Borkum Uçak Bileti Ara

Borkum Hakkında

1863 yılında kurulan ve Almanya’nın kuzeybatısında yer alan Borkum bir ada şehri olarak faaliyet göstermektedir. Aşağı Saksonya Eyaletinde yer alan bu şehrin en önemli özelliği tatlı su balıkçılığı alanında milli parklara sahip olmasıdır. Sıcak ve ılıman iklimin izlerinin görüldüğü Borkum şehrinde belirgin bir yağış rejimi bulunmaktadır. Aylara göre sıcaklığın dengeli bir şekilde artış gösterdiği kent merkezinde yağış miktarı oldukça fazladır. Şehir birçok akvaryum, hayvanat bahçesi ve mimari alana sahiptir. Bunlar içerisinde en önemlileri Alter Leuchtturm, Neuer Leuchtturm, Lokal Alibi Borkum, Lord Nelson Borkum, Biercafe Das Ei Heimatmuseum Dykhus ve Nordseeaquarium Borkum olarak bilinmektedir. Belli bir ücret karşılığında bu alanlar kolaylıkla ziyaret edilebilmektedir.

Ağustos Balon Festivali ve Borkum Blues Festivali şehrin önemli kültürel ve müzikal etkinlikleri arasında gösterilmektedir. Oldukça renkli sahnelerin yaşandığı bu aktivitelerde düzenlenen yarışmalarda ilgi çekicidir. Alman, Fransız ve Belçika mutfağından izler taşıyan Borkum, tatlı su balığı yetiştiriciliğinde oldukça önemli bir konuma sahip olduğu için bu durum restoran menülerine de yansımaktadır. Alabalık, turna balığı ve kerevitleri oldukça meşhurdur. Çeşitli hamur işleri ve farklı pasta türleri göz kamaştırıcı boyutlara ulaşmaktadır. Sakin ve telaşsız bir gece hayatına sahip olan şehrin alışveriş imkânı da oldukça kısıtlıdır. Genellikle yöresel hediyelik eşyalar şehri ziyarete gelen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Havalimanından Borkum Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın kuzeybatısında bulunan Borkum şehrine ulaşım için kullanılabilecek en yakın uluslararası havalimanı Bremen’de yer alıyor. Bremen Uluslararası Havalimanı’ndan Borkum’a yapılan yolculuk aktarmalarla birlikte yaklaşık 3,5 saat sürüyor.

Bremen Havalimanı’ndan Borkum Şehir Merkezine Ulaşım

Tren, otobüs veya kiralık araçlarla yapacağınız yolculuğun sonunda feribotlara aktarma yaparak Borkum’a ulaşabilirsiniz. Borkum İskelesi’ne ulaştıktan sonra ise buradan düzenli olarak hareket eden otobüs veya taksilerle dilediğiniz yere zorlanmadan seyahat edebilirsiniz.

Tren

Bremen Havalimanı’ndan otobüs veya metro yardımıyla merkezde bulunan Bremen Tren İstasyonu’na geldikten sonra buradan Emden trenlerine binebilirsiniz. Bremen’den Emden’e trenle yolculuk trenlerin izlediği rotaya bağlı olarak 5-7 saat arasında değişiklik gösterebiliyor. Emden’e ulaştıktan sonra feribotlara aktarma yaparak yaklaşık 1 saatte Borkum İskelesi’nde olabilirsiniz. İskeleden taksi veya otobüs gibi farklı araçlara aktarma yapabileceğiniz gibi ulaşmak istediğiniz yer çok uzak değilse buradan yürüyebilirsiniz. Trenler Almanya genelinde hızlı ve ekonomik bir ulaşım sağlamaları nedeniyle en sık tercih edilen araçlar arasında ilk sıralarda geliyor. Biletinizi istasyondan zorlanmadan satın alabilirsiniz.

Otobüs

Otobüslerle Bremen’den Emden’e gelmek ve buradan feribotlarla Borkum’a geçmek de bir diğer alternatif. Ancak otobüs yolculuğu genel olarak trenlere kıyasla daha uzun ve yorucu olabiliyor. Bu nedenle otobüsle seyahat bu güzergâhta fazla tercih edilen bir ulaşım alternatifi sayılmıyor.

Araç Kiralama

Eğer Almanya’da yollar hakkında genel olarak bilgi sahibiyseniz veya navigasyon yardımıyla yolunuzu bulabilirseniz Bremen Havalimanı’ndan araç kiralayarak da Borkum’a fazla zorlanmadan ulaşabilirsiniz. Bremen’den yola çıktıktan sonra kuzey yönünde ilerlemeli ve yaklaşık 5 saat süren bir yolculuktan sonra Emden’e gelmelisiniz. Buradan Borkum’a düzenli aralıklarla hareket eden feribotlara aktarma yapabilirsiniz.

Transfer Araçları

Havalimanından genellikle Bremen şehir merkezine ulaşmak için kullanılan transfer araçları da Borkum’a hareket eden feribotların kalkış noktası Emden’e gelmek için bir diğer seçenek. Bremen Havalimanı’nda yer alan danışma masalarından transfer araçlarıyla ilgili bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Arada bulunan mesafenin fazla olması nedeniyle transfer aracı ücretleri çok düşük değil. Dilerseniz bu araçlardan tren istasyonuna gelmek için de faydalanabilirsiniz. Bu sayede çok daha ekonomik bir aracı değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Bremen Havalimanı önünde her zaman kolayca taksi bulabilirsiniz. Taksiler tıpkı transfer araçları gibi Borkum’a ulaşım için oldukça pahalı bir seçenek. Ancak taksilerden Bremen Tren İstasyonu’na ulaşmak için taksi ve otobüslere alternatif olarak yararlanabilirsiniz. Eğer havalimanı önünde yer alan taksilerle önceden görüşerek sabit bir fiyat üzerinde anlaşabilirseniz Borkum feribotlarına rahatlıkla binebileceğiniz Emden’e kadar da taksiyle seyahat etme şansınız var.

Limuzin Kirama

Bremen’de özellikle şehrin içinde çok sayıda noktaya ulaşım için limuzinler de yolcular tarafından sıkça tercih edilen bir araç. Buna karşın Borkum’un şehre birkaç saatlik uzaklığı limuzin kiralama ücretlerinin de yükselmesine neden oluyor. Yine de konfor ve rahatlığınızdan ödün vermemek adına limuzinleri tercih ederseniz havalimanında kiralama masalarını zorlanmadan bulabilir ve sadece dakikalar içinde özel şoförleri ile hizmet veren lüks araçlardan birini kiralayabilirsiniz. Limuzin için rezervasyonunuzu internet üzerinden yaptırarak dönemsel olarak düzenlenen kampanyalardan yararlanabilir ve daha uygun fiyata yolculuk yapabilirsiniz. 

07 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Borkum uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Borkum varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Borkum uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Borkum uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Borkum uçuşları Borkum Havalimanı'na düzenleniyor.

Borkum yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Borkum 3 saat 30 dakika, Ankara-Borkum 3 saat, Antalya-Borkum 3 saat 10 dakika, Bodrum-Borkum 3 saat, Gaziantep-Borkum 3 saat 40 dakika, İstanbul-Borkum 2 saat 40 dakika, İzmir-Borkum 2 saat 50 dakika, Trabzon-Borkum 3 saat 30 dakika sürüyor.

Borkum uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Borkum uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Borkum Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
13ºC
17ºC
Per
Cum
13ºC
16ºC
Cum
Cmt
12ºC
18ºC
Cmt
Paz
11ºC
16ºC
Paz
Pzt
12ºC
17ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Borkum Hakkında Daha Fazla
Borkum Alternatif Ulaşım
Para birimi