Targovishte Otelleri

En uygun Targovishte otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Targovishte otellerini listele.

Targovishte Hakkında

Bulgaristan'ın kuzeydoğusunda yer alan Targovishte şehri günümüzde Eski Cuma olarak yeniden adlandırılmıştır. Vrana Nehri kıyısına kurulan şehrin 44 binlik nüfusu vardır. Mobilya ve dokuma sanayisinde oldukça gelişmişlik gösteren şehir kültürel bir merkez niteliği taşımaktadır. Kent merkezi yıllar boyunca önemli ticaret merkezlerine ev sahipliği yapmıştır. Şehirde Osmanlı Dönemi’nden kalma birçok tarihi eser bulunmaktadır. Bunlar arasında; Saat Camii, Kızana Türbesi ve Hüseyin Baba Türbesi oldukça önemlidir.

Karadeniz ve Akdeniz ikliminin bir arada yaşandığı kentte sıcaklık bölgelere göre farklılık göstermektedir. Kuzey kesimler daha soğuk olurken, güney kesimler biraz daha ılıman bir hava koşullarına sahiptir. Akdeniz mutfağından ve Osmanlı mutfağından etkilenmiş olan bölge halkı, yöresel birçok lezzeti şehri ziyarete gelen turistlere sunmaktadır. Özellikle tavuk çorbasının ve kuru fasulye çorbasının sıklıkla tercih edildiği Targovishte kentinde hamur işi de sofralarda yerini almaktadır.

Genelde hediyelik eşya satışlarının yapıldığı alışveriş alanlarında yöresel birçok eşyaya ulaşmak mümkündür. Targovishte bulunan Bukhovtsi Havalimanı şehrin sahip olduğu ulaşım ağları içerisinde bulunmaktadır.

x