Freiburg Uçak Bileti Ara

Freiburg Hakkında

Almanya’nın güneybatısında, Fransa ve İsviçre sınırlarının yakınlarında bulunan Freiburg, ‘’Freiburg im Breisgau’’ olarak da anılıyor. Fransa sınırına sadece 25 kilometre uzaklıkta bulunan şehirde yaşayanlar arasında Fransızca yaygın olarak konuşuluyor.

Ülkenin en güney bölgesinde yer alan şehir aynı zamanda Almanya’nın en sıcak şehirlerinden biri olarak biliniyor. Şehirde halkın büyük bir bölümü Katolik. Bununla birlikte diğer dini inanışları benimseyen topluluklar da Freiburg’da yaşıyor. Tarihte bir süre Avusturya ve Fransa yönetimine giren şehirde hem mimari hem de kültürel anlamda bu iki ülkenin izlerine rastlamak mümkün.

Tarihi 15. Yüzyıl’a dek uzanan ve ülkenin en eski üniversitelerinden biri olarak bilinen Albert Ludwigs Üniversitesi’nde 20 bin öğrenci eğitim görüyor. Aynı zamanda Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen öğrencilere de ev sahipliği yapan üniversitenin de etkisi ile şehirde oldukça canlı ve renkli bir kültürel yaşam söz konusu. Şehir merkezinde tramvayla hemen her yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Freiburg aynı zamanda tam bir bisiklet şehri. Kentte gencinden yaşlısına hemen herkesin bir bisikleti var. Dilerseniz siz de şehri iki teker üzerinde turlayabilirsiniz.

Freiburg’da görülmeye değer yerler ve yapılar arasında dünyanın en büyük katedrallerinden biri olan Freiburg Katedrali’ni ziyaret edebilir, Augustiner Müzesi’ni gezebilirsiniz. Şehirde ayrıca eski saatlerin gizemli dünyasına doğru yolculuğa çıkabileceğiniz Alman Saat Müzesi ve yemyeşil ağaçlar ve bitkiler arasında gezinebileceğiniz Freiburg Botanik Bahçesi görülmeye değer yerler arasında ziyaretçilerin ilgisini çeken alternatifler. Şehrin çevresinde yer alan ormanların nefes kesen manzarası da özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde hayranlık uyandıran görüntüler sunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Freiburg uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Freiburg varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Freiburg uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Freiburg uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Freiburg uçuşları Freiburg Hauptbahnhof Havalimanı'na düzenleniyor.

Haritada Görüntüle
Freiburg Alternatif Ulaşım
Para birimi