Balıkesir Uçak Bileti Ara

Balıkesir Hakkında

Balıkesir, Türkiye'de hem Marmara Denizi hem de Ege Denizi'ne kıyısı olan, tarım ve turizmde önemli bir şehrimizdir. Bandırma ilçesiyle Marmara Denizi'ne, Edremit, Ayvalık gibi ilçeleriyle de Ege Denizi'ne kıyısı vardır. Balıkesir il merkezi ise iç kesimde, Bursa İzmir yolu üzerinde yer alır. Şehir merkezinde, Balıkesir Merkez Havalimanı yer alır. Burası çok işlek bir havaalanı değildir. Edremit'teki Koca Seyit Havalimanı ise daha turistiktir. Edremit, Ayvalık, Akçay, Altınoluk gibi sahil kesimlerinde oturanlar, yazlıkçılar ve buraya tatile gidenler, Koca Seyit Havalimanı'nı kullanır. Havaalanından önemli merkezlere servisler bulunur.

Balıkesir'e bağlı Erdek, Akçay, Altınoluk, Ayvalık, Burhaniye, Ören gibi yerler önemli turistik yerlerdir. Güre ve Gönen'de ise kaplıca otelleri bulunur. Ayrıca tarım ve hayvancılıkta da Türkiye'nin önemli ihtiyaçlarını karşılayan bir şehirdir. Balıkesir Üniversitesi eğitim verir. İlde kıyı kesimler ve iç kesimler farklı bitki örtüsüne sahiptir. Kıyı kesimlerinde Akdeniz, Ege ve Marmara iklimi karşımı daha ılıman bir iklim görülür. İç kesimlerde ve yüksek yerlerde daha karasal iklim hüküm sürer.

Şehir içinde ulaşım otobüs ve minibüs ile sağlanır. Diğer ilçelerine de yine otobüs ve minibüsle ulaşım vardır. Bandırma'dan ise İstanbul'a deniz otobüsü seferleri yapılır. Höşmerim tatlısı, Ayvalık tostu, Susurluk ayranı ve çiğ börek gibi yemekler şehre özgü yerel lezzetlerdir. Balıkesir özellikle son yıllarda emeklilerin yaşamayı tercih ettiği bir il olmuştur.

Seyahat Yazılarında Balıkesir

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Balıkesir uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Balıkesir varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Balıkesir uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Balıkesir yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Balıkesir 1 saat 20 dakika, Ankara-Balıkesir 1 saat 20 dakika, Antalya-Balıkesir 1 saat 20 dakika, Bodrum-Balıkesir 1 saat, Gaziantep-Balıkesir 1 saat 40 dakika, İstanbul-Balıkesir 50 dakika, İzmir-Balıkesir 50 dakika, Trabzon-Balıkesir 1 saat 10 dakika sürüyor.

Balıkesir Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
20ºC
30ºC
Sal
Çar
19ºC
30ºC
Çar
Per
18ºC
27ºC
Per
Cum
19ºC
29ºC
Cum
Cmt
19ºC
29ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Balıkesir Hakkında Daha Fazla
Balıkesir Alternatif Ulaşım
Para birimi