Balıkesir Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Balıkesir Otogarı
place
Paşa Alanı Mah. Bursa Yolu 8. Km Şehirler Arası Otobüs Terminali, 10020 Karesi/Balıkesir
local_phone
+902662465751

Balıkesir

Balıkesir, Türkiye’nin en turistik şehirlerinden biri olması nedeniyle hem kapasitesi hem de büyüklüğü üst düzeyde olan bir otobüs terminaline ev sahipliği yapıyor. Yapımına 2001 yılında başlanan ve 2004 senesinden bugüne taşımacılık hizmeti veren Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni en ilginç kılan özelliği ise “Terminal Uzay Kafes” adındaki çatı mimarisi ile inşa edilmiş olması. 7/24 açık olan Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne direkt veya aktarmalı olarak Türkiye’nin dört bir yanından otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz.

İçerisinde hediyelik eşya dükkanları, WC, market, büfe, restoran, kafeterya, dinlenme ve bekleme alanları, araç kiralama firmalarının ofislerinin olduğu Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde hemen hemen tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz imkanlar mevcut. Bursa yolu üzerinde yer alan Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali, çok katlı yapıya sahip olmakla birlikte ev sahipliği yaptığı sayısız yerli otobüs firması ile de bilet açısından yolculara çeşitlilik sunuyor.

Şehir Merkezinden Balıkesir Otogarı'na Ulaşım

Şehir merkezinin biraz dışında bulunan Balıkesir Terminali’ne yolcuların şehir merkezinden 24 saat boyunca kolayca ulaşabilmesi için pek çok alternatif ulaşım aracı sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

7 gün 24 saat hizmet veren terminal belediye otobüs hatları olan D2 ve G1 ile hem şehir merkezinden hem de Balıkesir Üniversitesi'nden terminale kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Balıkesir merkezinde sabah saat 06.00’dan gece 24:00'a kadar hizmet veren minibüsler bulunuyor. Akşam 19:00’a kadar her 15 dakikada, 19:00’dan sonra ise her yarım saatte bir merkezi duraklardan terminale minibüs bulabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Şehir merkezden terminale ulaşım için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri olan ücretsiz yolcu servisleri, şehir merkezindeki bilet satış ofislerinin önünden hareket ediyor. Yolcu servislerinden faydalanarak rahat ve hızlı bir yolculukla otobüsünüzün kalkış saatinden 15 dakika önce terminalde olabilirsiniz.

Taksi

24 saat açık olan Terminal Taksi dışında Balıkesir merkezinde de 24 saat taksi bulabilir ve 5 dakikada terminale ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less