Tralee Otelleri Ara

En uygun Tralee otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tralee otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tralee Hakkında

Tralee, Güneybatı İrlanda’nın  Kerry Eyaleti’nin başkentidir. Kent, Dingle Yarımadasının kuzey tarafına doğru uzanıp  Kerry’deki en büyük kasaba  olma özelliği taşır. Kuzey ve Batı Kerry’nin alışveriş ve iş merkezi olan Tralee, ayrıca  24.000 kişilik nüfusu ve  öğrenci yoğunluğunun fazla olması ile de biliniyor.
Tralee, iş hayatının, turizmden daha ön planda olduğu bir kent olmasına rağmen müzeleri ve geniş alışveriş caddeleri  ile de turistleri kendine çekmeyi başarıyor.
Kasaba ayrıca farklı festivalleri ile de oldukça ilgi çekiyor. ‘’Rose of Tralee’’adlı  festival  uzun yıllardır ilham kaynağı olan, kendisiyle aynı adı taşıyan ünlü İrlanda şarkısıyla ilişkilendiriliyor. Ağustos’un ikinci haftası düzenlenen festivalde, kasabanın genç kızları arasından biri ‘’Tralee’nin Gülü’’ olarak seçiliyor.
Müzeleri ile ön plana çıkan Tralee,  İrlanda’nın tarihini gerçek anlamda ‘’soluyabileceğiniz’’  Kerry Eyalet Müzesi ve korunmuş bir doğal yaşam alanı olan Tralee Bay Wetlands da kasabada görülmeye değer yerler arasında bulunuyor.
Turistler, müzisyenler ve komedyenlerle dolu  şehirde günde 7 kere, haftada 2 gün düzenlenen at yarışlarının da kasabanın kalabalıklaşmasında etkisi büyük.
Tralee, Kerry Uluslararası Havaalanı’na arabayla 15 dakika uzaklıkta bulunuyor.  Dublin ve çevresindeyseniz otobüs ve trenle de ulaşmanız mümkün.