Zell am See Otelleri Ara

En uygun Zell am See otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zell am See otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Zell am See Hakkında

Avusturya’nın Salzburg – Kaprun bölgesinin en sevilen tatil beldelerinden olan Zell am See’yi en iyi karakterize eden şey buzul, göl ve dağ birleşimi muhteşem doğası. Turizmin gelişmesiyle kalabalıklaşan şehir Hohe Tauern Dağları ile Zell Gölü arasında konumlanıyor. Küçük bir cennet olarak tabir edilen kent, parlak boyalı dağ evleriyle ve zirvelerinden bir kartpostal gibi görünen manzarasıyla da meşhur. Zell am See Gölü ayrıca temiz suyunun içilebilir özelliği ile de biliniyor. Gölün Thumersbach, Seespitz ve Zell Lido olmak üzere üç plajı ile feribotla da gezme imkanı bulunuyor.

Kent 1961 yılından bu yana ikliminden dolayı sağlık merkezi olarak da turist çekiyor. Şehri ziyaret etmek için en uygun zamanlar ise havanın genellikle hafif ve kuru olduğu ilkbahar ve sonbahar mevsimleri. Sunduğu mükemmel doğa seyri dışında şehri cazip kılan birçok aktivite de var. Schmittenhöhe ve Maiskogel zirvelerine teleferikle tırmanmak, yürüyüş yapmak, eski kenti keşfetmek, kayak pistleriyle ünlü Thumersbach köyüne kadar yürümek, 380 metre yüksekliğindeki Krimml Şelaleleri’nin sularına dalmak bu aktivitelerden sadece bir kaçı. Gölde düzenlenen ve şehirle özdeşleşen ışık gösterisi ‘Magic Lake Show’ ise mayıs ayından ekim ayına kadar izlenebiliyor. Kaprun’ın toplam uzunluğu 138 kilometreyi bulan kayak pistleriyle ünlü güzel dağ köylerinde de bol renkli festivallere doyuluyor.

Zell am See’nin başta Dt. Hippollyte Kilisesi gibi yapılarıyla Ortaçağ atmosferini yansıtan merkezi, küçük dükkanları ve şirin kaldırım kafeleriyle oldukça popüler. Trafik sorununun olmadığı Arnavut kaldırımlı caddelerinde ise Avusturya’nın en pahalı arabaları dolaşıyor.

Zell am See’ye uçakla gelmek istediğinizde ineceğiniz en yakın havaalanı Salzburg Havaalanı. Şehirle mesafesi 98 kilometre olan havaalanından servisler veya taksilerle ulaşım mümkün.