve Trieste ile Marsilya’ya bağlanıyor.

Havalimanından Ingolstadt (Manching) Şehir Merkezine Ulaşım

Ingolstadt Marching Havalimanı, Ingolstadt şehir merkezine çok yakın bir konumda bulunsa da bu havalimanına bölgesel ve uluslararası uçuşlar gerçekleşmiyor.

Ingolstadt’a olan ulaşımınızda kullanabileceğiniz en yakın havalimanı ise Münih Havalimanı. Bu havalimanından Ingolstadt şehir merkezine banliyö ve bölgesel trenler, şehir ve shuttle otobüslerine ek olarak taksi ve araç kiralama hizmetleri de ulaşımı sağlıyor.

Tren

Münih Havalimanı’ndan Ingolstadt’a gitmenin en kolay ve pratik yollarından biri, S-bahn ve ICE trenlerini kullanmak. Fakat bu ulaşımınızı, yalnızca aktarmalı olarak gerçekleştirmek mümkün.

Öncelikle Münih Havalimanı’ndan Münih ana tren istasyonuna giden S-Bahn banliyö trenine binmeniz gerekiyor. Bu tren, havalimanı terminalinin karşısındaki tren istasyonundan 15 dakikada bir kalkıyor. 40 dakikada Münih tren istasyonuna varıyorsunuz. Sonrasında Münih tren istasyonundan kalkan Ingolstadt trenine binmelisiniz. Bu tren de saatte bir sefer düzenliyor ve yolculuğunuz ortalama 38 dakika sürüyor.

Son durağınız olan Ingolstadt şehir merkezine çok yakın bir mesafede yer alan Ingolstadt merkez tren istasyonu. Buna ek olarak, trainline (www.thetrainline-europe.com) trenine binerek, mecburi en az 1 aktarmayla Ingolstadt’a gidebilirsiniz. 1 saat 40 dakika ile 2 saat arasında sürecek bu yolculuğunuz için ödemeniz gereken ücret, en güncel hali ile 25,90 avro.

İlk tren, Münih Havalimanından gece 01.24’te; son tren ise akşam 23.31’te, 45 dakika aralıklarla kalkıyor. 5’ten fazla kişiyle birlikte seyahat edenler için oluşturulan indirimli Bayernticket sistemi, S-Bahn trenlerinde geçerli iken; ICE ve IC trenlerinde kullanılamıyor. Günlük Bayernticket almanın ücreti, 22 avro. Bölgesel (S-Bahn) trenlerinin ICE trenlerinden daha pahalı olduğunu belirtmekte fayda var.

Otobüs

Münih Havalimanı’ndan Ingolstadt’a aktarmasız olarak ulaşmak istiyorsanız eğer şehir otobüsleri veya shuttle/transfer otobüslerini kullanmalısınız. Münih Havalimanı terminalinin önündeki merkez alanda; Terminal 1 ve 2’nin birkaç adım ilerisinde çok sayıda otobüs durağı var. Bu duraklardan Ingolstadt’a giden otobüsler, P41 (park alanı), ziyaretçi park alanı, Terminal 1 Module A/B ve Terminal 2’den de geçiyor.

“Airport Express X109” adındaki ekspres otobüsü, Münih Havalimanı’ndan kalkarak, doğrudan Ingolstadt şehir merkezine gidiyor. Bu şekilde ulaşım sağlamanın en güncel fiyatı, tek yön için 20 avro iken; gidiş-dönüş için 33 avro. Durmaksızın Ingolstadt merkez otobüs istasyonuna (ZOB) giden X109 otobüsü, Terminal 2E 032’den hareket ediyor. Bu otobüse Terminal 1 Bereich A/B’den de binebilirsiniz. X109 otobüsü, Ingolstadt’ın çeşitli noktalarına götürüyor: Audi Forum otobüs durağı, Ingolstadt ZOB otobüs istasyonu bus stop 20, Ingolstadt Kurt-Huberstrabe ve Ingolstadt Village.

Taksi

Münih Havalimanı, Ingolstadt şehir merkezinden epey uzak olduğundan dolayı taksi kullanmak, pek ekonomik olmayabilir. Yani normal taksi yerine paylaşımlı taksileri de kullanabilirsiniz. Günde sadece bir kez direkt ulaşım sağlayan paylaşımlı taksi için www.blablacar.co.uk adresini ziyaret edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Münih Havalimanı, içerisinde Hertz, Europcar, Sixt gibi birçok dünya markası araç kiralama şirketi barındırıyor. Bunun yanı sıra yerli şirketlerin de bulunduğu havalimanından aracınızı kiralayarak, Ingolstadt şehir merkezine 35 dakikada ulaşmak, bir hayli kolay. Yerli şirketlerden en popüleri olan VW Caddy’den günlük araç kiralamanın ücreti, 42,5 avro.

İlk olarak, havalimanından geçen A9 otoban yollunu kullanmanız gerek. 35 dakikalık yolculuğunuzun sonunda otoban çıkışına geleceksiniz. Ingolstadt Village Outlet Center’a geldikten sonra şehir merkezine 10 dakikada gidebilirsiniz.

27/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ingolstadt (Manching) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Ingolstadt (Manching) varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ingolstadt (Manching) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ingolstadt (Manching) uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Ingolstadt (Manching) uçuşları Manching Havalimanı'na düzenleniyor.

Ingolstadt (Manching) uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Ingolstadt (Manching) uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Ingolstadt (Manching) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
13ºC
24ºC
Cmt
Paz
11ºC
17ºC
Paz
Pzt
11ºC
22ºC
Pzt
Sal
11ºC
24ºC
Sal
Çar
13ºC
21ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Ingolstadt (Manching) Hakkında Daha Fazla
Ingolstadt (Manching) Alternatif Ulaşım
Para birimi