Tavira Otelleri Ara

En uygun Tavira otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tavira otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tavira Hakkında

Portekiz'in güneyinde yer alan Tavira, İspanya sınırına yakın bir sahil kenti. Şehir, Gilao Nehri'nin Atlantik Okyanusu ile buluştuğu deltada yer alıyor. Şehirde yaz aylarında sıcaklık 30 derece civarında ölçülürken bol yağışlı kış aylarında ortalama 15 dereceye kadar düşer.

Turistik bir şehir olan Tavira birçok arkeolojik alana ev sahipliği yapıyor. Roma, Arap ve Hıristiyanlık dönemlerinden kalma çok sayıda eser ve kalıntı yıllardır şehri süslüyor. Ancak Tavira'yı turistik açıdan değerli yapan tek şey sahip olduğu bu tarihi kültürel miraslar değil. Aynı zamanda kent kıyısına çok yakın mesafede bulunan adalar ve bu adaların uzun beyaz kumsalları okyanus tutkunu insanları yüzmek ve güneşlenmek için şehre davet ediyor.

Parque Natural da Ria Formosa huzurla dinlenebileceğiniz ve keyifle yürüyüş yapabileceğiniz bir doğal park. Çok sayıda göçmen kuş türünün göç yolu üzerindeki duraklarından olan parkta kuş seslerine doyabilir, merakınız varsa kuş gözlemciliği yapabilirsiniz. Şehirde bu amaçla düzenlenmiş çeşitli tur organizasyonları bulunuyor. Öte yandan Tavira'da trekking, at binme, bisiklet sürüşü, botla gezinti gibi turlar da düzenleniyor. Golf ise şehirde yapılabilecek ve eğitimi alınabilecek sporların başında geliyor. Ancak tüplü ve şnorkelli dalış başta olmak üzere su sporları da oldukça popüler.

Pego do Inferno olarak bilinen ve bir şelale ile zenginleşen lagün görülmeye değer noktalardan. Tavira ekonomisini etkileyen önemli unsurlardan birisi sahip olduğu tuz yatakları. Bu bölgeleri de ziyaret etmek mümkün. Tavira kent kültürünün bir parçası kabul edilen Old Town Market şehrin en tarihi noktalarından birisi ve burada taze sebze, meyve ve deniz mahsulleri alışverişi yapmak mümkün. Balık tüm ülkede olduğu gibi Tavira'da da önemli bir besin ve farklı lezzetlerin mutlaka denenmesi tavsiye ediliyor.