Ucuz Lufthansa Uçak Bileti

LH Lufthansa Hakkında

Deutsche Lufthansa AG kısaca Lufthansa, Almanya merkezli bir şirkettir ve dünyanın en büyük 2. havayolu firmasıdır. Ayrıca Avrupa'nın da en büyük havayolu firması olan Lufthansa 1954 yılında kurulmuştur. Ortakları ile birlikte dünya üzerinde yaklaşık 400'den fazla noktaya uçuş gerçekleştiriyor. 1997'den beri Star Alliance üyesi olan Lufthansa günde yaklaşık 1886 uçuş gerçekleştiriyor ve yaklaşık 41.000 çalışanı var. 82 ülkeye uçuş gerçekleştiren Lufthansa'nın yıllık ortalama yolcu sayısı ise 75 milyon. Swiss International Air Lines ve Austrian Airlines'ın da sahibi olan Lufthansa AG'nin ticari merkezi ise Almanya Köln'dedir.

Türkiye'de Antalya, Ankara, Bursa, İzmir, İstanbul, Trabzon ve son olarak Haziran 2014 itibari ile de Bodrum'a uçuşlar başlatan Lufthansa en çok tercih edilen yabancı havayolu firmaları arasında yer alıyor.

 

Lufthansa Check-In İşlemleri

Lufthansa uçaklarına check-in yapması gereken yolcular, online check-in işlemlerini kalkışa 23 saat kala gerçekleştirme imkânına sahipler. Yolcular, uçağın hareketine 1 saat kaldığında ise online olarak check-in yapamıyor. Havalimanlarında kalkışa 3 saat kala başlayan check-in işlemleri, 30 dakika kala bitiriliyor.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Lufthansa uçaklarına check-in yapması gereken yolcular, online check-in işlemlerini kalkışa 23 saat kala gerçekleştirme imkânına sahipler. Yolcular, uçağın hareketine 1 saat kaldığında ise online olarak check-in yapamıyor. Havalimanlarında kalkışa 3 saat kala başlayan check-in işlemleri, 30 dakika kala bitiriliyor.

Lufthansa Koltuk Seçimi

Tüm yolcular, online veya havalimanında check-in gerçekleştirirken kendi sınıflarındaki diledikleri koltuğu seçebiliyorlar.

Lufthansa Diz Mesafesi

Lufthansa Havayolları, First Class yolcularının daha konforlu seyahat edebilmeleri için tamamen kişiye özel daireler ile hizmet veriyor. Daire içerisinde yatağa dönüştürülebilen ve masaj özelliği bulunan koltukla birlikte bir yemek masası yer alıyor. Yolculara uçuşun başlangıcında dağıtılan seyahat kitleri ile birlikte yastık ve yorgan da veriliyor. Tüm koltuklarda elektrik prizi ve geniş ekran HD televizyonun yanı sıra kulaklık da bulunuyor. Business yolcuları için özel olarak tasarlanmış olan koltukların diz ve kol mesafeleri oldukça geniştir. Uzun saatler süren seyahatlerde 2 metre boyuna kadar esneyebilen koltuklarda yolcular uyuyarak veya monitörlerden film izleyerek seyahat edebiliyorlar. Yolcuların taleplerine göre yastık ve yorgan da tedarik edilebiliyor. Ekonomi sınıfı koltuklarına göre daha geniş koltuklara sahip Premium Ekonomi sınıfı yolcularının koltuklarında yemek yiyebilmeleri için açılıp kapatılabilen bir masa ve bir televizyon monitörü yer alıyor. 40 cm’lik ölçüleri ile standardın üzerinde olan koltuklar, Ekonomi sınıfındaki yolcular için keyifli bir seyahat imkânı veriyor.

Lufthansa Yiyecek, İçecek ve İkram

First Class ve Business Class yolcuları için özel hazırlanan gurme menüleri, yolcuların tercihleri doğrultusunda uçuş boyunca servis ediliyor. Seyahat esnasında yolcular diledikleri zaman alkollü, alkolsüz içecek de tüketebiliyor. Premium Ekonomi yolcuları, kalkışta ikram edilen hoş geldiniz içeceğinin ardından, aşçılar tarafından oluşturulan yemek listelerinden dilediklerini seçebiliyorlar. Ekonomi yolcuları, kendilerine servis edilen aperatifler ve sandviçlerin yanı sıra ücretli olarak ekstra yemek isteyebiliyorlar.

28/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Lufthansa hakkındaki 4 yolcu görüşü

Genel Değerlendirme 3/5
Fiyat/Performans 4/5
Kalkış Saati 3/5
Hizmet Kalitesi 2/5

Yolcu Görüşleri

İsimsiz Kullanıcı
12/02/18

eh işte

Nihat
07/06/17

Fiyat muhteşem! Yemek, kabin görevlilerinin hizmeti ve özellikle kalkış saati berbat! Bir daha tercih etmeyebilirim.

Mustafa Yılmaz
10/11/16

Lufthansa fiyat yönünden çok iyi olmasa da saat ve kalite yönünden çok başarılı. Ben genellikle tercih ediyorum.

Elif Özer Bahadır
12/09/16

Fiyat iyi, ancak ne kalkış saati düzgün ne de eskilerde sunmuş oldukları servis kaliteli... Memnun olmadığımı açıkça söyleyebilirim. Lufthansa'nın Avrupalı diğer havayollarında bulunan servisi örnek almasını dilerim.

Lufthansa için Görüş Bildirin

Lufthansa Künye

IATA kodu: LH

Kuruluş tarihi: 01/06/1953

Uçak sayısı: 293 uçak

Uçuş noktaları: 200 nokta

Para birimi
x