2. Sayfa Tagaytay Otelleri Ara

En uygun Tagaytay otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tagaytay otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tagaytay Hakkında

Filipinler’in Cavita eyaletindeki Tagaytay ülkenin en çok tercih edilen tatil beldelerinden. Kuzeyinde Bagandas bölgesindeki Taal Gölü’ne ve dünyanın en küçük volkanı olan Taal Yanardağı’na bakan şehrin güney ve doğu kısımlarını ormanlar ve çayırlar oluşturuyor. Tagaytay’ın en yüksek noktasında ise doğusundaki 610 metre yükseklikteki Sungay Dağı bulunuyor. Nefes kesen manzaralarla çevrili şehir, serin ve dinç tutan iklimiyle de ‘Filipinlerin ikinci yaz başkenti’ olarak anılıyor. Sıcak ya da soğuk bulmayacağınız, klimaya veya ısıtıcıya ihtiyaç duymayacağınız havasıyla ünlü şehri en güzel aralık, ocak ve şubat aylarında gezebiliyorsunuz.

1911 yılında patladığında külleri 60 kilometre ötedeki Manila şehrine kadar ulaşan Taal Yanardağı’nın son patladığı tarih 1993. Alarm seviyesi titizlikle takip edilen Taal Volkanı’nın zirvesinde at sürebiliyor, piknik yapabiliyor hatta golf oynayabiliyorsunuz. Volkanik toprağın etkisiyle bölgenin meyveleri oldukça lezzetli olup, şehir muz ve ananas diyarı olarak da anılıyor. Şehirde tropik ürünlerin tadına çok uygun fiyatlarla bakabiliyorsunuz.

Filipinler çok dindar bir ülke olduğundan, Tagaytay’da da Asya’daki en görkemli dini tapınaklarından örnekler görebiliyorsunuz. Manaoag Our Lady bu kiliselerden biri olup devasa bir Hazreti Meryem heykeline ev sahipliği yapıyor. Piknik Korusu ise şehrin en gözde mesire yeri ve uçurtma uçurmak ve manzara izlemek için en ideal alanlardan. Şehri gökyüzünden izlemeye olanak tanıyan Halk Parkı Taal Gölü ve volkanının en güzel manzaralarını izleyeceğiniz tepelerden ve şehrin tadını burada doyasıya çıkarabiliyorsunuz.

Filipinler’in bu güzel dağ beldesine havayoluyla yapacağınız seyahatlerde inebileceğiniz en yakın havaalanı Ninoy Aquino Uluslararası Havaalanı. Bu havaalanının Tagaytay’ın merkezine uzaklığı 58 kilometre olup otobüs, taksi veya araç kiralayarak şehre ulaşabiliyorsunuz.