Taksim Meydanı Yakınındaki Oteller

En uygun Taksim Meydanı yakınındaki otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Taksim Meydanı yakınındaki otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Taksim Meydanı Hakkında

Pek çok anlamda İstanbul’un kalbi kabul edilen Taksim Meydanı, şehrin Beyoğlu ilçesinde, hayli merkezi ve ulaşımı rahat bir konumda yer alıyor. Geçmişten günümüze sayısız olaya ev sahipliği yapan meydanın yakınlarında, özellikle de İstiklal Caddesi üzerinde birbirinden şık kafeler, mağazalar ve restoranlar bulunuyor. Cumhuriyet döneminden itibaren meydan haline getirilen bu alandan eskiden şehrin farklı bölgelerine su dağıtılıyordu. Meydan, Taksim adını işte bu özelliğinden dolayı alıyor. Sultan I. Mahmud döneminde inşa edilen maksemden önce bölge için su büyük bir sorun teşkil ediyordu.

Özellikle 1800’lü yıllardan itibaren bölgeye taşınan Avrupalı yerleşimcilerle birlikte gelişen Taksim Meydanı, etrafında bulunan gösteri merkezleri, tiyatroları, sinemaları ve sergi alanlarıyla zamanla İstanbul’da kültür ve sanat yaşamının başlıca cazibe merkezi konumuna ulaştı. Üstelik meydan ve civarı günümüzde de şehirde yaşayan gençleri bir araya getiren mekanları ve neredeyse 24 saat canlı atmosferiyle bu konumunu halen sürdürmeye devam ediyor.

Avrupa yakasından hareket eden pek çok otobüs hattının kesişim noktasında bulunan Taksim Meydanı’na toplu taşıma araçlarının yardımıyla zorlanmadan ulaşabilirsiniz. Meydanın tam merkezine kadar gelen metro hattı ise kuşkusuz bu anlamda işinizi çok daha kolaylaştıracak diğer bir alternatif. Ayrıca Taksim Meydanı’na istanbul’un iki farklı yakasında yolculara hizmet veren havalimanlarından da direkt olarak otobüslerle yolculuk mümkün. Karaköy, Kabataş, Eminönü, Dolmabahçe ve Beşiktaş gibi noktalara kolay ulaşım olanağı sağlayan meydan, bu özelliğiyle konaklama konusunda da hayli popüler. Meydanın etrafını saran caddelerde neredeyse her bütçeye uygun bir otel seçeneği bulabilir, rezervasyonunuzu yaptırarak İstanbul’un kalbinde konaklamanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Taksim Meydanı Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 96,60 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.