Vevey Otelleri Ara

En uygun Vevey otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vevey otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vevey Hakkında

Cenevre (Leman) Gölü kıyısındaki Vevey, İsviçre Rivierası’nın incilerinden muhteşem bir şehir. İsviçre’nin Fransızca konuşulan bölgesinde ve Lozan yakınlarındaki Vaud kantonunda yer alan kente, Montreux’dan trenle 15 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Şehrin panoramik göl manzarası, gölde yüzen çarklı vapurları, ılıman iklimi, üzüm bağları ve mutlu insanları huzur dolu atmosferinin halkalarını oluşturuyor. Girişinde karşılaşacağınız yüksek binaların modern siluetinin aksine, göl kıyısındaki muhteşem evleri ve renkli tarihi binaların çevrelediği şirin sokaklarla karakterize edilen şehrin sayfiye tarafı daha ağır basıyor. Palmiye ağaçları ve görkemli otellerin gölgesindeki göl yolunda bir masal şehrinde yürüdüğünüzü hissediyorsunuz.

Şehir 1867’de burada kurulan Nestle’nin ve sütlü çikolatanın da doğum yeri. Çikolata severlerin uğramadan geçmek istemeyeceği fabrikaya Vevey Marche denilen şehir merkezinden kolayca ulaşabiliyorsunuz. Nestle’nin kurduğu vakıflardan biri olan Alimentarium ise beslenme şekillerinin interaktif görüntülerini izleyebileceğiniz bir yeme içme müzesi olup ilginç konseptiyle dikkat çekiyor. Şehrin sahil kesimindeki çatal heykeli müzenin 10. yıldönümünün simgesi ve tam karşısındaki kara kesiminde Vevey’de ömrünün son 25 yılını geçirip burada ölen Charlie Chaplin’in heykeli yükseliyor. Victor Hugo ve Dostoyevski gibi tarihin ünlü isimlerinin de yaşadığı şehirlerden olan Vevey’in en meşhur kültür aktiviteleri ise Mart-Nisan aylarında bahar şenliği olarak da kutlanan Cully Caz Festivali ve Ağustos ayında renkli gösterilerle dikkat çeken Sokak Sanatçıları Festivali.  

Üzüm yetiştiren bir bölgede yer alan kentin şarap yolu Lavaux ile Montreux arasındaki bir rotada ilerliyor. Yamaçlardaki üzüm bağlarını ve şarap tadım noktalarını ise şehrin asma treni olarak bilinen çekişli trenlerle gezebiliyorsunuz.

İsviçre’nin en yaşanılası yerlerinden olan bu güzel şehre havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın alanlar 90 kilometre mesafedeki Cenevre Uluslararası Havalimanı ve 92 kilometre uzaklıkta yer alan Bern Havalimanı. Her iki alandan da tren, otobüs, servis, taksi kullanarak veya araç kiralayarak Vevey şehir merkezine transfer yapabiliyorsunuz.