Usti nad Labem Otelleri Ara

En uygun Usti nad Labem otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Usti nad Labem otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Usti nad Labem Hakkında

Usti Nad Labem Çek Cumhuriyeti’nin kuzeyinde Elbe Vadisi’nde dağlık bir bölgede yer alıyor. Çek – Alman sınırına 20 kilometre, Başkent Prag’a sadece 66 kilometre mesafede olan kent ülkenin en büyük sekizinci, Kuzey Bohemya’nın ise ikinci büyük şehri. Elbe Nehri’nin kıyılarındaki kentte nehre bağlanan küçük dereler panoramik bir manzara oluşturuyor. Şehrin yakınındaki 12 şelaleden en görülesi olanı ise Vanovsky Şelalesi. Özellikle kış aylarında dantel gibi sarkıt ve dikitleri oluşan şelalenin yüksekliği 12 metreyi buluyor.

Elbe Nehri’nin 114 metre yukarısında ise bir zamanlar görkemli bir kale olan şehrin simgesi Stekov Kalesi’nin kalıntısı yükseliyor. 1312 -1318 yılları arasında yapılan kale, şehri kuşbakışı izleyebileceğiniz en güzel noktalardan biri. Kentin bir diğer tarih mirası ise geçmiş yüzyılların en sanatsal eserlerinden Gotik Revival Kilisesi. 12. yüzyıl sonlarında inşa edilen Bohemya’nın en büyük Neo-gotik haçına sahip Aziz Mary Kilisesi, 1186 yılından kalan Barok eser Aziz Vojtech Kilisesi ve uzaktan bile fark edebileceğiniz kırmızı yapı Apostle Pavel Kilisesi ise şehrin en ünlü inanç merkezlerinden. 1909’da açılan Kuzey Çekya Müzesi, 26 hektar alana yayılan ve 240 hayvan türüne ev sahipliği yapan şehir hayvanat bahçesi, 30 metre yüksekliğindeki restoranlı gözetleme kulesi Vetruse şehir rotasındaki görülmesi gereken yerlerde başı çekerken, Ortaçağdan kalma bir darağacı olan dairesel taş yapı da oldukça ilgi çekiyor.

Kent yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek için doğal parkurlara sahip. Ceske Stredohori tepeleriyle çevrili kentte Telnice bölgesinde kayak, Tisa’da kaya tırmanışı yapabiliyorsunuz. Labe bölgesi ise yatçılık, kürek ve su kayağı yapmak için oldukça uygun.

Yıl boyunca ılıman bir iklime sahip şehri gezmek için en uygun zamanlar eylül ve ekim ayları arası. Kente uçakla geldiğinizde inebileceğiniz en yakın havaalanı ise Prag’da bulunan Vaclav Havel Havaalanı. Usti Nad Labem şehrine 64 kilometre mesafede bulunan havaalanından otobüs, taksi kullanarak veya araç kiralayarak şehre ulaşabiliyorsunuz.