Erdek Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Erdek Otogarı
place
Alaattin Mh. 10500 Erdek/Balıkesir
local_phone
+902668352301

Erdek

Erdek Terminali Hakkında

Balıkesir şehrine bağlı Erdek ilçesinin güzel terminali, özellikle yaz aylarında çok yoğun oluyor. Erdek, Türkiye’nin doğal cennetlerinden biri olan Kapıdağ Yarımadası’nda yer alıyor ve bu eşsiz konumundan dolayı hem yerli hem de yabancı turistler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Erdek Terminali, son derece modern bir otobüs terminali olarak bu yolcu yoğunluğunu taşıyabilecek şekilde tasarlanmış. Geniş bekleme alanlarına sahip olan Erdek Terminali’nde yöresel lezzetleri tadabileceğiniz güzel restoranlar, kafeler, yöresel ürünler alabileceğiniz hediyelik eşya dükkanları ve mescitler bulabilirsiniz.

Erdek Terminali’nden Kapıdağ Yarımadası’nda doğa yürüyüşleri için tercih edilen Narlı, Ballıpınar, Çakılköy ve Tatlısu gibi pek çok ilçeye otobüs seferleri düzenleniyor. Terminalden ayrıca her saat başı Türkiye’nin bütün büyük şehirlerine de otobüs seferleri bulabilirsiniz. Erdek Terminali’nden Bandırma Kuşcenneti Milli Parkı gibi doğa harikası yerlere de kolayca ulaşabilir ve bölgenin doğal güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Erdek Otogarı'na Ulaşım

Erdek, konum olarak tam anlamıyla şehrin kuzey bölümünde yer aldığı için İstanbul tarafından gelenlerin ilk karşılaştığı ilçe olarak öne çıkıyor. Bu da terminalin yaz aylarında çok ciddi bir hareketlikle karşılaşmasını sağlıyor. Şehir merkezi üzerinden terminale gelmek isteyenler ağırlıklı olarak yolcu servislerini, taksi ya da dolmuşları kullanabiliyor.

Belediye Otobüsleri

Erdek Terminali’ne şehir merkezinden ulaşmak isteyenlerin en sık tercih ettiği ulaşım alternatifi belediye halk otobüsleri oluyor. Erdek-Balıkesir otobüslerini bu anlamda değerlendirebilirsiniz. Balıkesir şehir merkezindeki ilk otobüs sabah saat 10.00’da hareket ediyor. Balıkesir ve Erdek Terminali arasında 115 km’lik bir mesafe var. Bu da 1 buçuk saatin üzerinde bir yolculuk anlamına geliyor.

Yolcu Servisleri

Ücretsiz yolcu servisleri buradaki pek çok yerel firma tarafından sunulan bir hizmet. Saat ve beklemeniz gereken durak konusunda bileti satış ofisindeki personel sizi yönlendirecektir. Bu yolculuklarda zaman zaman bilet kontrolleri gerçekleştirilebiliyor. 

Dolmuşlar

Erdek ilçesinde özellikle yaz aylarında minibüs seferleri bariz şekilde artırılıyor. Erdek-Gönen, Erdek-Turan, Erdek-Ocaklar, Erdek-Narlı minibüs hatları arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Taksi

Erdek şehir merkezinde yer alıyorsanız 24 saat boyunca sizi terminale götürecek uygun bir taksi bulma olasılığınız son derece yüksek. Özellikle de Hükümet Caddesi, Piri Reis Caddesi, Eski İtfaiye Caddesi gibi işlek noktalarda daha kolay taksi bulabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less