Wadi-Ad-Dawasir Otelleri Ara

En uygun Wadi-Ad-Dawasir otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Wadi-Ad-Dawasir otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Wadi-Ad-Dawasir Hakkında

Suudi Arabistan’ın Riyad eyaletinin 100.000 nüfuslu bir şehir olan Wadi Al Dawaser, ülkenin en önemli arkeoloji alanlarından biri olan, kutsal ve tarihi öneme sahip Dawasir Vadisi’nin yanı başında yer alıyor. Alnowaima, Alkhamaseen ve Allidam olarak üç bölüme ayrılan şehirde hizmet veren ve 1990 yılında inşa edilen Wadi Al Dawaser Havalimanı, hem şehre hem de komşu şehirlere ulaşım hizmeti sunuyor.

2000 yıl önce yer altı su kaynaklarının zenginliğiyle önemli bir ticaret merkezi haline gelen Wadi Al Dawaser, aynı zamanda Orta Arabistan'ın ilk krallığının başkenti olduğu için de ayrı bir öneme sahip. Dawasir Vadisi’de sıralanan binlerce yıllık kuleler, etkileyici kaleler, sığınaklar ve paha biçilmez tarihi eserlerin bulunduğu arkeolojik alanları, Wadi Al Dawaser şehrinin en turistik noktalarını oluşturuyor. Deve ve ATV safarileriyle muhteşem çöl manzaraları eşliğinde rehberli turlarla vadiyi keşfe çıkabilirsiniz.

Yöresel giysilerden el yapımı hediyelik eşyalar, güneşte pişirilmiş çömleklere kadar pek çok ürün bulabileceğiniz şehrin çarşılarında Suudi Arabistan ve yerel mutfaklardan lezzetler tadabileceğiniz birçok kaliteli restoran da var. Klasik çöl ikliminin yaşandığı ve her mevsim sıcak olan şehirde özellikle yaz aylarında sıcaklıklar 45-50 dereceyi buluyor. Şehir merkezine oldukça yakın olan Wadi Al Dawaser Havalimanı’na hem dünyanın birçok şehrinden hem de Suudi Arabistan iç hat uçuşlarıyla ulaşabileceğiniz Wadi Al Dawaser’e otobüsler ve geniş kara yolları ile de kolayca gidebilirsiniz.