Tangalle Otelleri Ara

En uygun Tangalle otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tangalle otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tangalle Hakkında

Sri Lanka’nın güney bölgesi Hambantota’daki büyük kasabalardan biri olan Tangalle (aynı zamanda Tangalla olarak da anılır), güneydoğu Sri Lanka’nın alabildiğine uzanan geniş sahillerine açılan bir kapıdır. Kendinize muhteşem bir kumsal bulmak için bunca yolu gelmeyi göze aldıysanız, bunun için çok doğru bir yerdesiniz.

Mulkirigala Kaya Manastırı, yaklaşık 200 m. yüksekliğinde bir kaya üzerine oturtulmuştur. Taş üzerine oyulan antik yazılara göre, Budist Manastırı’nın 2000 yıllık bir mazisi var. Antik duvar resimleri, yatık Buda heykeli ve birbirinden farklı seviyelerde bulunan birkaç mağara tapınağı ile gerçekten görülmeye değer bir yapı. Bu mağaralardan birinde, palmiye yağrağı el yazmaları bulundu. 

Bundala Milli Parkı, Sri Lanka’da göç eden kuşlar için hazırlanmış, kışı geçirecekleri bir alan. 197 kuş türüne ev sahipliği yapan Bundala’da büyük flamingolara rastlamak mümkün. Tangalle Lagünü’nün sakin atmosferinde rehberli kano turu yapabilirsiniz. Sri Lanka’nın en güzel sahili olarak anılan Goyambokka Sahili’nde dalgalarla buluşabilirsiniz.

Tropik ikliminin hakim olduğu Tangalle’de, yaz aylarında daha çok yağış görülür. Bu nedenle Tangalle’ye gitmek için en uygun aylar, Kasım ve Mart ayları arasındaki dönemdir.