Rostock Uçak Bileti Ara

Rostock Hakkında

Almanya'nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde bulunan Rostock aynı zamanda eyaletin en büyük şehridir. Baltık Denizi kıyılarına yakın olan kentin içinden Warnow Nehri geçer. Kentte gezilip görülecek yerler genellikle tarihi şehir merkezinde toplanmıştır. 15 yüzyılda kurulan dünyanın en eski üniversitelerinden biri de burada bulunur. Denize de oldukça yakın bir bölgede bulunan şehrin yakınlarında çok sayıda harika plaj da var. Tipik bir Alman şehri olan Rostov'un yaklaşık 200 binlik nüfusu yine birkaç nesildir burada yaşayan Almanlardan oluşuyor.

Kentte görülmeye değer yerlerin başında tarihi şehir merkezi çevresinde toplanan alışveriş yapabileceğiniz küçük dükkanlarla Alman ve dünya mutfağından örnekleri bulabileceğiniz kafe ve restoranlar yer alıyor. Ayrıca şehirden başta Almanya'nın diğer kentleri olmak üzere birçok yere direkt ve aktarmalı seferlerle ulaşmak mümkün. Rostock Havalimanı'ndan ise başkent Berlin'e ve dönemsel olarak değişmekle birlikte Avrupa'nın birçok noktasına karşılıklı olarak uçabilirsiniz.

Havalimanından Rostock Şehir Merkezine Ulaşım

Rostock-Laage Havalimanı’ndan Rostock şehir merkezine, hangi ulaşım aracınızı kullanırsanız kullanın, maksimum 40 dakikada varmanız mümkün. Bu ulaşımınızı, transfer ve özel araç kiralama firmaları ile ya da toplu taşıma araçlarından olan otobüs ve S-Bahn banliyö trenleri ile gerçekleştirmek, oldukça kolay.

Tren

Rostock-Laage Havalimanı terminalinin çıkışında bulunan peronlardan Rostock şehir merkezine, sık aralıklarla sefer düzenleyen S-Bahn banlyö trenleri mevcut. Şehir merkezine yakın bir mesafedeki ana terminale ulaştıran bu trenle yolculuk etmek, inanılmaz uygun ve konforlu.

Otobüs

Rostock-Laage Havalimanı’ndan dışarı çıktığınızda birden çok otobüs durağı göreceksiniz. Bu duraklardan kalkan 127 numaralı otobüs hattı, havalimanı ile Rostock şehir merkezi arasında direkt ulaşım hizmeti veriyor.

Flughafen Ticket sisteminden alacağınız biletin en güncel fiyatı, 9,80 avro. Bu tek yön biletiyle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 35 dakika içerisinde 127 numaralı otobüs ile Rostock şehir merkezine bir hayli yakın bir konumda bulunan ana otobüs istasyonuna varmanız mümkün. 

127 numaralı otobüsün durakları ise şöyle; Rostock-Laage Havalimanı, Rostock Stemter/IHK, Rostock, Am Rosengarten, Deutsche Med-Platz, 20B am Haupthahnhof (otobüs istasyonu). Daha ayrıntılı bilgi için rebus.de adresini ziyaret edebilirsiniz.

Taksi

Özellikle aceleniz varsa ve zaman kaybetmek istemiyorsanız, havalimanı terminalinin dışında hazır bekleyen taksileri kullanmak, vakit kazanma anlamında yararınıza olacaktır. Ortalama 30-35 dakikada Rostock-Laage Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile 40 avro gibi bir ücrete seyahat etmek mümkün. Rostock’un en popüler taksi şirketi olan Taxi Below (03814968966) ile iletişime geçerek, havalimanına geliş tarihinizi ve saatinizi haber edebilir ve daha uygun fiyatlara hizmet alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Rostock-Laage Havalimanı terminalinde yer alan Europcar, Hertz, Avis gibi bir hayli fazla araç kiralama firması var. Bu firmalardan sizin için en uygun olanını seçip, havalimanına inmeden önce rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. Havalimanına geldikten sonra uluslararası statüdeki ehliyetiniz ile aracınızı teslim alabilir ve 20-25 dakikada Rostock şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından çıktıktan sonra L13 yolunu takip etmelisiniz. Daha sonra karşınıza Laage B103 girişi gelecek. Bu yoldan devam edin ve A19 (E55) otobanına girin. Bu otobanın çıkışında da Rostock şehir merkezi bulunuyor.

27/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Rostock uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Rostock varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Rostock uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Rostock uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Rostock uçuşları Rostock-Laage Havalimanı'na düzenleniyor.

Rostock Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
12ºC
14ºC
Cum
Cmt
10ºC
14ºC
Cmt
Paz
12ºC
13ºC
Paz
Pzt
9ºC
17ºC
Pzt
Sal
7ºC
11ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Rostock Alternatif Ulaşım
Para birimi
x