Frankfurt Am Main Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

Sizin için Seçtiğimiz Frankfurt Am Main Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Frankfurt Am Main Havalimanı Hakkında

Avrupa ve Almanya ekonomisinin olduğu kadar hava taşımacılığının da merkezi olan Frankfurt’un güneyinde 1936’da havacılık faaliyetlerine başlayan Frankfurt Uluslararası Havalimanı, günümüzde dünyanın en işlek havalimanlarından biridir. İlk yenileme çalışması 1972 yılında yapılan havalimanına, 1990 yılında ikinci terminal binası entegre edildi. Yıllık yolcu potansiyeli 65 milyonu aşan Frankfurt Uluslararası Havalimanı, Asya ve Amerika arasında yolcu aktarma merkezi olarak kullanılıyor.

Frankfurt Am Main Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Frankfurt Uluslararası Havalimanı şehir merkezinin 12 km güneybatısında bulunur. Havalimanından şehre ulaşmak için otobüs, banliyö treni ve taksi kullanabilirsiniz.

Tren

Havalimanında iki tren istasyonu bulunmakta. Biri şehir merkezine giden banliyö trenleri için, diğeri de çevredeki diğer şehirlere giden trenler için. Şehir merkezine gitmek için ‘’S’’ harfi ile gösterilen banliyö tren istasyonuna gitmek gerekiyor. Bu istasyondan kalkan S8 ve S9 hatları ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Frankfurt Havalimanı’nda Terminal 1 veya Terminal 2’den şehir merkezine hareket eden otobüsler kalkmaktadır. Bu otobüslerden yararlanarak şehre ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksi de değerlendirilebilecek başka bir seçenek. Şehir merkezine yaklaşık 30 dakikada taksiyle ulaşabilirsiniz. Ödeyeceğiniz ücret ise çok yüksek değildir.

10/06/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Frankfurt Am Main Havalimanı'na Ulaşım

Frankfurt Uluslararası Havalimanı şehir merkezinin 12 km güneybatısında bulunur. Havalimanına ulaşmak için otobüs, banliyö treni ve taksi kullanabilirsiniz.

Tren

Frankfurt’ta, mükemmel toplu taşıma ağı sayesinde şehir içinde hızlı ve kolay hareket edebilirsiniz. Almanya’daki birçok şehirde olduğu gibi Frankfurt’ta metro ve banliyö hatları birbirine entegre edilmiş durumda. Havalimanına gitmek için şehir merkezindeki Frankfurt Garı’ndan banliyö trenlerine binip ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Frankfurt’ta bütün ulaşım ağı tek bir idari merkezde toplanmış bulunmakta. Dolayısıyla alacağınız otobüs biletleri bütün toplu ulaşım araçlarında kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden hareket eden ve direk havalimanına giden otobüslere binerek de havalimanına rahatça ulaşabilirsiniz.

Özel Araç

Frankfurt Havalimanı şehir merkezine 12 km uzaklıktadır ve birçok otobanla şehir merkezine bağlanır. Havalimanına A67 otoyolundan rahatlıkla ulaşılabilir. Ayrıca A3 ve A5 otoyolunu kullanarak da ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Frankfurt Havalimanı Almanya’nın en işlek havalimanıdır. Avrupa’da ve dünyada da en işlek havalimanları arasında yer alır. İçerisinde değerlendirebileceğiniz birçok seçenek bulunmaktadır.

Bunlar arasında alışveriş yapabileceğiniz mağazalar ve duty free alanları, yemek yiyebileceğiniz ve sohbet edebileceğiniz kafeler ve restoranlar bulunmaktadır. Ayrıca ‘’visitors terrace’’ denen teras alanında vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

10/06/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.
Frankfurt Seyahat Rehberi
Frankfurt Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
21ºC
21ºC
19ºC
19ºC
19ºC
34ºC
31ºC
29ºC
29ºC
29ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
3 saat
Ankara
2 saat 30 dk
Antalya
2 saat 40 dk
Bodrum
2 saat 20 dk
Gaziantep
3 saat 10 dk
İstanbul
2 saat
İzmir
2 saat 10 dk
Trabzon
3 saat

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Frankfurt Am Main Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Frankfurt Am Main Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Frankfurt Am Main Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Frankfurt Am Main Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Frankfurt Am Main Havalimanı’na alternatif olarak Aaf Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Frankfurt Am Main Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Turkish Airlines, Lufthansa, Corendon Airlines, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress, HOP!, LATAM Airlines, Air Serbia, United Airlines, Frankfurt Am Main Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Frankfurt Am Main Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

Pegasus, SunExpress, Corendon Airlines, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Lufthansa İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Ankara, Antalya, Adana, Elazığ, Kayseri, Bodrum, Gaziantep şehirlerinden Frankfurt Am Main Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi
x