Vitoria Otelleri Ara

En uygun Vitoria otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vitoria otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vitoria Hakkında

Avrupa’nın en yeşil şehirlerinden biri olan Vitoria, özellikle bahar aylarında bisiklet ve yürüyüş meraklılarının kısa süreli tatiller için gitmeyi tercih ettiği bir kent. Vitoria’ya Türkiye’den direkt uçuş yok, en yakın Bilbao şehrine gidilebilir. Ya da aktarmalı olarak uçulabilir. İspanya’nın Bask bölgesi başkenti Vitoria-Gasteiz, ev sahipliği yapacağı 2019 Final Four maçlarıyla adından çok söz ettirecek. Şehir halkı basketbolu çok seviyor, basketbol maçları zamanında kent merkezi oldukça hareketli oluyor.

Avrupa’da Stockholm ve Hamburg’dan sonra en yeşil şehri olmasıyla ünlü. Kenti çevreleyen ormanlık alanlar, parklar, şehir içindeki yeşil alan sayısı gerçekten dikkat çekici. Bu anlamda Santa Catalina Botanik Bahçe’ye gidebilir. Eski bir manastırın içinde bulunduğu bu yerde farklı kıtalardan getirilmiş bitki türleri bulunuyor. Kentte Ortaçağ’dan kalma duvarlar, tarihi kiliseler de var. En ünlüsü Santa Maria de Vitoria Katedrali. Roma Katolik Kilisesi olan bu yapı şehrin aynı zamanda en çok turist çeken bölgelerinden biri.

Şehirde diğer Avrupa kentlerine göre en farklı müzelerden biri de Oyun Kartları Müzesi.1916 yılında kurulan bu müzede özel oyun kartları koleksiyonları sergileniyor. Vitoria’da paella, tapas gibi geleneksel İspanyol yemekleri yerine daha yöresel lezzetler tadabilirsiniz.