11. Sayfa Unawatuna Otelleri Ara

En uygun Unawatuna otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Unawatuna otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Unawatuna Hakkında

Sri Lanka’nın en güzel plajlarına sahip Unawatuna, ülkenin Galle bölgesinde yer alan bir sahil kasabası. Galle’nin 5 kilometre güneydoğusunda konumlanan kasaba deniz seviyesinden 5 metre yükseklikte bulunuyor.

Unawatuna ülkenin en turistik yeri olup, yemyeşil palmiyelerle çevrili muz şeklinde uzanan plajı büyüleyici bir güzellik oluşturuyor.2004 yılında Hint Okyanusu’ndaki tsunamiyle ağır yaralar alan kent, günümüzde yenilenen çehresiyle dünyanın en iyi 100 plajından biri olarak gösteriliyor. Kentin plajları mercan resiflerinin zenginliği, gemi enkazları, balık çeşitliliği ve kaplumbağaları ile en renkli dalış noktalarından. 100 yıl önce batan İngiliz gemisi ‘Rangoon’un enkazı dalgıçların en popüler hedeflerinden biri olup, aynı yerde bulunan 'Tango' ve 'Lord Nelson' kargo gemisi batığı da ilgi çeken yerlerden. Dalış yapanlar için şehri keşfedilesi bir cennet yapan özelliklerden biri de bu enkazlarla birlikte suyun altında 14 batığın aynı yerde olması. Eğer şanslıysanız Hint Okyanusu’ndaki kaplumbağaların kıyıya yumurtalarını bırakmasının unutulmayacak seremonisine tanık olabiliyorsunuz. Sörf için uygun dalgalara sahip Buena Vista Reef’te şnorkelle yüzerken bile denizin dibindeki renkleri görebiliyorsunuz.

Deniz-güneş-kum kombininin muhteşemliğinin yanı sıra farklı bir kültürün izleriyle karşılaşacağınız şehrin en ilginç yapılarından biri, Sri Lanka’nın en eski kaya tapınağı Yatagala Rajamaha Viharaya yaklaşık 2300 yıllık bir geçmişe sahip. İçinde 9 metrelik dev bir Buda heykelinin ve Japon Barış  Pagodası’nın bulunduğu bu tapınak plajların batı ucunda yer alıyor.  

Unawatuna’dan kolay ulaşabileceğiniz Sinharajaya Yağmur Ormanı ise Galle bölgesi için çok önemli bir alan. Yüzlerce endemik bitki, balık ve hayvan türünün yaşadığı bu ormanlar kenti özel kılan faktörlerden ve rehberli turlarla gezebileceğiniz doğa hazinelerinden. Yüzlerce lagün, nehir ve kanalla karşılaşacağınız şehirde kanoyla gezmek de yaşayacağınız en güzel maceralardan biri olacak.  

Doğallığıyla cezbeden bu güzel sahil cennetinin plaj bölgesinden biraz uzaklaşıp merkezinde yürüdüğünüzde ise küçük butikler ve restoranlarla karşılaşıyorsunuz. Geleneksel tuk-tuk’larla dolaşabileceğiniz şehre diğer şehirlerden karayolu ve demiryoluyla ulaşabileceğiniz gibi havayoluyla ulaşımlarınızda inebileceğiniz en yakın havalimanı 150 kilometre mesafedeki Colombo Bandaranayaka Uluslararası Havalimanı. Havalimanından Colombo’ya kadar toplu taşımayla gidip Unawatuna’ya otobüs, taksi ve kiralık araçla transfer yapabiliyorsunuz.