Wicklow Otelleri Ara

En uygun Wicklow otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Wicklow otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Wicklow Hakkında

Wicklow geleneksel bir İrlanda şehri olup, aynı zamanda ülkenin doğusunun da başkenti konumunda. 8. Yüzyılda Vikingler’in kurduğu şehir tarihi bir önem taşıdığı gibi doğal güzellikleriyle de biliniyor ve huzurlu atmosferinden dolayı  ‘İrlanda’nın Bahçesi’ olarak tanımlanıyor. Leinster sıradağlarının geçtiği bölge verimli ovalar ve kayalık uçurumlu kıyıların mükemmel kumlu plajlarından oluşuyor. İrlanda’nın en iyi plajının bulunduğu Brittas Koyu Mavi Bayrak ödülüyle Avrupa’nın en kaliteli plajları arasındayken, güzel doğası ve tarihi anıtlarıyla da turizm açısından oldukça tercih ediliyor.

Dünyada en fazla golf sahasına sahip ülkelerden olan İrlanda’nın bu güzel şehrinde dünya standartlarında birçok golf sahası bulunuyor. Sörf, binicilik, dağ bisikleti ve daha fazlası birçok aktivite için uygun bir şehir olan Wicklow, yürüyüş için de tam bir cennet. İrlanda’nın en uzun yürüyüş rotası olan Wicklow Yolu veya şehrin tepelerindeki yürüyüş parkurlarında temiz havada trekking yapmanın keyfini çıkarabiliyorsunuz. 220 kilometrelik bir alana yayılan Wicklow Dağları Milli Parkı, altı İrlanda milli parkından en büyüğü olup doğayla bütünleşmek için en güzel rotayı oluşturuyor. Cep telefonuyla girişin yasak olduğu ve doğa inzivasına davet eden Victor’un Yolu Heykel Parkı’nda, Güney Hindistan’dan gelen el yapımı birçok heykelle karşılaşıyorsunuz.  Eğer şehrin tarihiyle tanışmak ve tarihi anıtlarını görmek isterseniz Wicklow’un merkezindeki Glendalough Buzul Vadisi, geçmişi 6. yüzyıla kadar uzanan İrlanda’nın en önemli Erken Ortaçağ manastır yerleşimini göreceğiniz yer. Manastır kentinin girişindeki kemerli granit geçit ise ülkede sadece burada bulunuyor. 1723 yılında inşa edilen ülkenin en eski değirmenleri, 121 metre yüksekten akan ve ülkenin en yüksek şelalesi olan Powerscourt Şelalesi, İrlanda şampiyonu en uzun, en eski ağaçların olduğu Arboretum, başta Greylag kazları olmak üzere nadir görülen vahşi kuş koruma alanı Pollaphuca’da kenti diğer yerlerden ayıran önemli özelliklerinden. Şehrin en etkileyici yapısı ise dram, suç, zulüm hikayeleriyle ünlü Wicklow Gaol. 18. Yüzyılın en sert hapishanelerinden olan bu yapının şimdi boş olan hücrelerinde oturmak ve o günleri hayal etmek için şehre her yıl binlerce turist geliyor.

Şehre karayolu ve demiryoluyla rahatça ulaşabiliyorsunuz. Dublin’in banliyö seferleri şehrin içine kadar uzanıyor.  Havayoluyla ulaşım tercihlerinizde ise inebileceğiniz en yakın havaalanı Dublin Havaalanı olup şehre 72 kilometre uzaklıkta bulunuyor.