Tainan Otelleri Ara

En uygun Tainan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tainan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tainan Hakkında

Tayvan’ın güneybatısında yer alan Tainan, yaklaşık 2 milyon nüfusu ile büyük ve kalabalık bir şehir. Ülkenin en eski şehri olan Tainan 200 yıllık bir geçmişe sahip ve bir dönem başkentti.         

Bir zamanlar Tainan tarımcılıkla anılır ve yoğun olarak şeker üretimi yaparken, kent günümüzde önemli bir endüstri merkezi haline geldi. Tainan optoelektronik sektörü yan sanayi ürünleri üretim konusunda önemli bir yere sahip. Şehirde kurulan Teknoloji Parkı bu gelişimin en büyük destekçisi ve bugün üretimin ana konusu yeşil enerji ve bioteknoloji üzerine. Otomobil yan sanayi, gıda, tekstil ve plastik de sanayinin diğer dallarını oluşturuyor.

Tainan, alt tropikal iklimin etkisi altında bulunuyor. Sıcaklık yıl boyu ortalama 24 derece civarında ölçülüyor. Mevsimler kurak ve yağışlı mevsim olarak ikiye ayrılıyor. Ekim ile mart ayları arasındaki kurak mevsimde nerdeyse hiç yağış görülmezken nisan ile eylül arasındaki dönemde şiddetli sağanak yağışlar oluyor.

Tainan’da şehiriçi toplu ulaşım aracı olarak otobüsler bulunuyor ancak yerel dili bilmeyenler için kullanımı hayli zor çünkü hiçbir otobüste ve durakta Latin alfabesi kullanılmadığı gibi şoförler yabancı dil bilmiyor. Ancak ilk tercihiniz bu yöndeyse tüm otobüs hatlarının Tainan Tren İstasyonu’ndan geçtiğini ve burada bulunan Turist Danışma Merkezi’nden İngilizce detaylı bilgi alabileceğinizi unutmayın. Öte yandan yerel halk ulaşım için ağırlıklı olarak motosiklet, bisiklet ve mobilet kullanıyor ve bunları kiralayabileceğiniz yerler de mevcut. Benzinle çalışan araçlar için uluslararası sürücü ehliyetine sahip olmanız gerekse de çok uygun fiyatlara elektrikli scooter veya bisiklet kiralayabilirsiniz. Tainan’dan çevre illere tren, hızlı tren veya otobüslerle gidebilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinin yaklaşık 6 km uzağında bulunan Tainan Havalimanı da kenti diğer şehirlere bağlıyor.

Tainan’da Budist ve Taoist inancına ait birçok gösterişli tapınak bulunuyor. 1600’den fazla tapınak ile ülkenin diğer yerleşim birimleri arasında birinci sırada. Kaiyuen Temple, Zhuxi Temple, Longshan Temple , Grand Matsu Temple, Sidian Wumiao, Tianhou Temple Altar of Heaven temple ilk akla gelenler olsa da, hemen hepsinin ayrı bir güzellik ve özelliğe sahip olduğunu söylemek mümkün. Halk için din çok önemli. Bunun yanı sıra geleneklere ve adetlere son derece bağlılar. Yaşayışlarında kader inancı, şans, seramoniler ve simgeler önemli yer tutuyor. Mümkün olduğunda yerel halkla yakınlaşıp bu kültürü tanımaya çalışın.

Şehir sokak yiyecekleriyle de meşhur ve menü oldukça kalabalık. Özellikle kanal çevresinde karides yemeyi ihmal etmeyin. İlginizi çeken şeylerden küçük miktarlarda deneyin ve bazı yiyeceklere hassasiyetiniz varsa mutlaka içeriğini öğrenin. Tainan ülkenin şeker üretim merkeziydi, bu nedenle yiyecekler ülkenin geri kalanından daha tatlı yapılıyor. Çay Tainan’da çok tüketilen bir içecek ve bu yerel lezzetin mutlaka denenmesi tavsiye ediliyor.

Tainan’da çok sayıda müze de bulunuyor. National Museum of Taiwan History ve Chimei Museum bunların en ilgi çekicileri. Taijiang National Park da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Özellikle ağaçların oluşturduğu yeşil tünel görülmeyi ve fotoğraflanmayı hak ediyor. Tainan’da alışveriş yapılacabilecek, ünlü markaların da bulunduğu çok sayıda merkez bulunsa da yerel kültürü çok daha yakından tanıyabileceğiniz gece pazarlarını mutlaka görmelisiniz. En meşhuru olan Flower Night Market’in diğer gece pazarlarından farklı olarak sadece Salı, cumartesi ve Pazar günleri açık olduğunu unutmayın. Hua Yuan ve Da Dong da ilgi gören ve oldukça büyük iki gece pazarı. Anping Kalesi ile özellikle şehir merkezinin biraz dışında kalan Chihkan Towers, Hollanda sömürge döneminden kalan yapılar olarak şehrin tarihinin bir parçasını yaşatmaya devam ediyor.  19. yy’dan kalan Eternal Golden Kalesi de ziyaret edilebilecek noktalardan. Anping bölgesi Tainan’ın en eski yerleşim alanı. Bu bölgede tarihi yapıları ve atmosferi gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz. Geziniz sırasında kilden yapılmış ve kötü ruhları kovmak için binaların üstüne yerleştirilmiş figürlere dikkat etmeyi unutmayın.

Tainan oldukça güvenli bir şehir ve suç oranı son derece düşük. En çok dikkat edilmesi gereken nokta, ister yaya olun ister sürücü, yoğun trafik.

Tainan ilginç kültürü, önemli tarihi, gezilecek yerleri, yapılabilecek aktiviteleri ile dolu dolu bir şehir ve ziyaretçilerin seyahatini çok iyi programlaması gerekiyor.