Zaragoza Otelleri Ara

En uygun Zaragoza otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zaragoza otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Zaragoza Hakkında

İspanya’nın özerk Aragon Bölgesi’nin başkentidir. Ülkenin kuzeydoğusunda, Madrit ve Barselona’nın tam ortasında yer alır. Ülkenin en büyük nehri Ebro’nun ikiye ayırdığı kent, tarihte Hıristiyanlığın İspanya’ya yayıldığı nokta olarak bilinmektedir. Bu nedenle Zaragoza, ülke genelinde bir nevi hac merkezi konumundadır. Ünlü İspanyol Ressam Goya, 1746 yılında bu kentte doğmuştur.

Kentin tarihinde, Roma ve Endülüs medeniyetleri belirgin izler bırakmıştır. Bu izler, Ebro Nehri’nin güneyindeki tarihi bölgede açıklıkla görülebilmektedir. Emevi hakimeyi altındayken adı ‘Sarakuşta’ olan kent, o dönemde bölgenin en güçlü şehri konumuna gelmiştir. Emevilerin, İber Yarımadası’nı terketmesiyle birlikte Zaragoza, Aragon Krallığı’nın hakimiyeti altına girmiştir.

İspanya’nın beşinci büyük kenti Zaragoza, ülkenin kutsal şehri olması nedeniyle inanç turizmi ve turizm odaklı bir ekonomiye sahiptir. Ancak kent ekonomisinde ağır sanayi ve endüstrinin da oldukça baskın bir payı bulunmaktadır. Kağıt, dokuma, cam, kozmetik, tarım makineleri, kimya, çimento gibi gelişmiş sektörler vasıtasıyla kent, ülkenin en önemli ticaret merkezleri arasında yer almaktadır. Zaragoza’yı tüm İspanya’da Hıristiyanlığın merkezi ve sembol kenti konumuna getiren Basilica del Pilar Katedrali, kentin en çok ziyaret edilen yapısıdır. Bakire Meryem’in, I. yüzyılda bu bölgedeki sütunların üzerinde görüldüğü rivayetiyle ilk önce bir şapel olarak inşa edilmiştir. 17. yüzyılın sonlarında ise bugünkü halini almıştır.

Her yılın 12 Ekim tarihi, tüm ülkeden ve dünyadan büyük kalabalıkların katılımıyla, rivayete ithafen ‘Pilar Günü’ olarak kutlanmaktadır. Bu kutsal gün, katılımcılar tarafından ‘hac ziyareti’ olarak da algılanmaktadır. La Seo Katedrali, Aljaferia Sarayı ve Zaragoza Müzesi, kentin turist çeken diğer markezleridir. Zaragoza, step iklimi etkisindedir. Yıllık yağış miktarı oldukça azdır. Zaragoza Havaalanı, kentin 16 km. batısındadır.