Balıkesir Otobüs Bileti Ara

Balıkesir Hakkında

Balıkesir Hakkında

Turizm ve kültürel faaliyetleriyle tanınan Balıkesir, aynı zamanda eşsiz doğa güzelliklerine ve zengin bir tarihe sahip. Zengin koleksiyonlara sahip müzeleri, tarihi camileri ve etkileyici mağaralarının yanında Balıkesir, güzel plajlarıyla da çok seviliyor.

Balıkesir Manastır Koyu; tertemiz denizinin yanında el değmemiş doğasıyla da ülkemizin özel noktalarından birisi. Balıkesir’in en ilgi çeken yerlerinden birisi olan Cunda Adası’nın adanın çevresini saran çarpıcı doğal plajları ile görülmeye değer. Ada aynı zamanda harika manzaralara sahip balık restoranlarıyla da ünlü. Dünyaca ünlü Taksiyarhis Kilisesi de yine bu güzel adada bulunuyor.

Balıkesir’in en ilgi çeken yerlerinden birisi olan Şahinderesi Kanyonu güzelliğinin yanında engebeli yapısıyla doğa yürüyüşleri için en çok tercih edilen yerler arasında. 27 kilometre uzunluğuyla Şahinderesi Kanyonu dünyanın dört bir yanından doğa sporcularını kendine çekiyor. Şahinderesi Kanyonu’nun bilinen bir özelliği de ürettiği oksijenle dünyanın ikinci önemli bölgesi olması.

Ayvalık tostu ve Susurluk ayranı Balıkesir’in en bilinen lezzetleri ama bunlar dışında saçaklı mantı ve Bigadiç güveci de mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden bazıları. Balıkesir merkezinde yöresel lezzetleri tadabileceğiniz pek çok güzel restoranın yanı sıra çeşitli barlar ve eğlence mekanları da bulunuyor.

Son yıllarda çok popüler olan Balıkesir Zeytin Rock Festivali gibi müzik festivallerinin yanında Kaya Tırmanış Şenliği ve Yağlı Pehlivan Güreşleri gibi ilgi çekici organizasyonlara da ev sahipliği yapan şehirde Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi gibi önemli eğitim kurumları da bulunuyor.

Balıkesir merkezine sadece 15 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan Balıkesir otogarından şehrin ilçelerinin yanı sıra Türkiye’nin her şehrine de düzenli otobüs seferleri bulunuyor.

 

Balıkesir Terminali Hakkında

Balıkesir Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Balıkesir Terminali, şehrin çıkışında çevre yolu üzerinde bulunuyor ve yolcuların terminalden şehir merkezine ulaşabilecekleri pek çok ulaşım aracı var.

Belediye Otobüsleri

D2 ve G2 terminal hatları 7/24 hizmet veriyor ve terminalden yolcuların kolayca şehir merkezindeki pek çok semte ve üniversite kampüsüne kısa sürede ulaşmasını sağlıyor.

Yolcu Servisleri

Terminalden şehir merkezine gitmek için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri olan ücretsiz yolcu servisleri, terminal çıkış kapısı önünden her yarım saatte bir hareket ediyor. Seyahat ettiğiniz firmanın yolcu servisini kullanarak şehrin merkezi noktalarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Terminal çıkış kapısı önünde durakları bulunan minibüslerle de hem şehir merkezine hem de ilçelere kolayca gidebilirsiniz. Terminal minibüsleri sabah saat 06:00’dan gece 24:00’a kadar hizmet veriyor.

Taksi

Taksi ile şehirde istediğiniz yere kısa ve rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Hem terminal taksi durağında hem de terminal yanındaki duraklarda 24 saat taksi bulabilirsiniz.

Balıkesir Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Balıkesir Terminali’ne Ulaşım

Şehir merkezinin biraz dışında bulunan Balıkesir Terminali’ne yolcuların şehir merkezinden 24 saat boyunca kolayca ulaşabilmesi için pek çok alternatif ulaşım aracı sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

7 gün 24 saat hizmet veren terminal belediye otobüs hatları olan D2 ve G1 ile hem şehir merkezinden hem de Balıkesir Üniversitesi'nden terminale kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Balıkesir merkezinde sabah saat 06.00’dan gece 24:00'a kadar hizmet veren minibüsler bulunuyor. Akşam 19:00’a kadar her 15 dakikada, 19:00’dan sonra ise her yarım saatte bir merkezi duraklardan terminale minibüs bulabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Şehir merkezden terminale ulaşım için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri olan ücretsiz yolcu servisleri, şehir merkezindeki bilet satış ofislerinin önünden hareket ediyor. Yolcu servislerinden faydalanarak rahat ve hızlı bir yolculukla otobüsünüzün kalkış saatinden 15 dakika önce terminalde olabilirsiniz.

Taksi

24 saat açık olan Terminal Taksi dışında Balıkesir merkezinde de 24 saat taksi bulabilir ve 5 dakikada terminale ulaşabilirsiniz.

Bandırma Terminali Hakkında

Bandırma Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Bandırma Terminali, ilçe merkezine çok yakın, bu yüzden yürüyerek veya yolcular için sağlanan ulaşım imkanlarından faydalanarak merkeze kolayca gidebilirsiniz.

Minibüsler

Terminal çıkış kapısı önünde durakları bulunan minibüslerle sabah 06:00’dan gece 24:00’a kadar ilçe merkezindeki her mahalleye kolayca gidebilirsiniz.

Halk Otobüsleri

1 numaralı terminal otobüsü gece saat 24:00’a kadar hizmet veriyor ve ilçedeki pek çok ana duraktan geçiyor.

Taksi

Terminalde 7 gün 24 saat hizmet veren bir taksi durağı bulunuyor. Taksi ile çok kısa bir sürede ilçede istediğiniz her yere ulaşmanız mümkün.

Bandırma Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Bandırma Terminali’ne Ulaşım

İlçe merkezine oldukça yakın olan otobüs terminaline ister yürüyerek ister ise ücretsiz veya ücretli ulaşım araçlarından birini kullanarak kolayca gidebilirsiniz.

Halk Otobüsleri

Bandırma Çarşı’da durakları bulunan halk otobüsleri ile terminali kolayca ulaşmak mümkün. 1 numaralı hat sabah 06:00’dan gece 24:00’a kadar hizmet veriyor.

Minibüsler

İlçenin hemen her mahallesinde durakları bulunan minibüslerle de terminale ulaşım mümkün. Akşam 19:00’a kadar her 15 dakikada bir olan minibüs seferleri 19:00’dan sonra her yarım saate bir olarak saat 24:00’a kadar devam ediyor.

Taksi

Bandırma merkezinde ve terminalde 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor. Aceleniz varsa taksi hizmetinden faydalanarak 5 dakika içinde terminale ulaşabilirsiniz.

Edremit Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Erdemit Terminali’ne Ulaşım

Şehir merkezine biraz uzak olan otobüs terminaline yolcular için sunulan birçok ulaşım aracından birini seçerek kısa sürede gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Belediye otobüsleri, ilçe merkezinden terminale ulaşım sağlamanın yanı sıra Balıkesir, Akçay ve Altınoluk’tan da yolcuların terminale ulaşmasını sağlıyor. Terminal – Mıhlı Mahallesi otobüs hattı; SGK Kampı, Özdemir Kent, Akçay Işıklar ve Mıhlı Köprü gibi pek çok merkezi noktadan geçiyor.

Yolcu Servisleri

Ücretsiz yolcu servislerinden faydalanarak da terminale otobüs kalkış saatinizden önce ulaşabilirsiniz. Firmaların yolcu servisleri, ilçe merkezindeki bilet satış ofisleri önünden belirli saatlerde kalkıyor.

Minibüsler

Erdemit’te hem şehir içinde hem de çevre ilçe ve köyler arasında hizmet veren minibüsler bulunuyor. Merkez mahallerde durakları bulunan minibüsleri her saat başı bulabilir ve kısa zamanda terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinde 7 gün 24 saat hizmet veren taksi duraklarını kolayca bulabilirsiniz. Aceleniz veya çok bavulunuz varsa taksi hizmetini kullanarak 5 dakika içinde terminale ulaşabilirsiniz.

Havran Hakkında

Şehir Merkezinden Havran Terminali’ne Ulaşım

Çevre yolu üzerinde bulunan ilçenin otobüs terminaline hem ilçe merkezinden hem de komşu turistik ilçelerden pek çok ulaşım aracıyla gitme şansınız var.

Minibüsler

İlçenin büyük caddelerinde ve hemen her mahallesinde duraklarını görebileceğiniz minibüsler, gece 22:00’a kadar terminale yolcuların ulaşımını sağlıyor. İlçe minibüslerini kullanarak Burhaniye ve Akçay gibi turistik ilçelerden de terminale ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Menderes Caddesi ve Sakarya Caddesi gibi kalabalık caddelerde de duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüsleri ile sabah 08:00’den gece 22:00’a kadar terminale gidebilirsiniz.

Taksi

Yılmaz Akpınar Bulvarı üzerinde durağı bulunan ve 7 gün 24 saat hizmet veren Özen Taksi Durağı’ndan (0266) 432 11 70 numaralı telefondan taksi çağırabilir ve kısa bir yolculukla terminale ulaşabilirsiniz.

Havran Hakkında

Havran Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezinden uzak bir noktada bulunan otobüs terminalinden belediye otobüsleri, minibüsler veya taksi ile ilçe merkezinin yanı sıra turistik beldelere de kısa sürede gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal varış peronu karşısındaki duraklarında bulabileceğiniz belediye otobüsleriyle gece saat 22:00’a kadar ilçenin her mahallesine gidebilirsiniz.

Minibüsler

Havran Terminali’nden ilçe merkezine, ayrıca Akçay, Gömeç ve Burhaniye gibi turistik beldelere minibüsle de gidilebiliyor.

Taksi

Terminalden kısa bir yürüyüşe ulaşabileceğiniz ve 24 saat hizmet veren (0266) 432 11 70 numaralı Özen Taksi Durağı’ndan taksi çağırarak ilçede istediğiniz yere rahatça ulaşabilirsiniz.

Akçay Hakkında

Şehir Merkezinden Akçay Terminali’ne Ulaşım

İlçe merkezine biraz uzak bir noktaya olan Akçay Terminali’ne ücretli veya ücretsiz ulaşım araçlarından birini seçerek kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Belediye otobüsleri hem ilçe merkezinde hem de Erdemit ve Balıkesir’den terminale ulaşım sağlıyor. Her saat başı merkezi duraklardan hareket eden belediye otobüsleriyle kolayca terminale ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Otobüs firmalarının sağladığı ücretsiz yolcu servisleri, terminale ulaşım için en çok tercih edilen araçlar. Yolcu servisleriyle otobüs kalkış saatinizden önce terminale ulaşabilirsiniz. Şehir içi yolcu servislerini firmaların bilet satış ofisleri önünde bulabilirsiniz.

Minibüsler

Hemen her mahallede durakları bulunan minibüsler her saat başı kalkıyor. Bu minibüslerle ilçenin mahalleleri, Erdemit, Balıkesir ve köylerden terminale kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taksi

Akçay’ın ana caddelerinde 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları var. Kısa sürede terminale ulaşmanız gerekiyorsa taksi hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Akçay Terminali Hakkında

Akçay Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Akçay Terminali ilçe merkezine biraz uzak bir noktada bulunuyor ve yolcuların terminalden ilçe merkezine ulaşımı için ücretli veya ücretsiz pek çok araç sunuluyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal önünde bulunan Remzi Molvalıoğlu Caddesi üzerindeki duraklarından her yarım saatte bir hareket eden belediye otobüsleri, ilçe merkezindeki her mahallenin yanı sıra Erdemit ve Balıkesir’e de yolcuların ulaşmasını sağlıyor.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde hizmet veren otobüs firmalarının sağladığı ücretsiz yolcu servisleri ile de kolayca ilçe merkezinde ana caddelere gidebilirsiniz. Yolcu servisleri, otobüs varış peronu önünden her yarım saatte bir kalkıyor.

Minibüsler

Terminal içinde durakları bulunan minibüslerle ilçe merkezindeki her semte gece saat 22:00’a kadar gidebilirsiniz. Terminalden Balıkesir, Erdemit, çevre ilçe ve köylere ulaşım için de minibüs hatları bulunuyor.

Taksi

Akçay Terminali çıkış kapısı önünde durakları bulunan taksiler ile 7 gün 24 saat hem ilçe merkezine hem de komşu ilçe ve köylere kısa sürede gidebilirsiniz.

Ayvalık Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Ayvalık Terminali’ne Ulaşım

Ayvalık Terminali’ne ilçe merkezinden, komşu beldelerden ve Balıkesir’den gitmek için pek çok alternatif ulaşım aracından birini kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal otobüsü Ayvalık Merkez Hastanesi durağından başlayan rotasına Ayvalık Meydanı, adliye ve Kipa Alışveriş Merkezi ile devam ediyor. Otobüsler sabah 07:20 gece 22:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Terminale ulaşabileceğiniz başka bir belediye otobüsü hattı olan Çamlık -Laka hattı ise Ayvalık Meydanı, Armutçuk, Muammer Aksoy Caddesi ve Kipa Alışveriş Merkezi duraklarından geçiyor ve sabah saat 07.00’dan gece 24:00’a kadar hizmet veriyor.

Minibüsler

İlçenin pek çok merkezi noktasından gece 24:00’a kadar hizmet veren minibüslerle terminale kolayca ulaşabilirsiniz. Minibüsler; Balıkesir, Cunda Adası ve Çamlık gibi yerlerden de terminale yolcuların ulaşmasını sağlıyor.

Taksi

Ayvalık Terminali, ilçe merkezine yakın bir konumda bulunduğu için en çok tercih edilen yöntemlerden biri de taksiler. İlçe merkezinde ve otellerin önünde 24 saat hizmet veren taksilerle kısa sürede ve istediğiniz saatte terminale gidebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Balıkesir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları
RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Balıkesir
60 TL845 sa 25 dk
roomİzmir - Balıkesir
35 TL232 sa 30 dk
roomAnkara - Balıkesir
80 TL158 sa 30 dk
roomAdana - Balıkesir
125 TL815 sa 45 dk
roomBursa - Balıkesir
20 TL802 sa 30 dk
roomAntalya - Balıkesir
95 TL910 sa
Balıkesir Ortalama Sıcaklık
 • Pazar
  13 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  13 /Hava Durumu
 • Salı
  12 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  13 /Hava Durumu
 • Perşembe
  9 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul
  4 saat schedule
 • İzmir
  2 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  18 saat schedule
 • Bursa
  2 saat schedule
 • Antalya
  11 saat schedule
 • Trabzon
  19 saat schedule