Tatvan Otelleri Ara

En uygun Tatvan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tatvan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tatvan Hakkında

Bitlis’e bağlı ilçelerden Tatvan, Van Gölü’nün hemen kıyısında yer alıyor. Özellikle son yıllarda popüler olan Van Gölü Ekspresi’nin son durağı olan Tatvan’a başkentten 24 saati aşan yolculukla gelebilirsiniz. Gün doğumunda ve batımında izlenen manzaralarıyla meşhur Nemrut Dağı’nın eteklerinde kurulan Tatvan’a geldiğinizde güne muhakkak yöresel kahvaltı ile başlamalısınız. Sonrasında Van Gölü’nün kıyısında yürüyerek huzur dolu atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. Gölün kıyısında bulunan piknik alanları ise bahar ve yaz aylarının değişmez duraklarından.

Eski kaleler, çeşmeler, mağaralar, manastırlar, ve kervansaraylar konusunda adeta bir hazine olan Tatvan’da günün büyük kısmını bu yerleri görerek geçirebilirsiniz. Tarihi İpek Yolu’nun üzerinde yer alan şehir yüzyıllar öncesinde dahi ticaret için seyahat eden büyük kafileleri ağırlıyordu. Eskiden bölgede yaşayan Urartulardan kalan kaya mezarları hayli enteresan süslemeleriyle ziyarete değer. Tatvan’a metrelerce yüksekten bakmak için ise tarihi Kalekıran Kalesi’ne çıkabilirsiniz. Ayrıca yörenin en meşhur ibadethaneleri arasında gösterilen Tatvan Tuğ Kilisesi’ni ve Hz. Ömer döneminde yaşayan önemli isimlerden Abdülcelil Behtani Türbesi’ni de muhakkak görmelisiniz.

Tatvan’da bazıları Nemrut Dağı ve Van Gölü’nü gören otellerde kalabilirsiniz. İlçede otel fiyatları genel olarak hayli bütçe dostu. Dilerseniz sadece bir feribot yolculuğu ile gölü aşarak Van’a gelebilir ve burada konaklayabilirsiniz. Üstelik Van’da bulunan havalimanı sayesinde Türkiye’nin pek çok şehrine uçakla ulaşma şansınız var. Rezervasyonunuzu yaptırırken Tatvan’da genel olarak göl ve dağ manzaralı otellerin diğerlerine nispeten biraz daha pahalı olduğunu unutmayın.