Uherske Hradiste Otelleri

En uygun Uherske Hradiste otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Uherske Hradiste otellerini listele.

Uherske Hradiste Hakkında

Uherske Hradiste, Çekya’nın güneydoğusunda Slovakya sınırına yakın bir şehir. Bu bölgenin kendine has kıyafetleri, gelenekleri, müzik ve kültürleriyle karakteristik bir kültürü var. Şehrin kuzeybatı hattı boyunca uzanan Morava Nehri kente zengin bir flora ve fauna ile doğal güzellikler katıyor.

Uherske Hradiste’de kentiçi toplu ulaşım otobüslerle sağlanıyor. Şehri dolaşan yedi ayrı hat çalışıyor. Çevre illere de otobüsle gitmek mümkün. Öte yandan şehrin sahip olduğu havalimanı da ulaşım konusunda Uherske Hradiste’ye büyük avantaj sağlıyor. Aynı şekilde şehirlerarası ulaşımı sağlamak için tren istasyonu da kullanılabilir. Bu istasyon 2011 yılında Çekya’nın en güzel tren istasyonu seçilmişti. Bu nedenle ulaşım için değilse de mimari güzelliği için Uherske Hradiste Merkez Tren İstasyonu’na gidebilirsiniz.

13. yy’da kurulmuş olan Uherske Hradiste birçok kale ve saraya ev sahipliği yapıyor. Bunlardan en çok ilgi göreni olan Buchlovice Kalesi oldukça eski, iyi korunmuş durumda ve harika bir manzaraya sahip. Kalenin 19. yy’da yaşayan sakinlerinden soylu bir ailenin sahip olduğu birbirinden ilginç nesneleri bir araya getiren büyük bir koleksiyon da bu kalede ziyarete açık. Kalenin kendisi kadar bahçesi de oldukça etkileyici. 13. yy’dan beri ayakta duran ve kimi papalar tarafından da ziyaret edilmiş olan Velehrad Manastırı da görülmesi gereken yerlerden.

Av hayvanları tüm Çekya’da olduğu gibi Uherske Hradiste mutfağında da önemli bir yere sahip. Ülkenin geleneksel yemeği olan gulaş Uherske Hradiste’de mutlaka denenmeli. Çekya bira üretiminde dünyada hatırı sayılır bir yere sahip. Ülke genelinde üretilen ve yüksek miktarlarda piyasaya sunulan biraların haricinde her kent kendi yerel biralarını üretir. Uherske Hradiste’de gezerken kendi ürettikleri birayı satan pub ve barları bulabilirsiniz.

x