Trinidad ve Tobago Otelleri Ara

En uygun Trinidad ve Tobago otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Trinidad ve Tobago otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Trinidad ve Tobago Hakkında

Batı Hint Adaları grubuna dahil iki büyük adadan oluşan Trinidad ve Tobago, aynı zamanda Karayipler’in en güçlü ülkesi olarak biliniyor. Başta Hintliler ve Afrikalılar olmak üzere birçok farklı etnik unsurun birlikte yaşadığı ülkede, kullanılan diller arasında Fransızca, İspanyolca, Hintçe ve Çince yer alsa da İngilizce ortak dil olarak kabul görüyor.

Sahip olduğu petrol ve gaz rezervleri sayesinde ekonomisini güçlendirmeyi başaran Trinidad ve Tobago, yatırımcılara sağladığı imkânlarla da dünya ekonomisinin cazibe merkezlerinden biri haline gelmeyi başarıyor.

Güçlü ekonomisinin yanı sıra yetiştirdiği olimpik sporcularla da tüm dünyada adından söz ettiriyor. Kuzeyde Grenada ve Barbados Adaları ile komşuluk yapan Trinidad ve Tobago ile Venezuela’nın arasında Paria Körfezi yer alıyor.

Tropikal iklimin etkilerinin ciddi şekilde yaşandığı ülkede tüm yıl boyunca sıcaklık değerleri ortalama 25 derecenin altına düşmüyor. Bu durum ise ülkede tek bir mevsimin yaşanmasına neden oluyor. Çok nadir yağışın görüldüğü ve nem seviyesinin düşük olduğu Trinidad ve Tobago’yu ziyaret edenlerin hava koşulları açısından kötü bir sürprizle karşılaşma ihtimalleri bulunmuyor.

Trinidad ve Tobago’nun başkenti ve en güzel şehri olan Port of Spain, ziyaretçilerine pek çok etkinlik şansı tanıyor. Tekne turlarıyla okyanus sularında unutulmaz anlar yaşanabilirken, doğaseverler balta değmemiş tropikal ormanlara düzenlenen gezilerle bu eşsiz doğanın güzelliklerine tanıklık ediyorlar.

Muhteşem plajları ve durmak bilmeyen gece hayatı ile turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Trinidad adasının en büyük şehri San Fernando, başta Maracas Plajı ve Maracas Şelaleleri olmak üzere birçok doğa harikasına ev sahipliği yapıyor ve bu doğa harikalarını görenler hayranlıklarını gizlemiyor. Yaklaşık yirmi yıldır düzenlenen Tobago Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, başlarda yerel amatör balıkçıların başlattığı bir etkinlik olmasına rağmen, günümüzde birçok ülkeden katılımcıyı ağırlıyor.

Alışılmışın dışında bir Paskalya alışkanlığı olan ülkede, Paskalya Bayramı bir buçuk ay boyunca tüm ülkede çılgınlar gibi kutlanıyor. Paskalya’da düzenlenen Trinidad Karnavalı, müzik, dans ve özel kostümlerle Rio karnavallarını aratmıyor. Tobago’da düzenlenen Keçi ve Yengeç Yarışları, komik ve eğlenceli anların yaşanmasına neden oluyor. Keçilere binen jokeylerin yarıştığı ve mavi yengeçlerin yarıştırıldığı bu etkinlik, özellikle turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

Eylül ayında düzenlenen San Fernando Caz Festivali’nde uluslararası birçok sanatçı o tarihlerde ülkeye akın ederek caz severlere resitallerini sunuyor.

Birçok ülke mutfağının etkilerini taşıyan Trinidad ve Tobago’nun en meşhur ve tadılası lezzeti soslu bir tavuk yemeği olan Röti Köri. Başka bir yerde tatma fırsatı bulamayacağınız kırmızı balık ve uçan balık ise gurmeler tarafından tavsiye ediliyor.